Колку Македонци користат Facebook?

H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Верувам дека точни се бројките, цела раја макотрпно работи на FaceBook. xD
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ништо чудно, луѓе од 7 до 77 години имаат профили на фб.
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
edna nula ako skratat mozebi ce bide OK
Бројката е точна и лесно се дознава пробај да направиш оглас на Фејсбук и да биде достапен само за Македонија ќе ти ја даде истата бројка ! Најверојатно и од таму им е податокот !

Еве ти да не се мачиш :)
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
А за што го користат тие 900к корисници... друга приказна.
 
Член од
9 јануари 2012
Мислења
53
Поени од реакции
21
Бројката е точна и лесно се дознава пробај да направиш оглас на Фејсбук и да биде достапен само за Македонија ќе ти ја даде истата бројка ! Најверојатно и од таму им е податокот !

Еве ти да не се мачиш :)
neznam kako, no izleguva deka 2/3 od lugeto koristat fejs... sto e mnogu 1/3 otpaga na penzioneri, znaci site koristat fejs... vo mojata zgrada ako gi analiziram nema ni 10 korisnici od nad 100 luge...mozebi e marketnski trik na fejsbuk deka vasiot oglas ce bide dostapen na blizu milion luge
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
neznam kako, no izleguva deka 2/3 od lugeto koristat fejs... sto e mnogu 1/3 otpaga na penzioneri, znaci site koristat fejs... vo mojata zgrada ako gi analiziram nema ni 10 korisnici od nad 100 luge...mozebi e marketnski trik na fejsbuk deka vasiot oglas ce bide dostapen na blizu milion luge
Чудно јас пак од мојата улица кога ќе анализирам испаѓа дека повеќе од половина луѓе имаат Фејсбук !

Дури и баба ми која има 67 години има Фејсбук профил !:vozbud:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
нема проблем. еден член по 10 профила и таман толку ке испаднат. ја мислам дека околу 500/600 000 некаде користат.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
1 и пол милион со реални профили и уште 2 милиона со фејк или дупли профили , ќе му даде бројка од 3 и пол милиона
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Има стванро над 1милион, не кажувам за македонците кои што се во Македонија има и македонци што живеат во други држави и користат фејс за допишување со пријатели, роднини и др. гарантирам дека има над 1 милион :D
 

El_Conquistador-SK.

Captain Hook
Член од
21 ноември 2011
Мислења
41
Поени од реакции
18
Greska si druze, baba mi ima 85 i ima profil na FB
Епа сигурно се допишува со дедо ми, си одговараат, он има скоро 90ка и секако дека има ФејсБук профил


Шала на страна, абе како може да има преку еден милион македонци-корисници на ФејсБук ?!
Па нели за да имаш ФБ-профил, треба да имаш ко прво струја дома, па компјутер, па интернет ....... а тоа кошта, нели пари .............. а ние нели сме ко Етиопијци, нели, мизерни и отепани сиромај .............................
 
A

Accipiter82

Гостин
Абе ништо да не те чуди. Прво колку има лажни профили а и веќе нормално стана да и баби и дедовци отвараат фејсбук, јбг воле све што воле и млади а и више од тога :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom