Колкав е вашиот гејмерски стаж?

jombastik

Misfit Kid
Член од
23 јули 2008
Мислења
202
Поени од реакции
6
14 години сигурно сум заразен од игри:pos2:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Ако се смета само на компјутер 11 години, а ако се смета и нинтендото тогаш повеќе, можеби 13-14 незнам точно.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Па едно 8-9 години ама прво почнав нинтендо да играм и имав дома од нервоза сокршено едно 3-4 нинтенда. Потоа во компјутер студија почнав Cs,Delta Foce,Midtown Madnees..и други игрички.:helou:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Јас имам нинтендо уште 2-3 години кога имав. Значи негде 94/95. После купив Сони кец(не го купив јас, татко ми ми го купи:)), за во 2000 година да имам комплутер, со 40GB хард диск(толку мислам беше) :)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ухууу уште од пред 15 години кога прв пат ми купија Нинтендо па 3-4 години подоцна компјутер и после 2 години некаде одкако излезе Play Station 2 и тоа земав (сам си го платив и го купив пошто се напалив ептен пошто имаше игра со ролери :) ) иако сега во последно време те. последниве неколку години не играм нешто многу...
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Од 3-4 години играм на нинтендо, па у пето оделение ми купија Сони Плејстејшн 1 (а уште од предтоа висевме со другари на ТЕКЕН на кецот :vozbud:) и до ден денешен играм, мада со моето РС слаби игри можам да играм ради графичката (ај процесорот гура некако, бар на лоу ќе ги фаќа и новиве)... коа ќе зеам нова графичка ќе се мерачам на сегашниве игри :vozbud: Значи се на се, 10-12 години стаж (ако се важи и нинтендото :))
 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Хммммм колкав е гејмерскиот стаж... се на се 13 години. Почнав прво на нинтендо со Super Mario :) а еве у моментов на Pentium 4 сум на Prince of Persia најновата. Доста еволуција и во конзолите и во игрите. :)
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Значи вака, со купувањето на мојот прв компјутер на 7 години бев просто заразен со играње до 10тата година. Стагнирав до 14тата некаде, иако одвреме навреме знаев да удрам некоја партија Fifa или Worms на Play Station. После се опседнав со кантеров до пред година дена. Сега сум слободна душа, откажав гејминг.
 

Вено

Кишобран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
144
Поени од реакции
1
10 години сигурно. од прво оделение ми купија П1 ОС windows 98 со 128 рам и 64 графичка со 14 инчен монитор, јако. :D. Првата игра шо се заразив озбилно беше Gnomes, па тогаш обрнав на Redalert и ја играв многу многу време. од 10 години го запукаф кантерот мислам па до ден денес го играм, со некоја пауза од 1,2 години.Во меѓу време играв година време WoW, што официјален што пиратски, Fifa, Silkroad(<3), Nfs series etc.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Па многу ама со канта ПЦ пред некое време си купив чудовиште и сега се пецкам секакви игри :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom