Колкави плати земаат вработените во Џонсон Контролс, Џонсон Мети, ВанХол, Текно Хозе, Кемет и сл.

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
577
Поени од реакции
554
Да не знае некој колкави плати земаат во џонсон контролс штип ,администрација?
Мене ме интересира која е врската да се вработиш во администрација во Џонсон во Штип, зошто дефинитивно ниту читаат апликации ниту пак се нешто посебно заинтересирани за добар кадар. Се некако заради ред
 
Член од
5 април 2015
Мислења
159
Поени од реакции
46
vo najzapadniot del vo replika makedonija veruvale. se raboti po 12 sati na den 1 den sloboden vo nedelata i toa za mesecna plata od 9000denari i izhranata sam si ja plakas, i zatoa mladite si zaminuvat stranstvo od 30000 iljadi ziteli 20000 iljadi se stranstvo ehh ova cudesna moja zemja
 
Член од
11 декември 2011
Мислења
82
Поени од реакции
73
Колку плата земаат во џонсон контролс во управната зграда? значи не шивачите.
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
577
Поени од реакции
554
Колку плата земаат во џонсон контролс во управната зграда? значи не шивачите.
на огласите за во Штип и Струмица за административци нудеа по 25-26.000 денара, е сега дали зимат толку и дали имаш толку врски да си таму е друга работа
 
Член од
5 март 2015
Мислења
4
Поени од реакции
18
Chaplin Modern Times - Factory Scene , sanmo ova naajdete go na yt, i ke vidite sho se raboti vo kromberg i shuberth , tri godini rabotam tamu, poslednata plata mi bese 15000 so samo 6 slobodni dena vo mesecot ,so 4 pokacuvanja na plata (a namaluvanje na satnici , bonusi (bonusite se namaleni zaradi ne odrzuvanje na higiena i ne timska rabota,mnogu banalni stvari koi se na mnogu povisoko nivo od pred edna godina na primer) i namaluvanje na mnogu dr rabototi za da dojdime pak na isto ,znaci sramota ) pocnav so 11000 preku sila, za da zemam 15000 preku sila,so UNAPREDUVANJE od obicen rabotnik vo logistika, so 6 dena rabotni vo nedelata vo TRI smeni,od koi psihofizicki vekje ne znam kaj teram,oslaben 10 kila od ko pocnav da rabotam,i moite drugari vekje 3 godini gi nemam videno i nz sto mu se slucva vo zivotot, zosto koga ke se vratam doma sum nesposoben za nisto zosto sum pod neonki cel den , vo prepridusen prostor, vo trka da se napravi norma koja ne e realna da rabotat roboti, ,a ne lugje,sekoj den ponekoj covek namaluvaat za da ti ja zemat dusata i da ti recat deka nemesto 30 dusi sega treba da rabotite 28, zosto taka trebalo , duri da go postignat maksimumot, a zenite si pagjat na liniite so visoki pritisoci , so trista bolesti so gi kacat , ama MOZAT ;) ,ne daj boze da pobaras den za domasna slava so ja cekat eden VEK so generacii i generaciii , pa ke treba mazot bez zenata (koja by the way nema pobarano sloboden den edna godina, ama sega nemozi da go dobie zaradi sho bila bolna pred dva meseci celi dva dena i soBOLOVANJE plus ,i ne mozi da dobie sloboden den zaradi to oti znajs , "vo kromberg mnogu imame izbrkano koj zele bolovanje od edna nedela(cista vistina :eek:) , nema veze dali tie bile na smrtna postlea, dali imale nekoja kiznaj kakva bolest,ama ne se produktivni ;) " abe bolna rabota . 90% posto od lugjeto imame izgubeno totalno socijalizacija, ne znajme so se desava okolu nas , osven vo Kromberg (jas nitu vo Kromberg oti pokje ne mom nikoj da gledam ,oti se BEDNI ), i tek tuk doma , vo Bitola i sirokk sokak ,ne znajme deka postoj ! POZDRAV
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
10
Поени од реакции
2
Има ли некој информација на кој мејл може да се аплицира за работа во Џ.Контролс (за Штип)?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
4
Поени од реакции
0
Сакав да потенцирам дека треба да се земе во предвид и нето ефектот, бидејќи само со извозот немаме јасна слика за состојбата. Али во секој случај дај боже секоја година по една ваква фабрика да се отвара.

http://www.kapital.mk/mk/makedonija/82017/koi_se_najgolemite_100_izvoznici_vo_makedonija_.aspx

На врвот на листата 100 најголеми извозниците за годинава избива Џонсон Мети, со извоз од поголем од 640 милиони долари, што е голем раст од над 150% во споредба со извозот кој британскиот гигант го имаше во 2010 година

Оваа реченица доволно говори што треба да очекуваме.

Џонсон Мети веќе е најголем извозник, барем според горниот текст, а дали ќе има најголем нето извоз не знам. Немам информации за тоа кои се најголеми нето извозници,
Ако имаш податоци за тоа не би било лошо да ги споделиш.

За Алкалоид сум доволно информиран, имам член од семејството вработен таму, плус сопственост на акции.

Во контекст на темата, еднаш до сега имав пишано за познаник вработен во Кемет, има договор на 2 години за плата од 300 евра. Примен е без врски, инаку човек со огромно знаење и искуство од кај нас и во странство. А според тоа што ми кажувал има и доста таму што се примени партиски.

Исто сега на еден пријател му ветија дека ќе му овозможат само да дојде до интервју за работа, а дали ќе го примат зависи од него. Дали беше за Џонсон Контролс или за сега некој нова фабрика не знам точно, али поентата е дека можат да го бутнат само да интервју.
здраво нова сум на форумов и се прашувам за во алкалоид какви се платите, со средно фармацевтски техничар ако имате искуство?[DOUBLEPOST=1473540330][/DOUBLEPOST]
Сакав да потенцирам дека треба да се земе во предвид и нето ефектот, бидејќи само со извозот немаме јасна слика за состојбата. Али во секој случај дај боже секоја година по една ваква фабрика да се отвара.

http://www.kapital.mk/mk/makedonija/82017/koi_se_najgolemite_100_izvoznici_vo_makedonija_.aspx

На врвот на листата 100 најголеми извозниците за годинава избива Џонсон Мети, со извоз од поголем од 640 милиони долари, што е голем раст од над 150% во споредба со извозот кој британскиот гигант го имаше во 2010 година

Оваа реченица доволно говори што треба да очекуваме.

Џонсон Мети веќе е најголем извозник, барем според горниот текст, а дали ќе има најголем нето извоз не знам. Немам информации за тоа кои се најголеми нето извозници,
Ако имаш податоци за тоа не би било лошо да ги споделиш.

За Алкалоид сум доволно информиран, имам член од семејството вработен таму, плус сопственост на акции.

Во контекст на темата, еднаш до сега имав пишано за познаник вработен во Кемет, има договор на 2 години за плата од 300 евра. Примен е без врски, инаку човек со огромно знаење и искуство од кај нас и во странство. А според тоа што ми кажувал има и доста таму што се примени партиски.

Исто сега на еден пријател му ветија дека ќе му овозможат само да дојде до интервју за работа, а дали ќе го примат зависи од него. Дали беше за Џонсон Контролс или за сега некој нова фабрика не знам точно, али поентата е дека можат да го бутнат само да интервју.
здраво нова сум на форумов и се прашувам за во алкалоид какви се платите, со средно фармацевтски техничар ако имате искуство?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.701
Поени од реакции
4.587
Да не знае некој како одат смените во Гентерм? Колку дена се работи прва, втора, трета и кои денови се слободни?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.742
Поени од реакции
630
Ај едно прашање, некој да знае вработените во СУПЕРТРЕЈД бензиската колку земаат плата? Зборам за администрација не за пумпаши.[DOUBLEPOST=1476393903][/DOUBLEPOST]Ај едно прашање, некој да знае вработените во СУПЕРТРЕЈД бензиската колку земаат плата? Зборам за администрација не за пумпаши.
 
Член од
29 септември 2020
Мислења
28
Поени од реакции
33
Дали некој има некое инфо за моменталната состојба во Џонсон? Дали моментално примаат нови работници? Прашувам за на лента. Колкава е основната плата? Како оди плаќањето празнично,3та смена, викенд? Дали договор се прави на определено време *1/2/3 години или е на неопределено? Каква е работата? Секое инфо е добредојдено :)
Благодарам :D:D
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
100
Поени од реакции
33
Дали некој има некое инфо за моменталната состојба во Џонсон? Дали моментално примаат нови работници? Прашувам за на лента. Колкава е основната плата? Како оди плаќањето празнично,3та смена, викенд? Дали договор се прави на определено време *1/2/3 години или е на неопределено? Каква е работата? Секое инфо е добредојдено :)
Благодарам :D:D
Колку што знам, во Џонсон Мети почетна плата на линија им е околу 19000, а земаат околу 400е месечно просек.
Празниците се платени солидно, но не сите исто.
Знам лани за Велигден, плаќаа по 5000ден од ден.. Сите се потепаа да се пријават на работа..
Но и не е баш сјајна работата, на линија има постојано непријатен мирис од хемикалиите, процесите на изработка на катализаторите.. и е многу многу топло и лето и зима, и дали вреди таа плата од околу 400е до 500е преку сила за 3 смени (2-2-2) ти сам одлучи си.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom