Колекционери на Драгоцени Камења

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.466
Од денес поседник на горски кристал. Преубаво изгледа. Се надевам дека ќе има добро влијание врз мене:)
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
2.865
Поени од реакции
1.295
Идеја за бизнис:zloo:
ќе тркнам до кај рудниците да видам дали ќе најдам нешто вредно за препродавање;)
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.608
Поени од реакции
16.158
Има на дисковери мислам таа програма што копаат и бараат скапоцени камења. Мислам ќе паднеш у несвесно ако ја гледаш.
Имам гледано и ми иде да земам лопата и да копам. :D
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.749
Поени од реакции
747
Имам гледано и ми иде да земам лопата и да копам. :D
Хаха а тек во Австралија што наоѓаат опали на пола метар под рамна земја :)
Копни малку ваму таму и вратисе со кошничка опали дома!!!
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.734
Поени од реакции
5.399
Прегледај го приврзокот 179707


Ако ви се сака некој кристал, само што прикачив еден куп на страната.
https://www.etsy.com/se-en/shop/ProductsOfGaia/items
Јас.[DOUBLEPOST=1508916147][/DOUBLEPOST]Јајцаво ми е интересно...


Прегледај го приврзокот 179274

Еве го од другата страна.
Прегледај го приврзокот 179275
Агдеее мории ..... Зш не ми кажа порано за јајцево ?:notworthy: Да чував пари и да го земам ....:oops:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
5.608
Поени од реакции
16.158
Агдеее мории ..... Зш не ми кажа порано за јајцево ?:notworthy: Да чував пари и да го земам ....:oops:
„Јајцето“, т.е. топката не ја давам! Mine! :D

А баш сакав слика да ти пратам по пп.
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.734
Поени од реакции
5.399
Препорачувам од кај Агда да земете работи .... :):):)
Јас си земав лапис и малактит .... Нарачано на 24.10 и стигна на 6.11 .... За кратко време најважно ..... Благодарам Агда ..... Ете да те пофалам .... Рецензија :LOL::LOL: 5*

 
На врв Bottom