Кокино -'рона едишн

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Има ли некој видено/поминато во кокино?
Како е состојбата со пристапност?
Колку луѓе има/
Знам дека има отворено тема, ама никој ја нема чепнато 7 години.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Има ли некој видено/поминато во кокино?
Како е состојбата со пристапност?
Колку луѓе има/
Знам дека има отворено тема, ама никој ја нема чепнато 7 години.
За чудо бев денеска со точак. Имаш две продавници доле во Драгоманце, мислам дека работат до 7 не сум поминувал ноќе. Пристапност секако дека има, патот не баш нај нај, ама можеш да отидеш со што сакаш. Луѓе ке видиш, преку ден некој што чува стока или стражарите горе на опсерваторијата, мада има и луѓе кои работат со дрва, ама во подалечните села. И имаш комбе кое оди два пати натаму наваму и остава пред опсерваторијата. А поаѓа од автобуската станица.

П. С. Ако одиш денски со кола, намини и во црквата Св. Ѓорѓи во Старо Нагоричино, а ако имаш време можеп и до АСНОМ спомен центарот да идеш.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
За чудо бев денеска со точак. Имаш две продавници доле во Драгоманце, мислам дека работат до 7 не сум поминувал ноќе. Пристапност секако дека има, патот не баш нај нај, ама можеш да отидеш со што сакаш. Луѓе ке видиш, преку ден некој што чува стока или стражарите горе на опсерваторијата, мада има и луѓе кои работат со дрва, ама во подалечните села. И имаш комбе кое оди два пати натаму наваму и остава пред опсерваторијата. А поаѓа од автобуската станица.

П. С. Ако одиш денски со кола, намини и во црквата Св. Ѓорѓи во Старо Нагоричино, а ако имаш време можеп и до АСНОМ спомен центарот да идеш.
Треба да испланираме еден ден. Намеравам во околијата...друга беља да барам...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Треба да испланираме еден ден. Намеравам во околијата...друга беља да барам...
Во околијата ги имаш само водопадите во Длабочица, изгуглај ги. Мада знаат и да ги пресушат и загадуваат. :)
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Имаш тесен али солиден пат, углавно ако не си бил вреди да се посети местото.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Вака пошто не сум влогер/блогер и сите тие глупости..
Кондензирана верзија
20201003_120833.jpg
Бев октомври 2020. Се пентариш, трасата е малце напорна на кичма. Гледаш куп карпи, и на некој претпоставувам дека исклесани камења или што и да е. Дали вреди да се посети? Повеќе како геолошка формација него локалитет.
Преферабилно на суво време на пролет/есен оти сега гарант е пекол врело ^2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom