Кои се најдобрите начини на заработка на интернет

Член од
24 април 2015
Мислења
30
Поени од реакции
3
Кои се најдобрите начини на заработка на интернет дали некој може да ми каже што пробал и знае дали има нешто со кликање каде што кликот би изнесувал најмалку 10 центи ????
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
Sexcam мислам дека е најисплатливо.
:icon_lol::цицки::sekc::pusigo:[DOUBLEPOST=1448384974][/DOUBLEPOST]Има shorten urls преку кои се заработува одредена сума.
Јас на www.tremorgames.com играв и собрав поенчиња за рандом стеам игра (не бесплатан,се купува).Провери можи че најдиш нешто занимливо ама бара трпение,сигурно че најдиш поисплатлива подруга страница,ги има.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Кои се најдобрите начини на заработка на интернет дали некој може да ми каже што пробал и знае дали има нешто со кликање каде што кликот би изнесувал најмалку 10 центи ????
Да не се малку 10 центи од клик? Барај некој сајт каде што даваат 10 долари од клик.
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Најдобар начин да заработиш на интернет е да имаш нешто за продавање, било да е сопствен или туѓ продукт или некоја твоја вештина или услуга. Тоа со кликовите е ветер и магла, подобро оди работи во сендвичара повеќе ќе се исплати.
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
fiverr.com е фина страна. Лично знам луѓе што со навидум дебилни ствари вадат по 500+ евра месечно. Тоа, фриленсинг и илегалните бизниси кои се неверојатно добро платени, барем колку што јас знам.

А, најдобрите начини никогаш нема некој да ти ги открие заради логични причини. period.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Со тек на времето и развојот на технологијата стана нејасна малку фразава "заработка на интернет".
Порано се знаеше, заработка на интернет значеше кликање на Paid2Click сајтови како bux.to, neobux и слични, купување и продавање на реферали, заработка од реклами на блогови, affiliate marketing итн итн.. Сега може некој пипер и патлиџан да продава преку веб страна и вие тоа би го нарекле "заработка на интернет".

Мислам дека членот бара предлози од првиот тип односно користење на интернетот како механизам за заработка, а не како средство за наплата на некоја трета професија..
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Зачлени се во партија и пријави се за ширење на пропаганда по форуми и социјални мрежи, слушам добро се плаќало тоа. Има некои членови тука на форумов што се бават со тоа, можеш да ги прашаш колку точно се заработува.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Кои се најдобрите начини на заработка на интернет дали некој може да ми каже што пробал и знае дали има нешто со кликање каде што кликот би изнесувал најмалку 10 центи ????
А дали би те интересирало,кој се, и каде се најдобро плаќа-заработува со ашов или мотика.
Овде во Македонија има избор во оваа сфера:Овче поле, Полог,Пелагонија,Мариово,Азот,Малеш...
распрашај се малку тука,може некој членови ќе ти помогнат да ја одбереш најдобрата варијанта.
 
Член од
24 април 2015
Мислења
30
Поени од реакции
3
А дали би те интеирало,кој се, и каде се најдобро плаќа-заработува со ашов или мотика.
Овде во Македонија има избор во оваа сфера:Овче поле, Полог,Пелагонија,Мариово,Азот,Малеш...
распрашај се малку тука,може некој членови ќе ти помогнат да ја одбереш најдобрата варијанта.
Да не си пробал и онака освен тоа друго не се рзбирате
 

Kajgana Shop

На врв Bottom