Кои се вашите пропорции (Body Measurements) (бицепс,грб,стомак,рамења)

Член од
3 март 2020
Мислења
12
Поени од реакции
12
Оваква тема мислам дека немало досега.
Кој се вашите body measurements?
Јас
40цм бицепс (flexed)
132цм рамења
112цм грб
84 цм струк
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
738
Поени од реакции
847
Оваква тема мислам дека немало досега.
Кој се вашите body measurements?
Јас
40цм бицепс (flexed)
132цм рамења
112цм грб
84 цм струк
Па не би требало ова вака да изгледа.
Се почнува од горе на доле односно:
*Висина, тежина, тип на тело.
1. Врат: X ЦМ
2. Рамена: Х ЦМ
3. Раце (надлактица, подлактица) Х ЦМ
4. Гради и грб: Х ЦМ
5. Папук: Х ЦМ
6. Колкови: Х ЦМ
7. НОЗЕ и тн и тн...
Исто како и телесната тежина овие мерења се прават на гладно и со извршени физиолошки потреби оние кои се малце повеќе навлезени прават некогаш и по неколку дневни мерења. Реално мене ме заболе мојот :oops: за твоите бројки, ниту е корисно ниту можеш да докажеш нешто со тоа, овие бројки се лични за тебе и треба да останат за тебе (евентуално ако си фитнес тренер, па сакаш да си правиш маркетинг што е сосема во ред).
 
Член од
3 март 2020
Мислења
12
Поени од реакции
12
Ako te zabole napusti ja temata I ne komentiraj, inace glavni proporcii se biceps ,chest I waist , barem taka pisuva na measurementite na bilderi,poznati licnosti ,a temava e da se vidi koj do kade naprednal ,neznam zosto neseriozno ja svakate temava ,a proporciite t.e body measurements se bitni vo vezbanjeto t.e bildanje muskulatura ,a telesnata tezina nema veza so body measurements ,taa uopste ni ne e vazna

 
На врв Bottom