Кои се благодетите на интернетот?

 • Креатор на темата Tetro
 • Време на започнување

...

 • ...

  Гласови: 80 89,9%
 • ...

  Гласови: 9 10,1%

 • Вкупно гласачи
  89
T

Tetro

Гостин
Каква корист имаме од интернетот и кои се неговите благодети?


Темата е изменета од модератор.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
јас не се осмелувам да кликнам на линкчето.. шознам може има вируФче! =)
и онака прашањето не ми е на место..
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
3
Јас кликнав бе, се отвора страна со регистрација итн...
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Mr.F напиша:
Јас кликнав бе, се отвора страна со регистрација итн...
и?и?и? се регистрираше? и што понатаму? или само ја отвори и alt+F4 потоа?
прво прашањето не е на место, ама еве ќе се обидам да одговорам, да.секој со своите потреби.
второ, 1 пост, а веќе нема ни да се појави, тоа се кладам. неможам да имам доверба да кликам на штобило.
по се изгледа не сум шизик, не одам на ризик=)))))))
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
kpbKENGUR напиша:
јас не се осмелувам да кликнам на линкчето.. шознам може има вируФче! =)
и онака прашањето не ми е на место..
што користиш за пребарување ? :)

а, кој ќе рече дека нема корист од интернет ?! lol, избришете ја темава. :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Мислам дека одговорот на прашањето е повеќе од очигледно.
Без интернет сме во информатичка камена доба, (информатичка во смисла на информација, а не компјутерската наука).
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Корист од интернет никаква :toe:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
ZIKS напиша:
што користиш за пребарување ? :)

а, кој ќе рече дека нема корист од интернет ?! lol, избришете ја темава. :)
абе кога како, опера и фајрфокс користам.
како и да е неам г'з да кликнам =)
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Корист од интернет никаква
Е како бе немаш корист од интернет? Од шо имаш од Кантер можда?
Не,не!
Еве личен пример денес! Требаше матерјали денес по историја еден куп да барам! И требаше да се мачам по библиотеки,по книги по глупости! Но најлесно отворив http://www.wikipedia.org и си најдов се шо ми беше потребно! Тоа е само една работа, од милиони!
Интернет-Зборувај колку сакаш параи шо сакаш и на крај плажањ една одредена сума! Зближување на луге насекаде од светот,муабети,трачеви...се се!
И после како нема кориост интернетот?
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Ја кликнав и нишо имаше за регистрација ама не се регистриравto e to
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.094
Billa Bong напиша:
Корист од интернет никаква :toe:
Сериозен си или на смешка ова?

Да немаше интернет, ќе немаше ни 5% од општото знаење и 0,0000...00001% од информациите со кои располагаш сега. Да не ги спомнувам другите неограничени можности.

Ама ти си роден во времето кога интернетот веќе бил измислен, џабе ти објаснувам :)

Доволно ти е?
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Абе за информации да,за работи за на школо да друго ако ми текне ке пишам
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Абе за информации да и за домашни вакави такви работи за на школо за друго нема корист
А тоа не е ли корист некаква?:wink:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.338
Огромна корист!
Кој го тврди спротивното, сигурно не живее во денешно време.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.094
Струмикс напиша:
Огромна корист!
Кој го тврди спротивното, сигурно не живее во денешно време.
Сигурно е роден во денешно време. Во времето кога ние почнавме да оргазмираме на звукот на модемот, тој сеуште си играл со куренцето во песок. И оп, пораснал и "од роџење" на нет. :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom