Кои авиони ја прелетуваат нашава земја?

  • Креатор на темата Daddy
  • Време на започнување
J

joe.b

Гостин
Супер куп во Скопје не е видено до сега, но и авиони кои планираат утре да полетаат е исто не видено до сега на скопскиот аеродром, 767 на аустриан, а330 на туркиш (има слетано еднаш) како и да е, ќе пробам да доловам некои слики и да ги пуштам тука.Дури четири летови од Скопје за Виена во еден ден, А320 на Air Berlin (коудшер на Аустриан) во 4 55 , во 8 20 , а319 на Аустриан полетува за Виена, во 8 25 (за 5 минути) А321 на Аустриан полетува за Виена и во 12 55 - 767-300 Passenger , полетува за Виена, вкупно околу 700 патници се очекуваат да отпатуваат за Виена од Скопје. Интересно ќе биде утре на работа. Едвај чекам да закачам некоја слика од овие ``џинови на небото`` како полетуваат и слетуваат на нашиот аеродром.
 

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.815
Поени од реакции
3.855
Супер куп во Скопје не е видено до сега, но и авиони кои планираат утре да полетаат е исто не видено до сега на скопскиот аеродром, 767 на аустриан, а330 на туркиш (има слетано еднаш) како и да е, ќе пробам да доловам некои слики и да ги пуштам тука.Дури четири летови од Скопје за Виена во еден ден, А320 на Air Berlin (коудшер на Аустриан) во 4 55 , во 8 20 , а319 на Аустриан полетува за Виена, во 8 25 (за 5 минути) А321 на Аустриан полетува за Виена и во 12 55 - 767-300 Passenger , полетува за Виена, вкупно околу 700 патници се очекуваат да отпатуваат за Виена од Скопје. Интересно ќе биде утре на работа. Едвај чекам да закачам некоја слика од овие ``џинови на небото`` како полетуваат и слетуваат на нашиот аеродром.
Сликна нешто пријателе?
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.398
Поени од реакции
13.558
Некој да сподели искуство со Croatia Airlines?
И како човек кој прв пат во животот ќе лета со авион, неколку охрабрувачки зборови are always welcomed. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.429
Некој да сподели искуство со Croatia Airlines?
И како човек кој прв пат во животот ќе лета со авион, неколку охрабрувачки зборови are always welcomed. :)
Do kade ke letas so niv?
 

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.815
Поени од реакции
3.855
Имав полно слики порано се сум избришал, ова е иначе од лани најдов на ФБ кога беше супер купот во Скопје.

Oпаа,и Norwegian гледам позади Турската А330?
Многу јака им е бојата со црвен нос
 

Kajgana Shop

На врв Bottom