Кои авиони ја прелетуваат нашава земја?

Дискусија во форумот 'Авијација' започната од Daddy, 6 мај 2012.

 1. joe.b

  joe.b

  Член од:
  8 април 2016
  Мислења:
  324
  Допаѓања:
  306
  Супер куп во Скопје не е видено до сега, но и авиони кои планираат утре да полетаат е исто не видено до сега на скопскиот аеродром, 767 на аустриан, а330 на туркиш (има слетано еднаш) како и да е, ќе пробам да доловам некои слики и да ги пуштам тука.Дури четири летови од Скопје за Виена во еден ден, А320 на Air Berlin (коудшер на Аустриан) во 4 55 , во 8 20 , а319 на Аустриан полетува за Виена, во 8 25 (за 5 минути) А321 на Аустриан полетува за Виена и во 12 55 - 767-300 Passenger , полетува за Виена, вкупно околу 700 патници се очекуваат да отпатуваат за Виена од Скопје. Интересно ќе биде утре на работа. Едвај чекам да закачам некоја слика од овие ``џинови на небото`` како полетуваат и слетуваат на нашиот аеродром.
   
  На Human му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Doc Holliday

  Doc Holliday Модератор

  Член од:
  5 ноември 2010
  Мислења:
  5.032
  Допаѓања:
  3.931
  Сликна нешто пријателе?
   
 3. Daddy

  Daddy

  Член од:
  25 септември 2009
  Мислења:
  728
  Допаѓања:
  343
  :(
   
 4. the_kop

  the_kop Модератор

  Член од:
  14 јануари 2011
  Мислења:
  10.361
  Допаѓања:
  13.505
  Некој да сподели искуство со Croatia Airlines?
  И како човек кој прв пат во животот ќе лета со авион, неколку охрабрувачки зборови are always welcomed. :)
   
 5. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.702
  Допаѓања:
  151.495
  Do kade ke letas so niv?
   
 6. the_kop

  the_kop Модератор

  Член од:
  14 јануари 2011
  Мислења:
  10.361
  Допаѓања:
  13.505
  Скопје - Загреб
   
 7. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.702
  Допаѓања:
  151.495
  На the_kop му/ѝ се допаѓа ова.
 8. the_kop

  the_kop Модератор

  Член од:
  14 јануари 2011
  Мислења:
  10.361
  Допаѓања:
  13.505

Сподели преку: