Козици

Член од
26 јануари 2021
Мислења
4
Поени од реакции
6
Здраво дечки, после чување тигрица и нимфа на ред дојде Козици да чувам, некој да сподели искуства, или слични се со нимфите.
 

Attachments

Последно уредено од модератор:

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.102
Поени од реакции
15.398
bas imam edna takva kniga ako si resil da se zanimavas so kozici
Kozarstvoto vo Makedonija
KOZARSTVO - prakticno upastvo za odgleduvanje
od Dr. Sreten Andonov i
Prof. Dr. Vladimir DJabirski
kniga od 130 str. i mnogu fotografii
Daj kontakt i ja dobivas za edno pivo,veruvam mnogu ke ti pomogne za da go razvies biznisot
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.066
Поени од реакции
6.941
Многу појак наслов ќе беше Тигрици и Нимфи VS Козици... Имаше да гори темава
 
Член од
26 јануари 2021
Мислења
4
Поени од реакции
6
Насловот на темава подолг од воведниот пост :love:
Сефте ми е на форумот имај малце разбирање да сконтам како одат работите
Автоматски споено мислење:

bas imam edna takva kniga ako si resil da se zanimavas so kozici
Kozarstvoto vo Makedonija
KOZARSTVO - prakticno upastvo za odgleduvanje
od Dr. Sreten Andonov i
Prof. Dr. Vladimir DJabirski
kniga od 130 str. i mnogu fotografii
Daj kontakt i ja dobivas za edno pivo,veruvam mnogu ke ti pomogne za da go razvies biznisot
Штом земам Кози ќе те побарам обавезно, инаку Какрики е правилното име за овие папагали или кај нас познати како Козици, додади во книгата на Докторот
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.232
Поени од реакции
12.754
Јас чувам еден ,,идиот,, од оваа врста...доста се интересни. Се спијателуваат со еденод фамилијата, обично од спротивен пол.

најпознати се по изведување на враголомии....знаат да прават пиуети како будали. Си се прашувам како не се удира понекогаш

попаметни се него вака што излгедаат. Мојот зборува неколку зборови како ,,што прајш....што прајш,,,.името си го зборува-џив џив....и некоја друга недоквакана изрека, НО.....само кога се моли за пуштање од кафез

Кога е надвор рецка не мава...

многу се дрчни за једење...јади шпагети, јуфки, семки од јаболко, круша, јади сливи, семки од лубеница, банана најмногу сака, смокви обожава, киви.....кашкавал така така....цреши обожава, кајсии, малини, по домати е како на дрога......... :oleee:

онда ми ги уништува палмите, вади земја и камења со канџите, и неколку пати е спасен од ,,убиство од заседа,, од мојата сопруга.

Сега веќе неколклу месеци имаме ,,мировен договор,, така што папагалот го картиравме кај родителите од сопругата...
 
Член од
26 јануари 2021
Мислења
4
Поени од реакции
6
Јас чувам еден ,,идиот,, од оваа врста...доста се интересни. Се спијателуваат со еденод фамилијата, обично од спротивен пол.

најпознати се по изведување на враголомии....знаат да прават пиуети како будали. Си се прашувам како не се удира понекогаш

попаметни се него вака што излгедаат. Мојот зборува неколку зборови како ,,што прајш....што прајш,,,.името си го зборува-џив џив....и некоја друга недоквакана изрека, НО.....само кога се моли за пуштање од кафез

Кога е надвор рецка не мава...

многу се дрчни за једење...јади шпагети, јуфки, семки од јаболко, круша, јади сливи, семки од лубеница, банана најмногу сака, смокви обожава, киви.....кашкавал така така....цреши обожава, кајсии, малини, по домати е како на дрога......... :oleee:

онда ми ги уништува палмите, вади земја и камења со канџите, и неколку пати е спасен од ,,убиство од заседа,, од мојата сопруга.

Сега веќе неколклу месеци имаме ,,мировен договор,, така што папагалот го картиравме кај родителите од сопругата...
Аииии лепотан, а копаат со канџите дека во природа се храната по земја , јас дома му ставив во еден сад зеленчук и овошје за да може да копа , ама па тоа што не му се свиѓа го фрла. Инаку да доста весели се , две недели го имам и веќе се е до мене ос рака ми јаде . Убавото кај нив е што не се гласни и што прават многу лудории. Инаку твоето е баш какарики како што е во природа по боите.
Автоматски споено мислење:

школки у ствари некои беа, не шкампи
се јадат
И дефинитивно слабо ти оди со мислењето
 

Kajgana Shop

На врв Bottom