Кое е вашето хоби ?

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Читање некоја книга и рекреативно џогинг и велосипедизам
:)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Почнав да читам еден стрип, а судејќи по богатата база што ја има сајтот - ќе си ги затепам на велико. Јбг од секогаш сум бил слаб на супер херои, ама да ми кажуваше некој дека и до стрипови ќе стигнам трчајќи по нив .. У пм ќе го однесев :icon_lol:! Интересна работа било ова (најново #ЗаПрвПат), се хукнуваш за трен. Исто како за ТВ сериите. :icon_mrgr:

Нека. Хоби си немав отворено од основно, кога бев луд по албуми со самолепливи сликички ..
 
Член од
17 мај 2014
Мислења
124
Поени од реакции
214
Штом во библиотека веќе почнале да ми чуваат книги по мој вкус без да им речам, вероватно претерувам со читање книги. o_O
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Немам точно определено хоби обожавам животни поготово големи раси на кучиња ако имам некогаш повеке пари професионално одгледување на кучиња ке ми биде генерално хоби иначе обожавам природа и уметности цртањето ми е онака рекреативно хоби за одмарање мозок и има уште еден тип на хоби што го обожавам а многу малку сум се пробал таму изработување на секакви минијатурности.
 

Давид!

Голем Ентузијаст
Член од
23 март 2015
Мислења
171
Поени од реакции
47
Хоби ми е да се занимавам со електроника, а понекогаш знам и да направам некој експеримент од областа на хемијата или да читам литература поврзана со физиката или електрониката.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
8
Поени од реакции
24
Jас сум Станислав. Занесувам се со туѓи jазици (претежно словенските), патовања по различните градове (претежно по малите градове), фотографиjа, стари квадратни автомобили, мотоцикли и се' необично :)
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Jас сум Станислав. Занесувам се со туѓи jазици (претежно словенските), патовања по различните градове (претежно по малите градове), фотографиjа, стари квадратни автомобили, мотоцикли и се' необично :)
Добредојде
мило ми е што некој сака да учи македонски :)
ако сакаш мали градови и ако некогаш доаѓаш во Македонија
посети го моето родно место
http://www.exploringmacedonia.com/struga.nspx
најубавото мало градче на светот :)
 
Член од
16 јули 2012
Мислења
86
Поени од реакции
8
od se po nestoo :D :D Tuka nekoj e za kosarka na vremevo da praime ?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
8
Поени од реакции
24
Добредојде
мило ми е што некој сака да учи македонски :)
ако сакаш мали градови и ако некогаш доаѓаш во Македонија
посети го моето родно место
http://www.exploringmacedonia.com/struga.nspx
најубавото мало градче на светот :)
Надеам се дека ќе го совладам македонскиот. Не е баш сложен :)
Погледав во Википедиjа. Струга е мошне занимљив град(от) за мене. А покраj него е такуѓере и Охрид. Исто така занимљив град.
 
Член од
19 мај 2015
Мислења
5
Поени од реакции
2
mestovo vo koe ziveeme,ne primoruva da si najdeme nekakvo hobi,poshto nema rabota ... moeto hobi e genetika na ptici... i ne mozam da svatam kako moze nekoj, osven rabotnite obvrski da ne najde nekoj izduven ventil, (hobi) koe dodeka e posveten cas,dva ili kolku shto mu saka dushata da se relaksira ,opushti ili zamara!
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Пијам Саравита и терам точак:D
Велосипедизам.
 
Член од
25 јуни 2015
Мислења
462
Поени од реакции
416
Имам голем интерес за психологија и астрономија, свирам на клавијатури и возам ролерки :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom