Кое е вашето хоби ?

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Да претворам кислород во јаглерод диоксид.
 
Член од
4 јуни 2013
Мислења
24
Поени од реакции
78
Супер, уначе уметник :D ? јас сум по музичката уметност ( гитара ) а да, и читам книги ти што жанр на книги преферираш ?
Не сум професионален уметник, би рекла неостварен талент, па си цртам за своја душа.
Од литературните жанрови преферирам трилери и драми.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Седам на компјутер, работам со програми, средувам телефони, пишувам текстови и есеи на било какви теми кои ќе ми надојдат во моментот како инспирација, гледам филмови, пешачам на долги дистанци и (везам гоблени) :pos:
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
150
Поени од реакции
38
Свирам гитара, читам книги, вежбам StreetWorkout, возам ролери, трчам :D
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Читање и колекција на стрипови, претежно Дилан Дог.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Две години сум овде на Кајгана,и пред можеби две недели ја открив оваа тема.
поточно решив да го кажам моето ХОБИ - колекционерство прв пат овдека, а тоа е доста старо,можеби и над 50 години.
Но овде за ХОБИ само се рачуна,одење во кладионица,фан клуб јурумлери и трубарево, женски газиња,колекција на употребени кондоми и нешто слично.
Видете ги вашите одговори на некои теми што ги отворив за моето хоби и колекција и се ќе ви биде појасно иако многу и ги избришава,а од кои ве многу заболе и глава.
Прво почнав да собирам,уште како копиљ мали минијатурни грниња,бокалчиња и бардачина кои ми ги носеа моите од Бугарија кога одеа на бања.Се уште ги чувам.
Но сакав да имам нешто посебно само јас да го имам,бидеиќи такви видов и кај други на милињата на намештајот.Затоа почнав прво со оние мелници за Бибер исто така од Бугарија,кои се уште ги имам полн сандак и се уште ги собирам.
Но собирам и други мелници, ете во темата на Латиница од пред некој ден видете.
А во петок или сабота ќе отворам нова тема за едно мое друго ХОБИ, и...
и се молат членовите на Кајгана да не трескат глупости на истата,кои сака нека ја отвори и нека погледа кој не сака нека не отвара,како што јас ни еднаш до сега не сум отворил ниедна тема што почиња со зборовите ФАН КЛУБ ... и нема ни да отворам.
 
M

MrzaRules

Гостин
Од скоро време почнав да собирам шеќерчиња од оние по кафичите шо ги има. Сакам да прашам дали има уште некој со вакво хоби, и ако има да се менуваме? Ако има некој нека ми пише ПП.
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
И јас собирам шекерчиња веќе неколку години, ова се слики од порано, сега имам 200 - 300 од Македонија, соседните и по некоја несоседна земја :)

s1.jpg s2.jpg
 
D

daliborpetkovski

Гостин
Јас од денес почнав да собирам спортски реквизити,поточно шалови само.До сега имам 3..од ден на ден се зголемува колекцијата.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Јас за хоби го сметам она со што го пополнуваме нашето слободно време. Јас најчесто читам книги или висам по интернет порталите.
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
150
Поени од реакции
38
Хоби>>>> Читам книги, свирам гитара, вежбам "Street Workout" и гејмам :)
--- надополнето: 5 јануари 2014 во 16:07 ---
Хоби>>>> Читам книги, свирам гитара, вежбам "Street Workout" и гејмам :)
 

OIU

Член од
21 декември 2012
Мислења
124
Поени од реакции
261
Собирам картички за надополнување на кредит од Оне, милион ги имам . Поглупо амин, ама да се дешава нешто ! :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom