Кога човекот е најголем пријател на кучето (видео)!

Член од
7 септември 2016
Мислења
9.224
Поени од реакции
14.889
...разгледав низ темите, нема нешто слично за тоа како човекот знае да биде најголемиот пријател на кучето, жртвувајќи го понекогаш и својот живот само да го спаси својот миленик, но да спаси и кучиња скитници,

еве едно видео на група млади од Казакхстан како спасуваат едно куче скитник паднат во брзата вода на каналот,

дали вие некогаш сте биле во таква ризична ситуација да спасите некое кутре или сопствен миленик, дали би се присетиле и накратко би го опишале тој настан?!
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
419
Поени од реакции
545
Да се случеше овоа кај нас сите ќе снимаа на телефоните и саиро ќе си гледаа... просто македонче :oops:
 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
524
Поени од реакции
1.682
Да се случеше овоа кај нас сите ќе снимаа на телефоните и саиро ќе си гледаа... просто македонче :oops:
Каква глупост. Уште ли ќе одиме со класична депрецијација од типот на "македончето"? Јас познавам 100ци Mакедонци што би го направиле истото.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
9.224
Поени од реакции
14.889

...дали ако слушнете беспомошно квичење од кученце во канал би направиле како овој човек да го тргне цел бетонски капак и да го спаси кученцето?
инаку не сум знаела дека кучињата можат да јадат ориз! :toe:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
9.224
Поени од реакции
14.889
... ете и жените имаат иницијатива да храбро се фрлат во вода за да спасат куче кое се дави и бара помош,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom