Yaprak Dökümü - Кога лисјата паѓаат

Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Еден од најгрдите сериски филмови ми е овај :sick:
Ќе прашате зошто??Епа, сите оние ги правеа како светци кизнај шо а.к.а Текин фамилијата , а сето кој од кој курвалана од Неџла до Лејла,си го менуваја Огус цик-цак, Фикрет стара мома уште му се занесува онде на Таксин.
Онај недокваканион АЛи Риза лежи му пружат помош и уште мудрува, вака-така.Сета онаа работа е од син му а.к.а Шефкет, тој крадеше и пак му е опростено.Лејла му ја зеде куќата на Огус и парите, па сеа кој го еба, па уште не е таа крива за ништо му соли памет,а тој в постела не можи да оди.Она старана магарица, жена му на Али Риза (не ми текнува како се викаше),не можела да го чува кукаше се и сешто па ајде и бебиситерка :tapp:, Со кој пари??
Се разбира со парите од Огус.Седат дома ко пролетери и мудруваат и трошат туѓи пари и не се криви.А Ферхунде како една од најлошите во серијава, ама самата преживува се снајдува некако.Зошто Неџла врија од пари се капи од пари , не му помогна на своите родители?Туку овие олку на скапан начин да си ја земат куќата! Едноставно ми се гади од серијава !!! :sick::notworthy::confused:
Остај стварно, но ај ова е серија, секој ден сретнувам такви во реалниов живот кои прават многу лоши работи но постојано имаат некој тажен лик како да не се виновни за ништо, дури и солзи на очи им се познаваат да човек стварно си помисли дека не се способни ни мравка да згазат
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Ахаха, ти си ја изгледал цела серија и сега ти се гади. И куќата не е на Лејла, забраел Огус да и ја препише :pos:
За жал не ја гледам цела серија од муабетине и некош чат-пат 10тина мин ако погледам.
А информиран сум дека ќе заврши в понеделник благодарние на Програмата Сител ;)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
И онака е при крај, го гледав не од почетоок скроз негде после 20 епизода и многу ми се бендиса и приказната и се,синхронизацијата на а1 беше супер не како оваа на Сител со гласови од пепелашка.Ама во последно време стана ептен вештачки само додавај епизоди и многу нешта се натрупшуават без потреба доколку завршеше побргу и со поинаков крај би дал 10/10 вака имаат еден -.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Се изнаплакв од разделбава, заврши убавата серија сега може да хејтам по другите Турски серии :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom