Yaprak Dökümü - Кога лисјата паѓаат

Член од
11 јули 2008
Мислења
2.902
Поени од реакции
1.528
Чим во Турција се емитува од 2006 па се до денес, сме го ебале ежот во наредните 3-4 години. :(
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.276
Поени од реакции
45.675
^a, ако се знае дека Велија со сериите оперира исто како и со Хедис мајонезот. т,е од една тегла прави две, може да заклучиме дека и внуците наши на истиот еж ќе се изнаебат.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Не планирам да ја гледам и незнам зошто толку се запнале за таа пуста сихноризација или за бабине да можат да разберат нешо.
А,пак да го слушам гласон на Дејан Лилиќ, а да не го глеам Керем уш почудно ќе ми е.
И осеќам дек нема да е уба серијава, не дека Шехерезад е нешо пуба (барем последниве епизоди ги усраа на велико),ама според најавине не ми изгледа нешо којзнае шо.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Напнати се со серииве. АМАН! :mist:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
mislis narednite 10 godini,setete se samo na zabraneta ljubov
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Господине Арилиза :icon_lol: :icon_bigg
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Абе нема што кажав многу пати сеа пак ќе кажам А1-DELETE и готово:toe:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Го претераа со синхронизацијава. Упм,ужасно звучат.
А иначе чат пат коа фаќам,зависи.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
но овој Огус е навистина убав неможеш да не го гледаш.
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
Чим во Турција се емитува од 2006 па се до денес, сме го ебале ежот во наредните 3-4 години. :(
аХ Сине .....
Као е тоа можно кога Серијава има 4 сезони од кој 1 сезона 38 епизоди и сеа Рачунај Тие епизоди ти идат за 2месеца и др 3 сезони имаат исто Околу 38-42 епизоди Вкупно и за 8 Месеци Тхе Енд а од кај 4 Год ? Може ќе иснимат 1 сезона па пушти ја на тв па пак снимање па пак на Тв и се Така....
 

PS

Се вчитува...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
44
Поени од реакции
2
Сите сте нашле да критукувате серии, а да не ви е интернетот и компјутерот, што ќе правевте? Ќе собиравте сликички од албуми?
Се е ова бизнис и А1 според многу паметен принцип оди.

1. Погодено време.
Во периодот кога се емитува серијата е погодно, бидејќи отприлика до толку трае работното време и на некои постари луѓе кои од интернет не знаат И, си гледаат серии и уживаат во нив серии.
2. Женска па машка серија
Прво оди серија за жени (но не значи дека не е и за мажи) серија, па потоа оди криминалистичка за мажи и така А1 профитабила со гледаноста и во тој период една реклама чини многу.
 
Член од
14 јануари 2006
Мислења
93
Поени од реакции
2
Seuste ne lici na spanskite serii osven ako ne pocne sekoj vo sekogo da se zaljubuva.Mozat i starite da ja gledaat preku simultan prevod.Osven toa se e realno nema mnogu razlika od zivotot sto ne opkruzuva.Vaka po moe mislenje dosta e gledana cim gi znaat site likovi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom