Кога и како почнавте да слушате метал? :)

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Во допир со метал сум бил уште во трето оделение-ама почнав да го слушам активно тек некаде прва втора година средно.
 

Yan Gillan

Iron Maiden - my religion
Член од
12 мај 2006
Мислења
642
Поени од реакции
19
pa sto da se pravi koga imas tatko sto bil hipik. Kako mal me navlece na Deep Purple i togas mislev deka nema podobra grupa od niv ama so tekot na vremeto pocnuvav da slusam se poteska muzika se dodeka ne gi slusnav Iron Maiden e togas svativ koja e za mene naj dobrata grupa sto nekogas postoela i seuste postoi.
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
бев 3то одд за 4то летото значи некаде 9 за 10 години:)...се дружев се со постари фаци се некој металци,рокери и панкери....ми даде еден батка(мн добар пријател)касета од Мејден и знаев..знаев дека секогаш ќе останам во тој свет....како растев така се надоградував сама си оформував стил,се прилепував по одредени подправци...меѓутоа никогаш не избегав од металот....тоа никогаш нема да се смени!
А пред 3то одд слушав Кели Фемили лол :pipi:
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Пред 5-6 години за првпат ја слушнав PSYCHO од SOAD и во почетокот ми беше смешна, но после почнав да слушам и по брутални песни, па потоа преминав на Rock и сега слушам од 70's Rock до Brutal Death Metal ! :music3:
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
почнав да слушам случајно, ептен случајно, неможе послучајно. ги слушав Мејден премногу (на почетокот) и некој други помеки. и сеа ги слушам Мејден ама тие другите помеки ги заменив со потврди и така натака. инаку да не слушав метал којзнае колкав сељак ќе сум станел и којзнае што срања ќе сум слушал.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
метал слушам од 3-то одделение од влијание на еден братучед
почнав со ајрон мејден
мановар слушам од пред 2 години
 

Brutal

Enemy Of God
Член од
27 март 2007
Мислења
168
Поени од реакции
3
Бев негде 6то Одд ,кога некој ми даде касета со метал музика,и знам дека многу ја слушав од RATM - Killing in The Name ... И од тогаш се заљубив у музиката,и се повише и повише ја слушав и така до ден денес.
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
502
Поени од реакции
4
почнав со RATM ... и се навлеков...ептен
ако не ги слушнев нив сега најверојатно ќе играв по маси у некои селски биртии заедно со компањоните и ќе пеев пеев песни од Миле и Синан
 

Giso`Yo

The Real YoYo
Член од
29 јануари 2007
Мислења
119
Поени од реакции
0
Точно пред 4ри години .. со ефектот на SlipKnoT и Metallica ....
 
Член од
1 октомври 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
zdravo metal pocnav da slusam od 1989g,prva album mi bese w.a.s.p-headless children,pa posle slusav judas,metallica ,maiden i taka najveke vreme slusav death,thrash,morbid angel,deicide,slayer sepultura,morgoth vader,gorefest,paradise lost.....................mnogu gi ima pozdrav
 

WhiteSnake

[hW] Light_Arrow
Член од
24 август 2007
Мислења
907
Поени од реакции
1
Neznam Tocno koga nogo od damna slusam otprilika pred 3-4 godini
 

Kajgana Shop

На врв Bottom