Кога би можеле...

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Кога би можеле да промените нешто во Вашиот живот, што би било тоа?
Јас сум си задоволна и не би сакала ништо да променам. А вие?
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Не сум сигурен дали ова е дупла тема, ама без разлика, ќе ја спојат.
Нормално дека има многу работи да се менуваат, како прво, кога би можел да избирам кај да се родам, секако би било на друго место, каде се поголеми можностите за успех во многу области, ама нели не можеме да бираме, па морам да бидам задоволен со мајка Македонија, ај тоа го тргнувам на страна, туку ... би сакал да го променам моето образование, таа лудата директорка на економско несакаше да ме прими со 70 (максимум) бодови, па морав машински да учам, еб*го! Би сакал да можев да одам на факултет, ама затоа работам, се едуцирам (сам на свој начин) и колку-толку ми успева ... како и да е, од жалење нема фајде, радосен сум со тоа што го имам и тоа е муабетот, оти има и полошо :)
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Кога би можела би ја сменила власта во државава...срање се сите ко од кој...(прво со тоа би почнала)
И кога би можела би ја сменила локацијата на море негде да бидеме...Би ставила на власт некој што не е крадец, за да може луѓево нормално да живеат (со убави плати минимална плата 300 евра-wow).
Немој да мислите дека забегав од темава, јас секој ден слушам луѓе што се жалат (и тоа го прави ова дел од моето секојдневие,мојот живот).
Значи прво тоа би променила...

А лично за мене би си ја променила цифрата на парите во банка, би додала неколку нули...:smir:
Другото мислам дека се ми е во ред...
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Кога би можел !!!

Па би сменил многу многу работе ... не сакам да кажуем !!!! :D
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.944
Поени од реакции
2.058
Па јас да ви кажам незнам ама изгледа ништо не би сменила.А не ( сега се сетив) би сменила да можам повеќе да учам и да не бидам толкава мрза.Тоа др се е ОК.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
И јас како Годес ништо не би сменила,сега за сега добро ми е вака.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
113
Не размислувам што би сменила, него одма менувам . хехе:pipi:
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Па јас да ви кажам незнам ама изгледа ништо не би сменила.А не ( сега се сетив) би сменила да можам повеќе да учам и да не бидам толкава мрза.Тоа др се е ОК.
Исто така. :pipi:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.930
Кога би можела...сите што се болни околу мене би ги излечила...
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
20
Сега моментално ми е се толку розово, мххх... уживам!

Али да имав 2 години повеќе ќе беше уште поперфектно!

:)
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.900
Поени од реакции
3.262
Би сакала да не сум толку мрзлива, и да можам, би го променила љубовниот статус што е можно побезболно и брзо.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Би го сменила начинот на управување во државава, без мито, без необразовани раководители на државата, без пратеници кои на седница читаат весник наопаку.
Би го сменила глупавиот балкански менталитет (ајде малку феминизам)
Би си ја отстранила мрзата од мене и неколку работи во минатото.
Би си ја сменила мојата финансиска состојба.
Со се друго би можела да се помирам.
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
:helou: Се обидувам да го сменам кај себе тоа што не ми се допага ,најтешко ми оди да останам достојна на тоа што ке го зацртам ,на пример да вежбам секое сабајле , никако не е баш секое сабајле ,:smir: некогаш рипам и по неколку дена .
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Кога нешто ми смета го менувам.
Кога ми е се ок не ни помислувам да сменам нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom