Кога би ве осудиле вечно да слушате една песна (мелодија), која би ја избрале?

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.568
Поени од реакции
7.596
Јас ова ќе го слушам, ептен ми е симпатично навистина... И така бар да ми биде језиво до крај кога веќе ме осудиле :icon_lol:
 
Последно уредено:

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.359
Поени од реакции
4.197
Кога би живеел во свет во која би бил ограничен на една песна би се ...(би барал излез, а постои само еден)

Инаку мелодијата на почетокот на Lose Yourself прва ми дојде на памет.


П.С Инаку и педесет песни да се не верувам дека би можел да се одлучам :vozbud:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.034
Поени од реакции
5.672
Како прво, битно е да се избере некоја подолга песна. За да испадне дека ќе ја слушаш помалце пати отколку што би слушал некоја кратка песна. Така помали се шансите да ти скурчи. :D А може и да се избере некоја во која има разновидност. Некоја која додека ја слушаш, на моменти ти се чини како да слушаш неколку песни, а не една. :)

Мојот избор би бил следниов

 
Член од
16 септември 2013
Мислења
691
Поени од реакции
669
Бидејќи пишува мелодија а не песна јас би идел на ова:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.670
Поени од реакции
21.225
Ем долга, ем смирувачка, ем позитивна. Сите имате наредба да ја слушнате а со мене ќе се согласи и Форест сигурно.


А и може и ова, секако со ист опис:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom