Книжара во Битола

Член од
16 ноември 2017
Мислења
20
Поени од реакции
5
дали некој знае каде имат така поголема книжара во битола, не мислам за тетратки, моливи, гуми такви работи, Книжарница кај шо се продаваат Книги/Романи.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.354
Поени од реакции
4.857
Нема, хаха. Во Џамбо то шо има и во книжарите барај. Имаше букстор порано ама го затворија. На други места немам начекано јас книги. Друга опција ти е библиотека. А, за книжара стриктно наменета за книги, во Битола нема, верувале или не. Не знам зошто нема, изгледа стварно не му е исплатливо на некој да отвори букстор, изгледа никој не чита во градот. Мене лично срам ми е ради то шо нема таква книжара/букстор или како и да го наречиме.
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Тој шо чита, го чека саемот на книга пред домот на културата. Инаку, само кладилница и кафич е профитабилно во Битола, кој „нормален“ ќе ти купува книги :)
 
Член од
16 ноември 2017
Мислења
20
Поени од реакции
5
Нема, хаха. Во Џамбо то шо има и во книжарите барај. Имаше букстор порано ама го затворија. На други места немам начекано јас книги. Друга опција ти е библиотека. А, за книжара стриктно наменета за книги, во Битола нема, верувале или не. Не знам зошто нема, изгледа стварно не му е исплатливо на некој да отвори букстор, изгледа никој не чита во градот. Мене лично срам ми е ради то шо нема таква книжара/букстор или како и да го наречиме.
се сеќавам имаше пред Епинал некаде еден букстор, мислам Икона да не се викаше, но сега е убтик за чевли...ова пред 2 години некаде, кога се распрашав рекоја дека ја преместиле, исто така и пред AMC имаше еден букстор но и тој е бутик сега.
Незнам дали се преместени некаде или воопшто ги нема и малце чудно и неверојатно ми е во поголем град да нема стриктно букстор :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom