Книги поврзани со психологија

Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Се решетав низ форумов и приметив дека ваква тема нема.
Да предложите некоја книга која е поврзана со говор на тело, читање мисли,начини на убедување или како да натерате некого нешто да признае... Секој предлог е добредојден.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.867
Поени од реакции
7.254
начини на убедување или како да натерате некого нешто да признае
За ова не можеш со книга, за ова ти треба :sakasuste: или :pistoldz:, ем побрзо, ем сигурен резултат.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.111
Поени од реакции
8.899
Се решетав низ форумов и приметив дека ваква тема нема.
Да предложите некоја книга која е поврзана со говор на тело, читање мисли,начини на убедување или како да натерате некого нешто да признае... Секој предлог е добредојден.
http://www.kniga.mk/tri/popularna-psihologija.html
Tesko deka kje najdes edna kniga da ima se so baras. Razgledaj na sajtov ili vo Knizarnica Tri, imas golem izbor
na slicni tematiki.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.709
Поени од реакции
9.541
Се решетав низ форумов и приметив дека ваква тема нема.
Да предложите некоја книга која е поврзана со говор на тело, читање мисли,начини на убедување или како да натерате некого нешто да признае... Секој предлог е добредојден.
Премногу книги има за психологијата на човекот, но книга во која се објаснува како некого да натераш да признае нешто...хмммм..тука ме буниш, што всушност сакаш, но досега ми нема пројдено нешто такво четиво.
Јас го обожувам др.Зоран Крстевски, ги имам сите негови книги....па пробај ете барем наш сограѓанин, а останатите странски ги знаеш сигурно...
 
Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Премногу книги има за психологијата на човекот, но книга во која се објаснува како некого да натераш да признае нешто...хмммм..тука ме буниш, што всушност сакаш, но досега ми нема пројдено нешто такво четиво.
Јас го обожувам др.Зоран Крстевски, ги имам сите негови книги....па пробај ете барем наш сограѓанин, а останатите странски ги знаеш сигурно...
Поентата ми беше life hacks во живо, преку психологија т.е психолошки трикови. Конкретно за тоа да натераш да признае некој, мислам дека студентите од криминалистика го изучуваат во некој предмет но немам точна информација.
Фала на сите предлози.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.709
Поени од реакции
9.541
Поентата ми беше life hacks во живо, преку психологија т.е психолошки трикови. Конкретно за тоа да натераш да признае некој, мислам дека студентите од криминалистика го изучуваат во некој предмет но немам точна информација.
Фала на сите предлози.
Исто таква мисла и мене ми дојде..ако ти е нешто толку битно, да прашаме професор по крининалистика ако сакаш!?
 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.291
Поени од реакции
4.639
...behavioral science(наука за однесувањето):)
...патем речено,ниедна книга на светот не гарантира успех
...се додека не почнеш да размислуваш како целната единка нема мрдање од мртва точка
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Камо да имаше една книга за да се разбери човеково однесување и да не мораше да кубиш по нешто од поќе книги за да стигниш до заедничка поента. :giggle: За говор на тело имам скрипти ама се за интерна употреба и не мислам дека авторите ќе ти бркаат работа и е буквално една од трите теми кои се легитимни и за кои можиш да најдиш многу информации онлајн, ама за другите две ... За читање мисли,се надевам стануваш свесен дека е невозможно. А за то да натераш нешто да признај или не ... нешто шо напрајл, нешто шо не напрајл? Некако многу, како да речам, shady ми си.

А Дијанетика како книга, не знам како да го кажам ова без да звучам лошо, е апсолутно срање.
1583187063826.png

1583187091650.png
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
А Дијанетика како книга, не знам како да го кажам ова без да звучам лошо, е апсолутно срање.
Прегледај го приврзокот 235929

Прегледај го приврзокот 235930
Срање издигнато на ниво на религија.

Имав професорица у средно, Орце...Калина...жива ли е уште...добар гз имаше :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom