Книги кои би ги препорачале

J

joli1

Гостин
Човековата потрага по смисла - Виктор Франкл, дефинитивно една од подобрите книги што сум ги прочитал у животов.

За секој што го интересира историја и психологија или едно од двете, книгава е must read.
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
108
Поени од реакции
169
Ќе ве замолам да ми препорачате книги за Војните на дијадосите. По можност од македонски автори секако, нашата литература ја сметам за најрелевантна (но може и други понуди).
Ги имам на Чепреганов и Стефов за историјата на македонскиот народ и двете ми се прочитани но многу малку податоци се за војните.
Фала ви однапред.
 
D

dobramuzika

Гостин
некој да ја има читано american gods на српски? јас ја почнав уште пред некој месец, малку повеќе од пола имам прочитано, многу тешко ми оди.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.658
Поени од реакции
13.159
Ќе ве замолам да ми препорачате книги за Војните на дијадосите. По можност од македонски автори секако, нашата литература ја сметам за најрелевантна (но може и други понуди).
Ги имам на Чепреганов и Стефов за историјата на македонскиот народ и двете ми се прочитани но многу малку податоци се за војните.
Фала ви однапред.
Фанула Папазоглу - "Историја на хеленистичкиот период"
 
Член од
6 септември 2020
Мислења
18
Поени од реакции
8
Од каде ги купувате книгите кои ги нема преведено на македонски јазик?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Од каде ги купувате книгите кои ги нема преведено на македонски јазик?
Ги симнувам од нет. Башка само Академска книга и Икона продаваат генерално само книги на англиски, а во Матица можеш да најдеш и книги на српски, доста се скапи. Класиците се џабе во АК. 169 ден, плус сега 20%. :)
 
Член од
15 јули 2020
Мислења
20
Поени од реакции
2
Nekoj da ne znae kade mozam da najdam knigi na angliski( entrepreneurship i business knigi) vo skopje, bev vo literatura vo city mall no nemase nesto mn izbor
 

Kajgana Shop

На врв Bottom