Книги кои би ги препорачале

Член од
4 септември 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво, препорачате некоја книга слична на Ѕвездите светат од небото - Сидни Шелдон.
За девојка 19 години, да има слични мотивациони моменти. И каде би можел да ја купам.

Фала ви.
 
Последно уредено:

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Здраво, препорачате некоја книга слична на Ѕвездите светат од небото - Сидни Шелдон.
За девојка 19 години, да има слични мотивациони моменти. И каде би можел да ја купам.

Фала ви.
Јас би ти препорачала и други со поинаква љубовна тематика ама веќе штом бараш нешто такво ми текна само на Гневот на ангелите исто од Шелдон.Треба во повеќе книжари да ја има провери во Три таму ја имам гледано :)

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
 
Член од
4 септември 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
Јас би ти препорачала и други со поинаква љубовна тематика ама веќе штом бараш нешто такво ми текна само на Гневот на ангелите исто од Шелдон.Треба во повеќе книжари да ја има провери во Три таму ја имам гледано :)

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
Фала ти, предложи ми и со поинаква тематика, ќе одберам неколку.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Фала ти, предложи ми и со поинаква тематика, ќе одберам неколку.
Не познавам девојка која кажала дека книгава не и се допаѓа.Прочитај ја а после ќе седнеш песните да ги слушаш прекрасни се.За ова знам дека милион проценти ќе ти се допаѓа зошто е многу поинаква од сите други љубовни книги.

Ова исто е многу добро од Спаркс и постаро

Од Сесилија Ахерн овие две П.С Те сакам и На крајот на виножитото прекрасни се

Џоди Пико-Заедно ова е повеќе мистерија за една љубов ама мене ми прави многу мерак

Ти не знаеш да сакаш оваа книга ми е последна љубовна што ја имам читано има многу комични моменти така нескојдневна е лесна за читање и ќе се заљубиш во Русинот по неговиот опис :D

Да ми кажеш што ќе одбереш :D
 
Член од
4 септември 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
Не познавам девојка која кажала дека книгава не и се допаѓа.Прочитај ја а после ќе седнеш песните да ги слушаш прекрасни се.За ова знам дека милион проценти ќе ти се допаѓа зошто е многу поинаква од сите други љубовни книги.

Ова исто е многу добро од Спаркс и постаро

Од Сесилија Ахерн овие две П.С Те сакам и На крајот на виножитото прекрасни се

Џоди Пико-Заедно ова е повеќе мистерија за една љубов ама мене ми прави многу мерак

Ти не знаеш да сакаш оваа книга ми е последна љубовна што ја имам читано има многу комични моменти така нескојдневна е лесна за читање и ќе се заљубиш во Русинот по неговиот опис :D

Да ми кажеш што ќе одбереш :D
За девојка ми се книгите, ќе одберам неколку, сака да чита, а јас да и помогнам да се инспирира преку книгите.
Ќе ти кажам каква реакција ќе има :)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Владетел од сенка - Донато Каризи

Кој го читал Шепнувачот, веќе го знае стилот на Каризи. Агентката Мила Васкез повторно е во акција. Полицијата трага по лица на кои им се губи секаква трага, но во еден момент нештата се менуваат и почнува заплетот на настаните.
Интересен трилер со непредвидлив крај, книга која мора да ја прочитате, еден вид продолжение на Шепнувачот, затоа препорачувам прво таа да се прочита, а потоа Владетел од сенка. Нема да зажалите.
Оценка 8,5/10
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
The 4 hour workweek. Сега ја читам и многу ми се допаѓа.
 
Член од
28 јули 2016
Мислења
57
Поени од реакции
76
1.Chicken Soup for the Soul- Jack Canfield, Mark Victor Hansen
2. Norwegian Wood- Haruki Murakami
3. Sputnik Sweetheart- Haruki Murakami
4. Three in a bed - Deborah Jackson
5. Kriv pravec- Dimko Tasevski Ditas
6. Kazna za grevot- Jelena Bacic Alimpic
7. Who will cry when you die?- Robin Sharma
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
Член од
1 септември 2009
Мислења
166
Поени од реакции
56
How not to be wrong
Jordan Ellenberg

Thinking fast and thinking slow
Daniel Kahneman

Одлични информации за љубителите на поп-наука а и потрвдокорните следбеници на науката.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
дај кажи во кратки црти
ептен обожавам езотерија
Не е типична езотерија, ако очекуваш забавна и интересна содржина во книгава тоа го нема. Во кратки црти е водич и практикум за највредната тема.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Господар на злото - Донато Каризи

Книга полна со мистерија, трилери, заплети и колуминација што во еден момент ја прави напната, интересна, но во друг момент сфаќате дека ве полни со информации кои ве оптеретуваат. Донато Каризи е мајстор за вакви дела, а ова е едно од оние кое не смеете да го пропуштите доколку сте љубител на ваквиот стил. Секој кој го читал Шепнувачот, лесно ќе го препознае стилот на Каризи.
Низа на убиства на љубовни парови во Рим во кој е вплеткан и Ватикан. Убиства извршени на сличен начин, на слични места, а по убиецот трага цела јавност.

Оценка: 8,5/10
 

Kajgana Shop

На врв Bottom