Книги кои би ги препорачале

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.255
Поени од реакции
7.459
Preporaka za kriminalisticki misterii knigi nekoj ?
Купи ја "Човекот кој стана Феникс" на Александар Маркоски, кој е воедно и познат член наш на форумов, само заради очигледни причини не би откривал кој ник. Набави ја книгава, нема да зажалиш. Би требало да ја има во наши книжари.
 
Последно уредено:
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
190
Новиот Завет
Лидер
Најголемиот трговец на светот
Сите книги од Гијам Мисо :)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.020
Поени од реакции
29.893
Купи ја "Човекот кој стана Феникс" на Александар Маркоски, кој е воедно и познат член наш на форумов, само заради очигледни причини не би откривал кој ник. Набави ја книгава, нема да зажалиш. Би требало да ја има во наши книжари.
Абе оти не тагнувате бе за вакви работи :D
Инаку ако ја сака некој, можам да му дам, еве да се понудам и тука. Пари не треба, в книжари ја нема, книгава не се продава и така. Само ако е од друг град тро зезнато ќе биде за доставување, али можиме да ја наредиме преку некој познајник да стаса кај шо треба. :D

Во еден наврат пратив за Скопјето 10-тина книги. Можи кога идат од Прилепов курназиве и по нив.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
13
Поени од реакции
4
Купи ја "Човекот кој стана Феникс" на Александар Маркоски, кој е воедно и познат член наш на форумов, само заради очигледни причини не би откривал кој ник. Набави ја книгава, нема да зажалиш. Би требало да ја има во наши книжари.
Fala za predlozite, pisuvam jas nesto kako ideja mi dojde edna prikazna i sakam da prolistam taka poveke knigi da dojdam do nekoj drugi idei plus.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.255
Поени од реакции
7.459
Абе оти не тагнувате бе за вакви работи :D
Инаку ако ја сака некој, можам да му дам, еве да се понудам и тука. Пари не треба, в книжари ја нема, книгава не се продава и така. Само ако е од друг град тро зезнато ќе биде за доставување, али можиме да ја наредиме преку некој познајник да стаса кај шо треба. :D

Во еден наврат пратив за Скопјето 10-тина книги. Можи кога идат од Прилепов курназиве и по нив.
Не знам зошто, дека беше во печатена форма мислев официјално си ја издал. Инаку не те тагнав како што кажав под претпоставка дека може не сакаш името и презимето да ти ги знае некој заедно со тоа кој си на форум. Иначе обавезно :D.

Јас само делови читав, дека бев до пред некое време зафатен со друга книга, прилично голема. Сега ќе ја фатам викендов што доаѓа здраво да ја поминам :). Штета што не е издадена официјално, рамо до рамо треба да биде со други книги од истиот жанр.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.020
Поени од реакции
29.893
Не знам зошто, дека беше во печатена форма мислев официјално си ја издал. Инаку не те тагнав како што кажав под претпоставка дека може не сакаш името и презимето да ти ги знае некој заедно со тоа кој си на форум. Иначе обавезно :D.

Јас само делови читав, дека бев до пред некое време зафатен со друга книга, прилично голема. Сега ќе ја фатам викендов што доаѓа здраво да ја поминам :). Штета што не е издадена официјално, рамо до рамо треба да биде со други книги од истиот жанр.
Taa официјално е издадена, само шо не е проширена и рекламирана ко некои други книги од Македонијава :D Па и не ја бива за ,,цитати" да напраев фејсбук фан пејџ каде ќе се навлажнуваа по слики со текст.

Инаку еве како изгледа, пошто ме збуни со коментарот. Клик
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.531
Поени од реакции
4.895
Да не знае некој новата книга од Игор Џамбазов каде може да се купи и што пари е ?
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.111
Поени од реакции
7.085
Taa официјално е издадена, само шо не е проширена и рекламирана ко некои други книги од Македонијава :D Па и не ја бива за ,,цитати" да напраев фејсбук фан пејџ каде ќе се навлажнуваа по слики со текст.

Инаку еве како изгледа, пошто ме збуни со коментарот. Клик
Ај носи едно примероче ко че играме другио пат, ако не е проблем. :)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.020
Поени од реакции
29.893
Обожавам да читам книги посебно оние од жанр паранормал па ако има некој предлог.... ;)
Од Lovecraft пробај некоја.
Еве пред скоро го завршив нештово http://en.wikipedia.org/wiki/At_the_Mountains_of_Madness

Ептен солиден опис и градење на крипи атмосфера кроз цела книга.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.255
Поени од реакции
7.459
На врв Bottom