Класици и култни филмови кои не ви се допаѓаат

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
La notte-Michelangelo Antonioni
Го симнав затоа што гледав интервју каде Бергман вика дека е легендарен филм заедно со Blow up од Антониони. Кој сака да го гледа подобро само нека ги гледа последните 10 минути, зошто тоа е уствари целиот филм. Другото ми изгледаше ко да е ставено за да трае два саати. Има само една добра сцена и толку.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
The Thin Red Line и Blade Runner не ме беднисаја, додуша ќе му дадам шанса на вториот. во првиот филм некако дијалогот ми беше многу нерелевантен со сторијата, а на вториот ми беше незнам, многу обичен филм со интересен крај.
 
R

Randy

Гостин
From dusk till dawn
Почетокот до танцот на Селма Хајек е ок. Има добри реплики, не знаеш што ќе се случи, ликовите се доста непредвидливи, те држи во неизвесност. Но откако ќе почнат да се претвораат во вампири е жива досада. На крај кога ќе се испотепаат ти е жал за секоја потрошена минута за тој филм. Ми се чини дека режисерот едноставно не знаел како да го направи филмот малку подолг па рекоп ајде ќе ставиме вампири кои се тепаат пола саат и завршена работа. Подобро би било да престанеле да снимаат на половина филм и да го остават така.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.331
Поени од реакции
57.861
From dusk till dawn
Почетокот до танцот на Селма Хајек е ок. Има добри реплики, не знаеш што ќе се случи, ликовите се доста непредвидливи, те држи во неизвесност. Но откако ќе почнат да се претвораат во вампири е жива досада. На крај кога ќе се испотепаат ти е жал за секоја потрошена минута за тој филм. Ми се чини дека режисерот едноставно не знаел како да го направи филмот малку подолг па рекоп ајде ќе ставиме вампири кои се тепаат пола саат и завршена работа. Подобро би било да престанеле да снимаат на половина филм и да го остават така.
:pos:
Викаш му снемало идеи на сред филм? :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
И после саут парк фановите биле паметни...бегај бе :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Да ама самата сцена да ја ставиш во рандом мизерен филм би го подигнала на ненормално ниво. Совршенство е сцената. На страна тоа, Одисејата лично не можам да ја сконтам. Не ја хејтам, признавам дека е пред свое време во многу аспекти и дека има нешто што ги прави луѓето да ја проследат со страшно внимание и возбуда... само јас не можам да сконтам што е тоа. До мене нешто е работата, ама ме уби монотонија додека ја гледав.

Ако веќе морам да хејтам нешто, мојот омилен филм за хејтање на форумов: #28, #30, Прегледај го приврзокот
лелееле лајк ти стиснав пред да ја прочитам последната реченица
моментално анлајк :D
па и уште документ спремил зипуван... ауууууууу хејтериште
марш!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.331
Поени од реакции
57.861
лелееле лајк ти стиснав пред да ја прочитам последната реченица
моментално анлајк :D
па и уште документ спремил зипуван... ауууууууу хејтериште
марш!
Прочитај го зипот, пак ќе го лајкнеш постот башка ќе ти се отворат нови погледи и сфаќања :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
абе какво читање, тоа ти е како да читам миланези/јувентуди да ми го ругаат интер...
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
se od Kventin Tarantino...Matrix vtoriot i tretiot del,
Scarface
Fight Club sve toa kul i kauzata so ja fura ali toa deka e sizofrenicar bolje da napraea da se razbudi doma deka se bilo trip nego li da probuvaat da objasnat kako toa sam sebe se tepal..
Star wars novite 3
Requiem for a dream
Memento-defincija za when you trying too hard
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.660
Bespredmeten hejt se vazi?
Ne go mozam Zivotot e ubav. Nikako da go gledam.

Pred Anon da me stavi na ignore, se moli da me ubedi da go gledam.
Поминато му е времето на тој, до сега ако го немаш цел изгледано.. тешко :)
I kaj Anon i kaj mene na ignor otide....
dude srsly? Zivotot e ubav nemozes da go gledas?
Vi eam klubot...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
2012...
again dude, srsly?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.660
Da be, radi klubot...

Inace mislam deka nikogas nemase da go. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom