Кладилница (Генерална дискусија)

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Za sabajle Amerika - Bosna 161.5+ 1.85
Sea granicata e 165.5, do sabajle ocekuvam da bide uste za 1-2 poen povisoka.
Vo posledno vreme kakvi dobri tipovi spodeluvam ovde so vas stvarno srekja e sto me imate na forumov, a nesrekja e toa sto skoro nikoj ne gi prati tipovive koi gi spodeluvam.
Ne sakam da se falam no sebesi se smetam za mnogu mnogu mnogu dobar tipster.
Broj 1 sum ne samo na forumov tuku vo cel svet.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Абе нели ќе правеше пауза до почетокот на НБА сезоната? Ќе билдаше банка као нешто, за најдобрата коцкарска НБА година евр.
Или грешка сум нешто? :D
Коцкарски муабети...... Никогаш нема да прај овој пауза, го има фатено добитен период ама кога ќе паѓа никој нема да го спаси. Таква е математиката на ваквите маркети сакал тој да прифати или не.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Абе нели ќе правеше пауза до почетокот на НБА сезоната? Ќе билдаше банка као нешто, за најдобрата коцкарска НБА година евр.
Или грешка сум нешто? :D
Pravam pauza, ne igram na jaka uplata...
Namaliv so uplata igram cisto za zanimacija a i vaka super mi odi, vo strashna forma sum a i crna serija odamna me nema fateno bukvalno celo leto.

Коцкарски муабети...... Никогаш нема да прај овој пауза, го има фатено добитен период ама кога ќе паѓа никој нема да го спаси. Таква е математиката на ваквите маркети сакал тој да прифати или не.
Jas ne sum lik od toj obicen kockarski kalibar, mozebi takov bev porano koga se kockav glupavo i bev gubitnik no sea jas sum lik koj go zivee prajmot vo zivotot, najak sum od bilo koga vo sekoja smisla na zborot, psihicki,fizicki,finansiski i se ostanato.
Me ima fateno dobiten period koj trae so meseci. Postanat sum ekstremno dobar i pameten tipster plus raspolagam so jaka banka i golemi jajca.
A koga e muabetot okolu pagjanje sum pagjal jas i toa bezbroj pati vo zivotot ne samo koga e vo prasanje kocka tuku i na drugi polinja... no sekogas imav vistinski lugje pokraj mene koi ne se otkazuvaa od mene i ne mi davaa da go dopram dnoto.
Batali go hejtot, gledas i sam deka ne razgovaras so nekoj obicen kockar koj go sretnuvas na bitpazar.
Samo tipovi i tipovi da ima vo temava, nema mesto za hejt.
Автоматски споено мислење:

10 minuti pred pocetok na utakmicata granicata na Amerika - Bosna e 169.5 so zdravje da se trosat parite, ja isprativ na 300€.
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.621
Поени од реакции
34.865
Pravam pauza, ne igram na jaka uplata...
Namaliv so uplata igram cisto za zanimacija a i vaka super mi odi, vo strashna forma sum a i crna serija odamna me nema fateno bukvalno celo leto.



Jas ne sum lik od toj obicen kockarski kalibar, mozebi takov bev porano koga se kockav glupavo i bev gubitnik no sea jas sum lik koj go zivee prajmot vo zivotot, najak sum od bilo koga vo sekoja smisla na zborot, psihicki,fizicki,finansiski i se ostanato.
Me ima fateno dobiten period koj trae so meseci. Postanat sum ekstremno dobar i pameten tipster plus raspolagam so jaka banka i golemi jajca.
A koga e muabetot okolu pagjanje sum pagjal jas i toa bezbroj pati vo zivotot ne samo koga e vo prasanje kocka tuku i na drugi polinja... no sekogas imav vistinski lugje pokraj mene koi ne se otkazuvaa od mene i ne mi davaa da go dopram dnoto.
Batali go hejtot, gledas i sam deka ne razgovaras so nekoj obicen kockar koj go sretnuvas na bitpazar.
Samo tipovi i tipovi da ima vo temava, nema mesto za hejt.
Автоматски споено мислење:

10 minuti pred pocetok na utakmicata granicata na Amerika - Bosna e 169.5 so zdravje da se trosat parite, ja isprativ na 300€.
Единствениот човек што го оправи Босна :D
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Единствениот човек што го оправи Босна :D
Ne me opravi Bosna ni Hrvatska ni Srbija, sam se opraviv, ili povekje bi rekol deka seuste ne sum opraven i nikogas nema da se opravam :)
Vo ovie drzavi ova leto ja odmarav glavata, ne sakam nikogas povekje da se vratam vo Makedonija, ni na odmor.
Super si pominav vo ovie 3 drzavi, i povekje od super.
Popoleka vreme mi e da se priberam doma, a moeto doma desetina godini nanazad i do krajot na zivotot e Germanija.
Da zivee Germanija zivotot bi go dal za ovaa zemja zatoa shto i taa na mene mi dade zivot.
Ne deka vo Makedonija nemav zivot i nesto mi falese, klasa bev i tamu cel zivot ama taa drzava odamna ne mi e povekje vo srceto.
Cel zivot mi bese vo srceto, no zgasna zharot.
Ako nisto drugo na cela taa parodija i prodazba od strana na politicarite trebase barem da vlezevme vo evropska unija, kolku tolku barem zivotniot Standard ke bese podobar.
Ama kakva evropska unija, kakov zivoten standard, rabotata celo vreme odi vo druga nasoka koja na kraj i ke se ostvari, golema Albanija.
Автоматски споено мислење:

I dosta e off topic, ne me biva mnogu za falenje i politika, povekje me biva da davam dobitni tipovi :)
Denes ke ja igram Monako basket pobeda so osnovniot hendikep -9.5 1.90.
A sea odam da spijam, imajte ubav i dobiten den:kafence:
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.621
Поени од реакции
34.865
Ne me opravi Bosna ni Hrvatska ni Srbija, sam se opraviv, ili povekje bi rekol deka seuste ne sum opraven i nikogas nema da se opravam :)
Vo ovie drzavi ova leto ja odmarav glavata, ne sakam nikogas povekje da se vratam vo Makedonija, ni na odmor.
Super si pominav vo ovie 3 drzavi, i povekje od super.
Popoleka vreme mi e da se priberam doma, a moeto doma desetina godini nanazad i do krajot na zivotot e Germanija.
Da zivee Germanija zivotot bi go dal za ovaa zemja zatoa shto i taa na mene mi dade zivot.
Ne deka vo Makedonija nemav zivot i nesto mi falese, klasa bev i tamu cel zivot ama taa drzava odamna ne mi e povekje vo srceto.
Cel zivot mi bese vo srceto, no zgasna zharot.
Ako nisto drugo na cela taa parodija i prodazba od strana na politicarite trebase barem da vlezevme vo evropska unija, kolku tolku barem zivotniot Standard ke bese podobar.
Ama kakva evropska unija, kakov zivoten standard, rabotata celo vreme odi vo druga nasoka koja na kraj i ke se ostvari, golema Albanija.
Автоматски споено мислење:

I dosta e off topic, ne me biva mnogu za falenje i politika, povekje me biva da davam dobitni tipovi :)
Denes ke ja igram Monako basket pobeda so osnovniot hendikep -9.5 1.90.
A sea odam da spijam, imajte ubav i dobiten den:kafence:
Срамота е како Германец да печалиш на грбот од сиромашните Босанци :D

Батали оф топик и политика, штанцај си добитни :свиркам:
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
433
Поени од реакции
709
Sega sum vo salzburg rabotam vo tipico momentalno... polno pacienti balkanci si ja raskazuvaat prikaznata kolku zagubile do sega koj milion koj 0.5... momentalno avganistanci I turci rokaat do daska, balkancite pak nekako na sredina za sega... vo pravo e Boce posle hot streak doaga downstreak streak.... dosad toa e kako zakon prirode poarno kad inas hotstreak da napravis pak pauzu isto I polo's streak pauza e nogo bitno @ilz
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
433
Поени од реакции
709
Ги заборави и овие африканците шо зборуваат како папагал на хероин со поминат рок. 2 евра, 40 утакмици на тикетот, и цел ден смрдат у кладилницата.
Da da hahaha tie se poveke vo tipwin betarea i cashpoint.. tamu nema zakon kaj mene e postrogo, ne dremat mora da pokazat ausvajs... inace vistina e kako sto gi opisa hahah
Автоматски споено мислење:

Hahahaha druze neam se nasmeano vaka.... all da ti e papagal na heroin...
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2020
Мислења
119
Поени од реакции
137
Sea granicata e 165.5, do sabajle ocekuvam da bide uste za 1-2 poen povisoka.
Vo posledno vreme kakvi dobri tipovi spodeluvam ovde so vas stvarno srekja e sto me imate na forumov, a nesrekja e toa sto skoro nikoj ne gi prati tipovive koi gi spodeluvam.
Ne sakam da se falam no sebesi se smetam za mnogu mnogu mnogu dobar tipster.
Broj 1 sum ne samo na forumov tuku vo cel svet.
OMG :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::facepalm: Why so serious ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom