Кладилница (Генерална дискусија)

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.570
Во четврток ни даваат 5.75 коеф против Украина, х2 не ќе е лошо да се тури синл.
Белгија има 2 коеф против Данска, оваа исто треба да е 2ка.
На Австрија и даваат 6 коеф против Холандија, тука исто вреди х2 или некој азиски, Холандија се шлепа на стара слава, а Австрија се зезнат тим.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Gi vrzav KD 34.5+ i Nets da pobedat vo kopacka na 30k nosi 116k
Е ако изгубеа Нетс ќе дојдев и лично ќе те истепав. Имаше добар пик во името на Дурант и земал Нетс победа ги додал. Мада ок гледам Харден играл иначе тешка работа да победеа.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ilz
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Гледам Стевче Наш и го одморил Дурант вчера малце, 48 минути изиграл. :pos:
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.249
Што мислите за Италија денес? Ја чекам последна на тикет,не знам дали да ја бранам 2.30 е x2 :vrtioci:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.861
Поени од реакции
34.903
Што мислите за Италија денес? Ја чекам последна на тикет,не знам дали да ја бранам 2.30 е x2 :vrtioci:
Зависи за колку ја чекаш. Ако е добивката барем 20-30-40 илјади ден брани ја за некој % да не ти биде мака. Ако ти е 1750 ден извини се овде оти замараше. :LOL:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Што мислите за Италија денес? Ја чекам последна на тикет,не знам дали да ја бранам 2.30 е x2 :vrtioci:
Ако ти е за добра добивка обавезно штити одреден %.
Јас мислам дека треба да е чист 1 Италија. Барем така ќе ја пишам.




Ако ти е 1750 ден извини се овде оти замараше. :LOL:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Финска вс Русија ќе е можда и клучна за Русите со оглед на тоа дека изгубија 100-0 од Белгија. Судија е оној хермафродитон Макиели од Холандија кој е ужасен судија и доста често го губи конците во текот на мечот. Очекувам меч со доста фаули, жолти картони и тврда игра, мислам дека Финнците ќе се бранат и ќе одат на реми со оглед на тоа дека со бод 99% ќе се пласирани даље. Ќе ја пробам нешто на фаули, жути, корнери сврзана, па ќе видиме што ќе биде.

Италија ваљда ќе тепа, ок е и квотата, за другата везе немам што да мислам.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.901
Поени од реакции
16.213
Можи и на корнери и шутеви за Русија да се проба, Финците освен да се бранат ништо друго не знаат.
Мислам дека ќе успеат бод да земат, Русија се ужасни.
Турција ми е за сингл 2.70
Не верувам полошо издание да прикажат од она со Италија, плус играат со Велс послаб противник.
Ако сакаат да поминат групи мора тука 3 бода.
Квотата вреди.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Е ако изгубеа Нетс ќе дојдев и лично ќе те истепав. Имаше добар пик во името на Дурант и земал Нетс победа ги додал. Мада ок гледам Харден играл иначе тешка работа да победеа.
ААА Харден играл? Ок побратиме, искинал братот, буквално шеткал на терен цела текма 0 % придонес, избркај се шо муабет му напрај имал добар пик само на Дурант, да ама ќе играше за 25к + така а вака профитот му е x3 поголем.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ilz

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Vo pravo e Kobe za muabetot, Durant bese za all in, sigurica na vekot. Ne trebase da se vrzuva so pobeda Nets. Jas ne ni imav namera da gi vrzuvam a i ne znaev deka Harden ke igra, vlegov vo kladilnica i si rekov kje gi vrzam.
Na poluvreme koga gubea so 17 poeni razlika mnogu mi bese krivo shto ne go roknav zmijata Single.
Izlegov na vozduh zapaliv edna americka cigara i posle 20 minuti gledam zmijata pocnuva da luduva, ama vistinski da luduva, pishtea komentatorite. Gi otkorna na Baks, i toa od koren gi otkorna. Site majki im gi eba na cel klub, igraci, treneri i ostanati. BRAVO.

Vecerva ako ne igra Kawhi vredi da se proba George +
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
ААА Харден играл? Ок побратиме, искинал братот, буквално шеткал на терен цела текма 0 % придонес, избркај се шо муабет му напрај имал добар пик само на Дурант, да ама ќе играше за 25к + така а вака профитот му е x3 поголем.
Абе за победа Нетс мислев дека безвезе врзал со Дурант кој беше изгледен пик. Не јеби цела утакмица губеле, жива среќа симултанка играл Дурант па извадил победа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom