Кладилница (Генерална дискусија)

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.897
Поени од реакции
9.494
Не е точно, најсериозно и најдругарски ти кажувам иако не сме се согласувале порано. Нема да направиш на блогабет пари од продавање. Тој може да ти послужи за билдање контакти колку да влезиш во шемата. Оди на паид ќе видиш дека првиот месец ќе имаш 20 субс и после постепено ќе паѓаат судовите.
Немат врска што не сме се согласувале го делам твојот став за Блога ама
Не мислев на блогабет никогаш таму нема премиум да напаравам, имам приватни контакти Блога е за лајкови добивање и ништо друго тешка багра е таму собрана немат саглам купци мислам се гледат по донациине то се све мршојадци имав навистина лош период Септември и Октомври и добивав некој глупи пораки во инбокс на free да сум на paid ке ме распнат да се жалиш на free требит да си ретард реално, плус ако не се лажам од Бугари е мислам каде бе со Бугари на крај ке излезиш ке ти го расплачат тие ако немаат корист
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Не знам од каде ги вадите овие математики, ама не ви се точни. Инаку, неверојатно е колку сте сите на темата мрзливи, без идеи и без никаква желба да научите нешто. Повлекување пари на картичка од Скрил е скапо и глупаво. Еве што јас правам моментално за повлекување. Мојот ортак во Хрватска има Revolut сметка со картичка. Парите од Скрил му ги испраќам на неговиот Скрил, што е 1.45%, не 2.50%, и тој потоа од неговиот Скрил ги префрла на Револут сметката од каде му гу испраќа како поклон директно на банковна сметка кај мене, што се плаѓа точно 15 евра на било која сума. Тоа ми е целиот трошок.

Значи бидете малку креативни, не им давајте пари на арамиите. Има и други начини на повлекување. Секогаш можете да најдете некого на кого му требаат пари на Скрил, разменет со таков за кеш.
Се од ова поседувам освен другар во Хрватска. :icon_mrgr:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.863
Поени од реакции
34.907
Никој не прави пари од кладилница, колку побрзо го прифатите тоа толку полесно ќе ви биде. Да се води некоја статистика од првиот лист шо сме го уплатиле во животот, до сега, сите сме во минус. Не случајно ги има на секое ќоше.

Доаѓаме до солиден кеш во некои моменти, кој потоа постепено го враќаме тродупло преку помали уплати.
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
398
Поени од реакции
1.043
Никој не прави пари од кладилница, колку побрзо го прифатите тоа толку полесно ќе ви биде. Да се води некоја статистика од првиот лист шо сме го уплатиле во животот, до сега, сите сме во минус. Не случајно ги има на секое ќоше.

Доаѓаме до солиден кеш во некои моменти, кој потоа постепено го враќаме тродупло преку помали уплати.
Значи јас 20 години си умислувам дека живеам од кладилници. Само се чудам кој ми ги покривал животните трошоци цело ова време. Можеби некој ноќе кога спијам слегува низ оџакот и ми остава пари.
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
398
Поени од реакции
1.043
Еве прочитајте најосновни работи, не се бламирајте со незнаење. Во животот не прочитал три реда за кладење, игра комбо бетови, и држи предавање за тоа како не може да имаш профит во кладилница. Срашна работа е незнаењето.

 
Член од
5 ноември 2020
Мислења
115
Поени од реакции
24
Да разјасниме поке ке напрајте пари ако продавате типови отколку да се кладите на нив.
И да ако сакате нормален профит без лимити мора да ловите големи лиги кои се реално потешки за одредување валуе и правење пари јас имав среќа шо се насочив одамна во КХЛ на долг период е профитабилен ракометот е потежок и премногу наместен имат сумливи многу мечеви дури и во ЛШ.
Страни ко Блогабет се добри за себе најпрво да видите кое ви е знаењето и добро за статистика али мене реално ми отвори 2 добри можности сега ми отворат трета само морам да ја разгледам понудата и што добивам јас, до сега не се бавев нешто многу со кладењево на јаки уплати некој ама од септември планирам да пробам до тогај скупљам паре :icon_mrgr:
Ajde so srekja od septemvri, pa od prvata golema dobivka pustaj edno kafe i za nas siromastijata
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Еве прочитајте најосновни работи, не се бламирајте со незнаење. Во животот не прочитал три реда за кладење, игра комбо бетови, и држи предавање за тоа како не може да имаш профит во кладилница. Срашна работа е незнаењето.

Tebe ne te biva za tipuvanje voopshto, bez navreda, retko imavme prilika da gi vidime tvoite tipovi vo temava, ne bea nishto posebno.
Kakov profesionalen gambler dali si realen ? Ti si profesionalen drema4 na forumov, nisto drugo.
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
398
Поени од реакции
1.043
Tebe ne te biva za tipuvanje voopshto, bez navreda, retko imavme prilika da gi vidime tvoite tipovi vo temava, ne bea nishto posebno.
Kakov profesionalen gambler dali si realen ? Ti si profesionalen drema4 na forumov, nisto drugo.
Сериозно мислиш дека сега ќе влезам во расправа со тебе за тоа колку пари имам направено од кладењето и дали живеам од тоа или не? Ако сакаш нешто да научиш прочитај, ако сакаш да бидеш топовско месо за кладилниците, нивни банкомат, твоја работа. Затоа што моментално си токму тоа, јунак на сите газди на кладилници.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Значи јас 20 години си умислувам дека живеам од кладилници. Само се чудам кој ми ги покривал животните трошоци цело ова време. Можеби некој ноќе кога спијам слегува низ оџакот и ми остава пари.
Ако под "живеам од кладилници" подразбираш дремење на форум.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.369
Поени од реакции
38.350
Бачето сега е влезено у крипто играта, под 1000 евра нејќе ни да чуе да работи со некого.
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
398
Поени од реакции
1.043
Бачето сега е влезено у крипто играта, под 1000 евра нејќе ни да чуе да работи со некого.
Ти 1000 евра во животот немаш видено. А ако сакаш да купиш btc над таа сума (во следниот живот) слободно барај ме.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Никој не прави пари од кладилница, колку побрзо го прифатите тоа толку полесно ќе ви биде. Да се води некоја статистика од првиот лист шо сме го уплатиле во животот, до сега, сите сме во минус. Не случајно ги има на секое ќоше.

Доаѓаме до солиден кеш во некои моменти, кој потоа постепено го враќаме тродупло преку помали уплати.
Јас сум во плус.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Ne ostana asolna kladilnica definitivno b365 limitiraat i blokiraat akaunti, 1xbet isto, Pinnacle se naj pro ama nemaat siroka ponuda i kaj mene e blokirana od provajderov, wwin bosanskata bese porano dobra ama i tie limitiraat uplati, nemam ideja na koj drugi da se igra, neka predlozat ostanative ako imaat nekoja...
Najdobri se marathonbet spored mene
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
398
Поени од реакции
1.043
Najdobri se marathonbet spored mene
Фантастични се за огромни влогови од 15-20 евра на комбо бетови. Пробај сингл да играш со по 100-200 евра и не дај Боже погоди неколку, има да ти го лимитираат акаунтот додека кажеш ванила.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom