Кладилница (Генерална дискусија)

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Bratuced mi vika Kari i Lilard se mrazat i deka vecer dvajcata plus bez razlika kolku im bara.. I minatata gi dae plus i mislam sega pak ke gi dae.. inace bratuced mi lud e po NBA..
Mhm treba da e festival od poeni kade shto ovie dvajca ke se naddavaat koj povekje. Bi trebalo i dvajcata da eksplodiraat, posledna utakmica e pred all star pauzata...
Jas go staviv Lillard 32.5+ i Nets so osnovniot hendikep -9.5.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Јако бранат центар Орландо, плус со Вучко ке треба да се брка во одбрана.
15.5 ми се виде мн.
U zlatna e 14,5 ... Baska visov nesto na rezultati deka ima ozjeda stopala pa e pod upitkom... Da go najdev na 15,5 ke go igrav vaka... megjutoa ne zgresiv i so Gober minus, eve go kamen e prvo pol..
Автоматски споено мислење:

Не игра секако
Ae neka vleze samo 5 min kolku da ne bide 1 koef :P
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.901
Поени од реакции
84.292
Еве вечерашна статистика за поени во првата минута:

Минесота/Шарлот: 6 поени
Атланта/Орландо: 4 поени
НО/Чикаго: 2 поени
Хјустон/Бруклин: 3 поени
Детроит/Торонто: 3 поени
Фили/Јута: 4 поени
Инди/Кливленд: 6 поени
Кингс/Лејкерс: 5 поени
Портланд/ГСВ: 4 поени
Далас/ОКЦ; 6 поени

Вкупно 10 мечеви:
3 under - 7 over

И мислам доста е статистичарење од моја страна.
Би рекол дека се фер квотите што ги даваат, и дека ептен е рулет коцкање (со подобри квоти) да играш under на утакмициве.

Заклучок: Вреди да се коцкаш само сингл ако си ептен загорен по коцкање и сакаш да бараш подобри квоти од рулет. Ако се три и нешто квотите, вреди да уплатиш и да се надеваш дека ќе ти тргне. Секако една минута стрес имаш и во рулет и во ова и после таа минута знаеш дали си изгубил или не.
Нема ќар во ова секако, еве, од 10 утакмици само 3 се минус денеска, математички, дека ти баш ќе решиш три утакмици да уплатиш минус...и дека баш тие три ќе ги погодиш... мали се шансите
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Кладите ли на 2win? Мене не ми го отвара делот за обложување.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Hezona 15.5+
Dvajcata top skoreri na PAO Nedovic i Papapetrou se aut za utakmicava,proslata so Barsa dade 21 poen i toa so poslab procent na realizacija a mu bese prva utakmica za PAO i toa protiv mnogu podobar protivnik.
Ocekuvam i denes da ide debelo nad granica.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.901
Поени од реакции
84.292
Bratuced mi vika Kari i Lilard se mrazat i deka vecer dvajcata plus bez razlika kolku im bara.. I minatata gi dae plus i mislam sega pak ke gi dae.. inace bratuced mi lud e po NBA..

За повеќе типови отидете на LudPoNba.blogspot.com или на фејсбук страницата "Сладоледџистиот братучед"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom