Кладилница (Генерална дискусија)

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.988
Ах бе леувен, гол да не дадете мртвата мајка да ви ја ебам на сите таму.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Ко ќе фатам кошарка ја нов вирус ќе излезит мада ова баш беше проба
Питсбург 1и5.5+ да ојме на нешто реално
 
Член од
5 ноември 2020
Мислења
115
Поени од реакции
24
Ко ќе фатам кошарка ја нов вирус ќе излезит мада ова баш беше проба
Питсбург 1и5.5+ да ојме на нешто реално
Nema vrska , da izgubi Mzt tolku razlika od vtor tim na Budukjnost e katastrofa, neka se utepaat tie od uprava i igracite...lupaj ja Asvel Lion 1 vo Evroliga , nesto pagja koeficient , a i mislam deka ke pobedat iako nesto ne im znaci...toa Aba 2 ligata stana liga za mlatenje pari vo oblozuvalnici kakvi rezultati izleguvaat
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Nema vrska , da izgubi Mzt tolku razlika od vtor tim na Budukjnost e katastrofa, neka se utepaat tie od uprava i igracite...lupaj ja Asvel Lion 1 vo Evroliga , nesto pagja koeficient , a i mislam deka ke pobedat iako nesto ne im znaci...toa Aba 2 ligata stana liga za mlatenje pari vo oblozuvalnici kakvi rezultati izleguvaat
Искрено од ко ме падна Ефес - Армани пред години имат ко го кладе Планинич од кош на кош реков кошарка не е за мене.Уште ко ке го дает на СК во најавине на смеење ми идет се секавам како ми ги зеде од џеб парите тогаш.
Хокеј ракомет најубо да не се плеткам кај незнам иако последно играм ништо големо полека се повлеквам од клаџава бар дури не се средит ова со Ковид срањево од септември здравје посериозно
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.985
Ако сум во право (може и да не сум вака на прво видов само),

Ако Шпанија победи - во 1/4 финале ќе играат со Норвешка
Ако Шпанија изгуби - во 1/4 финале ќе играат со Франција

Е сгеа не дека се разбирам ептен...ама нешто ми вели дека Шпанија не би имала против да оди на Франција наместо Норвешка, а имале вакви ситуации каде намерно калкулирале
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Ако сум во право (може и да не сум вака на прво видов само),

Ако Шпанија победи - во 1/4 финале ќе играат со Норвешка
Ако Шпанија изгуби - во 1/4 финале ќе играат со Франција

Е сгеа не дека се разбирам ептен...ама нешто ми вели дека Шпанија не би имала против да оди на Франција наместо Норвешка, а имале вакви ситуации каде намерно калкулирале
А што ако Унгарија истото го сакат ;)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Nikad nema da posakam duel protuv france makar i so 5ti sostav dosle..
Автоматски споено мислење:

Денес ми е зицер Данска Т1 26,5+ 1,85 на јонибет...

Знам дека не им вреди ништо текмава на Данска, дека ќе си останат 1 место во група, ама некако малку бе им бараат за голови, до сега Данска просек има над 33 гола.. Јас мислам дека можат да им дадат 27 на разнишаните Хрвати...
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Nikad nema da posakam duel protuv france makar i so 5ti sostav dosle..
Автоматски споено мислење:

Денес ми е зицер Данска Т1 26,5+ 1,85 на јонибет...

Знам дека не им вреди ништо текмава на Данска, дека ќе си останат 1 место во група, ама некако малку бе им бараат за голови, до сега Данска просек има над 33 гола.. Јас мислам дека можат да им дадат 27 на разнишаните Хрвати...
Не игра Хансен... Некој стомачен вирус хара во Египет, избегнете ги денешните текми.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Не игра Хансен... Некој стомачен вирус хара во Египет, избегнете ги денешните текми.
баш сега прочитав пред малце словенците се жалеле за вчера дека дури 8 играчи со стомачни проблеми биле и дека некој ги труел со храна баш на денот против Египет.. Ма да според мене сами беа вчера криви Словенците, имаа 15-10 и 6-0 серија направи Египет за 3 минути, во рака им ја даваа топката.. катастрофални грешки правеа..
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Za vecer Bruklin Nets pobeda so osnovniot hendikep -7.5 1.90
Ova im e vtora ili treta utakmica zaedno na trioto, igraat so lesnotija, premnogu skill vo edna ekipa, KD najak igrac vo ligata MVP momentalno, Harden vo medot karierata zivotna forma isto kandidat za MVP, Irving isto vo ludnica forma e.
Prvi favoriti se za titulata sezonava. Po poleka bi trebalo da gi sklopat kockite i da vrzuvaat pobedi i da gi unishtuvaat protivnicite.
Heat imaat vistinski problemi so igraci im falat nekolku megju koi nekoi od najbitnite, vecerva ke bidat bez Butler,Bradley,Harkless,Leonard,Herro.
Ke gi pregazat Nets vecerva, bi trebalo lesno hendikepot.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
Za vecer Bruklin Nets pobeda so osnovniot hendikep -7.5 1.90
Ova im e vtora ili treta utakmica zaedno na trioto, igraat so lesnotija, premnogu skill vo edna ekipa, KD najak igrac vo ligata MVP momentalno, Harden vo medot karierata zivotna forma isto kandidat za MVP, Irving isto vo ludnica forma e.
Prvi favoriti se za titulata sezonava. Po poleka bi trebalo da gi sklopat kockite i da vrzuvaat pobedi i da gi unishtuvaat protivnicite.
Heat imaat vistinski problemi so igraci im falat nekolku megju koi nekoi od najbitnite, vecerva ke bidat bez Butler,Bradley,Harkless,Leonard,Herro.
Ke gi pregazat Nets vecerva, bi trebalo lesno hendikepot.
не ти е подобро хендикеп на полувреме со 4 коша да добијат, веќе кога се толку доминантни на крајот може да се зафркаваат
 
Член од
5 ноември 2020
Мислења
115
Поени од реакции
24
Искрено од ко ме падна Ефес - Армани пред години имат ко го кладе Планинич од кош на кош реков кошарка не е за мене.Уште ко ке го дает на СК во најавине на смеење ми идет се секавам како ми ги зеде од џеб парите тогаш.
Хокеј ракомет најубо да не се плеткам кај незнам иако последно играм ништо големо полека се повлеквам од клаџава бар дури не се средит ова со Ковид срањево од септември здравје посериозно
Jas toa rakometot koga igram kombinirani livcinja se sum na vaucer so edna promasena...vcera gi fativ Slovenija X , ama utnav Francija X...prestanav da pratam i igram rakomet , osven Vardar i Makedonija reprezentacija ili evropski i svetski prvenstva...so srekja od septemvri, ama slusam deka ke gi ukinele celosno merkive od april se plasat da ne im izleze NAROD pa da gi izlupa kako magarinja vo severnava ...
Автоматски споено мислење:

Jas toa rakometot koga igram kombinirani livcinja se sum na vaucer so edna promasena...vcera gi fativ Slovenija X , ama utnav Francija X...prestanav da pratam i igram rakomet , osven Vardar i Makedonija reprezentacija ili evropski i svetski prvenstva...so srekja od septemvri, ama slusam deka ke gi ukinele celosno merkive od april se plasat da ne im izleze NAROD pa da gi izlupa kako magarinja vo severnava ...
Pustaj nesto hokej , ne sum izigral so godini, ke te kopiram na sitni uplati kolku za zanimacija so kafence
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom