Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
Го чекав Бриџис тикварот од Феникс 11.5+
3-4та минута 3 поени од 2 шута имаше. Прави 2 глупи фаули и го вадат 5та мин.
Ај си велам, втората четвртина 10 минути ке игра ке надохнади.
Влегува 2/4, 3 од 3 ПРОМАШУВА, од кои едната од под кош, од 1 метро.
3/4 не ни фрли, го бегаа топките. 3птс после 3/4, ај ке си легнам си велам, 9 птс во 4/4 овај само во бајките.
Легнат така, проверувам по 5-10 мин, 6мин до крајот на мечот, 2 тројки ги усвитил братов, 9птс вкупно и му требаат 3 до крајот, кнап. Се исправил.
3 пати 3ка проба, трите ги промаши. На крајот му свирнаа 4 слободни во последните 2-3 мин (последните 2 слободни практично последен напад). Фатив, ама животов ми се скрати 10 год.
Тотално небитен пост кој треба да го долови секојдневието на еден пропали коцкар.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.111
Поени од реакции
8.899
sekoja cest na tie sto mozat da gledaat vo zivo NBA natprevari uste
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Kajri Irving 28.5+
Prethodnata utakmica za neceli 30 minuti na parket zede 19 shuta i postigna 29 poeni. Vo cetvrta cetvrtina voopsto ne vleze bidekji utakmicata bese reshena na kraj od treta cetvrtina zamina blowout 30+ razlika.
Vecerva treba da e tesna utakmica protiv Fila, Irving bi trebalo da isforsira onaka eptenski, 25+ shutevi minimum ke si zemi. Go ocekuvam na 35+ poeni vecerva protiv Filadelfija.
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Ovoj pat sakam samo da se prijavam za posleden pat na temava, definitivno za posleden pat.
Ти бате ке се откажиш од спортска тогаш кога Солун пак ке биде наш. :D
Колкав текст пола и поверуваја...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.940
Поени од реакции
35.355
Кој кур нема да игра све му ебам ... Брее ќе фатам некое евро плус и право играм на глупости а знам дека се глупости. Кој бе видел ќар од играчи стакленковци, абе се знае фудбал бее знам Арсенал еднаш го чекав оддамна Фабрегас со пукната нога играше и гол даде за добивка ... Ако паѓаш одиш како цар а не тука играчи да протнат топка низ обрач и на крај нема да игра ... :facepalm:
Автоматски споено мислење:

Koj kur mu e na liglevo tuku taka mu teknalo da ne igra... namesto da izlezi 40+ da stavi. Se da mu ebam, sea nema so da pratam nba treba da si legnam da spijam. Kreten.
Дај нешо друго смисли 2 играчи, и јас спиев до 4 попладне кој кур.
 
Последно уредено:

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Кој кур нема да игра све му ебам ... Брее ќе фатам некое евро плус и право играм на глупости а знам дека се глупости. Кој бе видел ќар од играчи стакленковци, абе се знае фудбал бее знам Арсенал еднаш го чекав оддамна Фабрегас со пукната нога играше и гол даде за добивка ... Ако паѓаш одиш како цар а не тука играчи да протнат топка низ обрач и на крај нема да игра ... :facepalm:
Sho ima vrska muabetov ? Ne e promasen tipot, 1 koef se racuna ako ne igra. Jas se nerviram zatoa sto nema sto da pratam sea vecerva, odam da si legnam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom