Кладилница (Генерална дискусија)

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Treba da e bilo koga ili skrateno bk , pozdraf lesteru
Поздрав Горан пивце :)
Не е било кога, често го играм тој тип, но тој е или на полувреме или на крај екипата што ќе ја изиграш да победи на пример.

Ова кај Дел Бој е да победи било кое полувреме, независно од крајниот исход.

Пример:
Било кога кец: 0-0 полувреме - 1:0 крај добитен, 1:0 полувреме - 1:1 крај добитен, 0:2 полувреме - 2:2 крај недобитен (иако во второ полуреме домаќинот победил т.е ако го гледаме само полувремето било 2:0). Е во случајот кај Дел Бој и во последната ситуација си добитен бидејќи екипата за која си се кладел го победила полувремето, иако ни на полувреме ни на крај нема победа за домаќинот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Не мислам дека нему му е да добиет полувреме 1 ил 2

За денес ист старт на денот т.е. ми стартова веке со Алтај 7-0 али по ист рецепт како вчера
Казинч Торпедо 1 2.05
Не можам да се снајдам која лига е ова? Русија ваљда али која лига?

Едит ок Казахстан била
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Не мислам дека нему му е да добиет полувреме 1 ил 2

За денес ист старт на денот т.е. ми стартова веке со Алтај 7-0 али по ист рецепт како вчера
Казинч Торпедо 1 2.05
Cska победник со продолженија 1.6
Jokerit 4.5 + 1.5
Ufa-SKA - 4.5 + 1.48

овие три ги играм од страна на хокеј за денес, вчера бев добитен со хокејот :)
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Cska победник со продолженија 1.6
Jokerit 4.5 + 1.5
Ufa-SKA - 4.5 + 1.48

овие три ги играм од страна на хокеј за денес, вчера бев добитен со хокејот :)
Добри се ја се одлучив денес Live да ги ловам КХЛ како создадени се за во живо денес :)

Да им поможам на овие шо ја барет играна од Дел Бој шо ја играт ја имет во Меридијан барем за појакине лиги
Гледам сега а не сум ни приметил дек СЛ даваат игри на црвен картон,жолти и корнери и ова го дочекав бар на појакиве лиги од шо приметив :popce:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Edno prosecan kladionicar predlog od mene za vikendov.

Sasuolo t1 3+
Leverkuzen t13+
Everton t13+

66.3 koeficient.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Добри се ја се одлучив денес Live да ги ловам КХЛ како создадени се за во живо денес :)

Да им поможам на овие шо ја барет играна од Дел Бој шо ја играт ја имет во Меридијан барем за појакине лиги
Гледам сега а не сум ни приметил дек СЛ даваат игри на црвен картон,жолти и корнери и ова го дочекав бар на појакиве лиги од шо приметив :popce:
Меридијан ги има и во мкд?

Кои игри ги играш за хокеј во живо?
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Меридијан ги има и во мкд?

Кои игри ги играш за хокеј во живо?
Да ги има бар кај мене се 2-3 и другиве можат кур да јадат за нивнава понуда само незнам за онлајн како е уплакам ја директ таму моментално и да видам со овој законов како ке е па ке напрам онлајн акаунт

Најчесто МЛ и на голови инстант имаш валуе после само 10тина минути или постигнат гол
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Добри се ја се одлучив денес Live да ги ловам КХЛ како создадени се за во живо денес :)

Да им поможам на овие шо ја барет играна од Дел Бој шо ја играт ја имет во Меридијан барем за појакине лиги
Гледам сега а не сум ни приметил дек СЛ даваат игри на црвен картон,жолти и корнери и ова го дочекав бар на појакиве лиги од шо приметив :popce:
А пример како би ги играл во живо КХЛ? Нешто на голови или...?
 
Последно уредено:

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
А пример како би ги играл во живо КХЛ? Нешто на голови или...?
На пример оваа Казахстанскава шо ја пишав сеа 1 е 4.5 а МЛ е 2.90 гостиве дадоја 1 гола 5на 3 само шо и овие лошо играат ама Торпедо ти е најак состав ваму вчера беше исто ги притиснаа малце и тепаа е денес не ја појачвам зашто некако лошо играат ако се подобрат ке ја фукнам.
Друг пример еве Уфа - СКА рано падна гол сеа е валуе на СКА МЛ 2.80 ама на двеве страни лоши голмани сепак вреди сеа рецимо чиста на СКА беше 2.4
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.895
Ница не ти е баш ОК.... Ова е истата игра Било Кога или?
Не е било кога, пишав минатиот викенд за ова. На било кога ако губи на полувреме после мора да прави пресврт, а јас тоа шо го играм ти доаѓаат како 2 утакмици од по 45 минути, и едно полувреме мора да зема тимот на кој што си типувал. Пример може 0-5 да изгубиш во прво полувреме, второто си почнува од 0-0.
Автоматски споено мислење:

Ја има оваа игра во нашите кладилници?
Мислам не. Ја имаш на бет365 во specials типови.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.895
Лош ден, ни наплатија за ЛШ резултатите. 100 евра минус денес.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Kakov mizeren den. sve pocna od umrenite Liverpul katastrofa potop

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Breaking NFL

Денвер Бронкос ќе немаат квотербек за утре, сите што ги имаат на ростерот им се недостапни/повредени/заразени. Најверојатно ранингбек ќе им игра КБ. Товарете Т1 минус или хендикеп двојка вечерва дури спијат букмејкерите :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom