Кладилница (Генерална дискусија)

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Точно така, се праеле. Минато свршено време.
pa ako e tocno sto go kazuva covekov deka milion napravile, ondak i da e vo minato vreme, pak e uspeh.. Ja da napravam milion funti, ne mi treba posle da se zamram so sportska.. kupuvam nekretnini i izdavam pod kirija..
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.864
Поени од реакции
34.909
pa ako e tocno sto go kazuva covekov deka milion napravile, ondak i da e vo minato vreme, pak e uspeh.. Ja da napravam milion funti, ne mi treba posle da se zamram so sportska.. kupuvam nekretnini i izdavam pod kirija..
Или 4 утакмици по 1.25 коеф и all in на тикетот да ги дуплираш. Па после повеќе недвижнини па повеќе кирија, па цвиќера од 500 евра, клуч од ауда или бемвара, па бугарски тангици околу тебе те лижат ти пеат на увце дај ми го веднага скапи ... и така.
 
M

Macedon1um

Гостин
Како функционира ова фрибетот од евротип, треба повеќе пати да ја свртиш уплатата за да ти ги рачуна како пари или
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Како функционира ова фрибетот од евротип, треба повеќе пати да ја свртиш уплатата за да ти ги рачуна како пари или
Кога ќе го ослободиш фрибетот, можеш на било кои квоти да го играш, односно уплатиш, и доколку ти е добитен тикетот, добивката минус фрибетот ти оди на акаунт, а фрибетот ти се враќа за повторно да си уплатиш.. Пример, имаш 1000 фрибет, ставаш на 5 коеф, добивка 5,000 денари, ако го фатиш тикетот тогаш 4,000 денари ти одат на сметка и можеш да ги повлечеш а 1000 фрибет ти се враќаат на фрибет акаунтот..
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.516
Поени од реакции
34.574
Кога ќе го ослободиш фрибетот, можеш на било кои квоти да го играш, односно уплатиш, и доколку ти е добитен тикетот, добивката минус фрибетот ти оди на акаунт, а фрибетот ти се враќа за повторно да си уплатиш.. Пример, имаш 1000 фрибет, ставаш на 5 коеф, добивка 5,000 денари, ако го фатиш тикетот тогаш 4,000 денари ти одат на сметка и можеш да ги повлечеш а 1000 фрибет ти се враќаат на фрибет акаунтот..
Да не треба 2 пати по 5 коеф погодиш за да отидат на сметка?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Мој совет, јас фрибетот 3,000 денари (го добив играјќи Македонија иде на Европско) го вртев на Лајв текми сингл на мизерни квоти .. Пример 3,000 бона на 1,25 итн итн.. Ставаш во џеб 500 а пак 3000 фрибет ти се враќа за повторно играње.. Језда фатив 7 такви по ред, после тоа ме бутна ама јбг.. колку- толку.. битно од твој џеб не даваш..
Автоматски споено мислење:

Да не треба 2 пати по 5 коеф погодиш за да отидат на сметка?
Тоа е за да го ослободиш фрибетот.. Мислам дека батето прашува како функционира кога веќе го имаш фрибетот..
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.516
Поени од реакции
34.574
Мој совет, јас фрибетот 3,000 денари (го добив играјќи Македонија иде на Европско) го вртев на Лајв текми сингл на мизерни квоти .. Пример 3,000 бона на 1,25 итн итн.. Ставаш во џеб 500 а пак 3000 фрибет ти се враќа за повторно играње.. Језда фатив 7 такви по ред, после тоа ме бутна ама јбг.. колку- толку.. битно од твој џеб не даваш..
Пуштам 10к мои, добивам 10к нивни фрибет.
Дали можам да ги тргнам одма моите 10к, а после да играм само со нивните? Ако погодам да ги вадам?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Пуштам 10к мои, добивам 10к нивни фрибет.
Дали можам да ги тргнам одма моите 10к, а после да играм само со нивните? Ако погодам да ги вадам?
Не. Тураш 10к, ги вртиш 2 пати на поише од 5 квота без разлика колку утакмици. Можеш и сингл ако најдеш 5 квота..
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.516
Поени од реакции
34.574
Не. Тураш 10к, ги вртиш 2 пати на поише од 5 квота без разлика колку утакмици. Можеш и сингл ако најдеш 5 квота..
Абе ако се гаѓаа така лесно 2 пати со ред по 5 коеф ни фрибетот не ни треба :D

Тоа е маката, не само фрибетот, ќе ги спичкаш и твоите додека да трефнеш 2 пати над 5 квота на тие 10к.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Абе ако се гаѓаа така лесно 2 пати со ред по 5 коеф ни фрибетот не ни треба :D

Тоа е маката, не само фрибетот, ќе ги спичкаш и твоите додека да трефнеш 2 пати над 5 квота на тие 10к.
Јас 500че депонирав или депозитирав како и да е, стигнав до 10,000 бона.. 8 извадив 2 оставив ама ги изгубив.. како и да е, полесно е кога маваш 500че на 5 квота отколку 10 бона, може и срце да те стрефи ако промашиш :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom