Кладилница (Генерална дискусија)

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Андерсон и Фуцо си завршија работа.

Утре Фритз и Сонего ако не оди оваа плус незнам што да речам, не играм веќе :D
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Utre Fenerbahce - Zvezda
Hendikep 1 -5.5 1.60
Автоматски споено мислење:

Ovde ne mora da trosam mnogu zborovi za utakmicava, prvo kolo evroliga, Fenerbahce e gigant site ovie godini vo evropskata kosarka, dodeka ekipata na Zvezda site ovie godini tuka e samo da popolnuva mesto.
Pobeda so 10+ pts razlika ocekuvam, ama ke odam all in -5.5.
 
Последно уредено:
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Пази две ти препишав едната предаде,другата доби блокада на мозокот во трет сет и ме заеба за гем со хендикеп ја пробав а дилема имав дали така или да земе сет и реков како ги погодив ко прст во лајно.
Бедене мислам дека немаше некој шо не го уплати валуе ипол
Оваа што предаде мене ми е добитна таму каде што ја уплатив. Знам дека во мак кладилниците се рачиуна коеф 1. Со таа другата ептен си немал среќа, за еден гејм. Инаку ако сакаше да препишеш две од моите, и ако ме запрашаше, ќе ти ги кандидирав Бара и Остапенко, тие ми беа најизгледни.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.520
Оваа што предаде мене ми е добитна таму каде што ја уплатив. Знам дека во мак кладилниците се рачиуна коеф 1. Со таа другата ептен си немал среќа, за еден гејм. Инаку ако сакаше да препишеш две од моите, и ако ме запрашаше, ќе ти ги кандидирав Бара и Остапенко, тие ми беа најизгледни.
Остапенко не ја стигнав почната беше и имаше брејкнато веке исто ми беше почнат и Гарин - Полеманс ет да земе Полеманс а ја избегнав и Сабаленка со Касаткина и овде се заебав стварно шо избегнав :mad:
Време ми одзеде Минск кошарката да ја најдам некаде да ја уплатам и стигнав во Моцарт едвај после 2мин блок беше бар се исплати таа
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Kaкви ботови Спортлајф, 1,28 за 3:0 за Надал , а ставиле 1,30 дека 1 од натпреварувачите нема да освои сет.. Башка да прашам, граница му даваат 25,5 па нема ли бе Траваља да му земе на надалчо 8 гејма , 6-3 6-3 6-2 ?
 
Член од
23 август 2020
Мислења
257
Поени од реакции
427
Kaкви ботови Спортлајф, 1,28 за 3:0 за Надал , а ставиле 1,30 дека 1 од натпреварувачите нема да освои сет.. Башка да прашам, граница му даваат 25,5 па нема ли бе Траваља да му земе на надалчо 8 гејма , 6-3 6-3 6-2 ?
Mislis 6-1 6-2 6-1 4 gejma, toa e. Na trava batka se igra
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Одиме јако денес, ќе игра Мугуруза повторно.

Шмиедлова - Подорска 1, коефициент 1.92 Пајнакл.

Ова е close call, што се однесува на value. Дуел на две тенисерки кои се во голема форма и на кои земјата им е убедливо најдобра подлога. Играат сличен тенис, Шмиедлова за нијанса поофанзивна, и со нијанса подобар сервис, и тоа се нијансите заради кои ќе ја уплатам Словакињата. Во претходното коло потполно ја надигра Азаренка, а пред тоа Венус Вилијамс. Подорска имаше полесни противници, во прво коло Минен која е слаба на земја, а во второ коло Путицева. Шмиедлова ми е мене многу драга тенисерка, сметам дека е underachiever, и во неколку наврати ја имам гледано како се носи на равна нога со некои од најдобрите тенисерки.


Пиронкова - Крејчикова 1, коефициент 1.90 Бет365.

Овој бет се наметнува сам по себе. Крејчикова знае да биде заебана, таа е класичен шотмејкер, со многу варијации во играта, и земјата и е омилена подлога. Најголем проблем со неа е што многу лесно го губи својот сервис, дури и во ситуации кога води 30-0 во него. Од другата страна е лепотицата Цвете, која игра како несаглам откако ја одработи својата должност спрема врстата. Претворена е во вистински ѕид, како и да дојде топчето се враќа спрема противничката. Пред неколку години никогаш не би ја одиграл Пиронкова на земја, но ова е new, improved верзија на Цветето, која може да изгуби само од најдобрите. Цvete for the win.


Халеп - Анисимова 2, коефициент 4.50 Бет365.

Ја има и на повисок коефициент, ама не сакам да играм во егзотични кладилници. Ова во основа е long shot, ама последниот пат кога играа на Ролан Гарос Анисимова ја збриша Халеп. Анисимова игра одлично на земја, мислам дека на оваа подлога ќе го направи првиот вистински голем успех во кариерата. Халеп има проблем со тенисерки кои ја напаѓаат и не ја оставаат да ги сомеле со своето темпо и со непрестаните напади од основна линија. Овде Халеп во прво коло ја доби Сорибес Тормо многу убедливо, но имаше проблеми во првиот сет, а и против Бегу која и е редовен муштерија не делуваше најубедливо. За пострашливите имате +4.5 гема на Анисимова на коефициент околу 2.


Гарсија - Мертенс овер 21.5 коефициент 2.06 Пајнакл.

2-0 за Гарсија во меѓусебните, двата меча на бетон. Овде повеќе играм на некое претчувство, и заради тоа што Гарсија сигурно може до еден сет против Мертенс. Мертенс игра добро откако почна сезоната после ковидот, но Гарсија е доволно квалитетна да одигра тесен меч против Мертенс. Французинката иако земјата не е и примарна подлога добро се снаоѓа на неа, обично игра солидно на РГ, овде веќе ги доби Контавеит и Канепи, мислам дека има шанса дури и да го добие и овој меч.
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2020
Мислења
119
Поени од реакции
137
Недович овер 11.5@1.90 (Евротип) зицер , побрзајте оти тешко дека уште длго ке биде таа маргина.Бет365 на 16.5 Моцарт на 14.5
Автоматски споено мислење:

Недович ке биде глана алка у нападо на ПАО оваа година,плус денска ке мора и на 1и2 пошто првите два плеја на ПАО Џексон и Росс се аут
 

Attachments

M

Macedon1um

Гостин
Недович овер 11.5@1.90 (Евротип) зицер , побрзајте оти тешко дека уште длго ке биде таа маргина.Бет365 на 16.5 Моцарт на 14.5
Автоматски споено мислење:

Недович ке биде глана алка у нападо на ПАО оваа година,плус денска ке мора и на 1и2 пошто првите два плеја на ПАО Џексон и Росс се аут
Качена е границата на 13.5+ веќе
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ово је кренуло кривим путем, што би рекол ортакот од Хрватска. Подорска одигра ненормални 3 гема, не може вака да игра цел меч. Не прави неизнудени, не промашува. :vozbud:
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Ово је кренуло кривим путем, што би рекол ортакот од Хрватска. Подорска одигра ненормални 3 гема, не може вака да игра цел меч. Не прави неизнудени, не промашува. :vozbud:
Ja fativ na 4.50, 50€ pri 4:0...
Se nadevam ke prodolzi so isto tempo, Podorska dosta defanzivna... Mislam deka ke svrti
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Пак ли падна бе? Со Азаренка ги искрши колената при бекхенд како падна..
Истото се случи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom