Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ајде да ја живнеме темата.

Богдан - Кенин 1, коефициент 2.96 Пајнакл.

Богдан е многу солидна на земја, во првото коло без никаков проблем ја совлада Бабош, што реално и не е некакво достигнување последната година и пол. Ја гледав и во Прага на земја, ја убиваше Кристина Плискова во првиот сет, беше 4-0 за неа, но мораше да предаде. Кенин е далеку од својата најдобра форма, и уште подалеку од својата омилена подлога. Против Самсонова одигра еден слаб меч, изгуби сет. Веројатно сеуште е во шок од поразот против Азаренка во Рим, кој навистина беше понижувачки. Еднаш имаат играно пред ова во Монтреал 2018, 2-1 за Богдан. За пострашливите имате +3,5 на 1.99 исто на Пајнакл.
Автоматски споено мислење:

Од малите коефициенти, Квитова треба да ја убие Паолини. Италијанката нема никаков прв сервис, а на втор ќе биде прописно малтретирана. Ја гледав Квитова против Додан, одлично сервираше. Мислам дека Паолини нема да земе повеќе од 5-6 гема, се разбира ако Петра нема една од своите познати жолти минути.

Мугуруза против Плискова, ама Кристина. Гарбине одигра еден страшен прв сет против Зиданшек, потоа се изгуби, па го изгуби вториот сет, и губеше 3-0 во третиот. Потоа се собра некако и едвај доби во трет сет. Но Зиданшек и е многу незгоден противник на Мугуруза, микса игра, одлично игра дроп шотови, има многу брз незгоден форхенд, ја избудали Мугуруза. Кристина е потполно еднодимензионална, силен сервис, и равни удари од основна линија. Во таква игра Мугуруза е едноставно подобра.

Стивенс против Бадоса Гилберт. Стивенс традиционално добро игра на РГ, има финале овде играно. Бадоса Гилберт на земја е многу солидна, но не можам да замислам сценарио во кое го добива овој меч, под услов Стивенс да не земе ден одмор. Стивенс има многу подобар сервис, посилни удари од основна линија, би морала да добие.
Автоматски споено мислење:

A sto mislis opsto za mecot?
Tauson bi trebalo da dobie spored mene, gledajki ja kako izigra so Brady, dodeka Collins na drugava strana nikogas ne mi ostavila nekoj poseben vpecatok iako ja nemam prateno mnogu?
Види, тоа е еден од оние мечеви каде подобриот противник има повисок коефициент. Колинс е подобра тенисерка од Таусон, ама не е во најдобра форма. Заебан меч за кладење, не можам да ставам пари на послабата тенисерка која нема ни 2 коефициент. Плус два пати бараше медикал против Брејди, и има само 17 години. Скип.
 
Последно уредено:
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Зигмунд - Гергес овер 20.5 коефициент 1.90 Бет365.

Потполно различен стил на игра, Зигмунд игра многу интересен тенис, измислен како за на земја. Многу дроп шотови и менување на ритамот. Гергес игра од основна линија, многу добар прв сервис и страшен форхенд. Кога беше во најдобра форма одлично играше на земја, Возниацки има многу ќотек јадено од неа на оваа подлога. Два пати имаат играно меѓу себе, двата пати на земја и двата пати во три сета. Очекувам слично сценарио овде, иако границата може да биде префрлена и во два сета.
Автоматски споено мислење:

@Vladimir1984 ke gi pisam utre site ovie 5 teniserki so gi kaza da tepaat na sitno.. neka trcaat..
Кој пет? Четири напишав, Колинс ми е но бет.
Автоматски споено мислење:

Бара - Ван Ујтванк 1, коефициент 2.17 Пајнакл.

Бара игра во животна форма, овде помина три кола квалификации по 2-0, и во прво коло ја растури Дона Векич. Игра многу интелигентен тенис, со многу чувство што треба да се одигра во даден момент. Навистина ме воодушеви, ја гледав и со Хогенкамп во квалификациите, и со Векич. Ван Ујтванк не е во најдобра форма, овде во прво коло ја доби Петерсон за која земјата е ужасна подлога, а и против неа узгуби сет. Пред тоа има еден куп порази, на сите возможни и невозможни подлоги. Овде повеќе шанси има да извади некое евро во парови, каде што игра со нејзината женска, Грет Минен.

Толку од мене, се надевам дека барем една ќе погодам.:D
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Lebron skokovi 9,5+ (1,95)

Jas mislam deka dabl dabl denes kralot lagano ke ima, 10 skoka protiv miami i te kako moze da gi napravi, samo adebayo im e glavniot skokac pod kos, 3-4 ofanzivni samo moze da napravi, da ne praime muabet za defanzivni kade sto za protivnik samo adebayo ke go ima pod kosot a ovoj e samo 2-3 cm povisok od kralot.. baska poradi faktot sto miami nemaat centri ke pominat kako hjuston i duri poloso, nemaat suteri jaki ko hjuston tuku gi vadi odlicnata odbrana.. predviduvam 4:0 za lakers i denes ke bide tvrda tekma minus cela .. minus 216,5 sportlife 1,8..

Ke go igram duble so Cadwel Pope over 1,5 trojki (1,70)

Deckovo sekoja tekma u plej ofot ja nadminuva granicava.. vprocem 90% od poenite sto gi dava mu se od linijata za e poeni..
Сум го погодуел од А до Ж :icon_lol:
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Имам уште два-три типа за денес. Одамна не сум уплатил толку многу. Денес или ќе ја зголемам банката за 20% или ќе потонам. :D
Автоматски споено мислење:

Ајде, кад је бал нек је маскенбал.

Остапенко - Плискова 1, коефициент 2.30 на Бет365.

Остапенко е dark horse на овој турнир. Бивша шампионка, на која првиот освоен турнир во кариеарата и е Ролан Гарос. Полудо не може од тоа. Знаете што мислам за Остапенко, ја пратев уште кога беше тотален анонимус. Ако постои некој кој на добар ден е буквално unplayable тоа е Остапенко. Во првото коло против Бренгле погоди 46 !!! винери. Вистина е дека се против Бренгл, но сепак се 46 винери. Плискова од друга страна никогаш не била посебно добра на земја, во првото коло се мачеше со квалификантката од Египет Шериф. Во првиот сет не реализира 8-9 сет топки и на крајот го изгуби тој сет. Сега овој меч нема да биде како тој, бидејќи Шериф игра нековенционален тенис, ја изаdi од патики Плискова во првиот сет со кик сервис и скратена топка веднаш после ритрнот. Овде ќе видиме надјачување од основна линија. Ако Остапенко пристојно сервира, односно има висок процент на уфрлен прв сервис, за да и оневозможи на Плискова да ја малтретира на втор сервис, може до победа.
 
Последно уредено:
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Остапенко - Плискова 1, коефициент 2.30 на Бет365.

Остапенко е dark horse на овој турнир. Бивша шампионка, на која првиот освоен турнир во кариеарата и е Ролан Гарос. Полудо не може од тоа. Знаете што мислам за Остапенко, ја пратев уште кога беше тотален анонимус. Ако постои некој кој на добар ден е буквално unplayable тоа е Остапенко. Во првото коло против Бренгле погоди 46 !!! винери. Вистина е дека се против Бренгл, но сепак се 46 винери. Плискова од друга страна никогаш не била посебно добра на земја, во првото коло се мачеше со квалификантката од Египет Шериф. Во првиот сет не реализира 8-9 сет топки и на крајот го изгуби тој сет. Сега овој меч нема да биде како тој, бидејќи Шериф игра нековенционален тенис, ја изаdi од патики Плискова во првиот сет со кик сервис и скратена топка веднаш после ритрнот. Овде ќе видиме надјачување од основна линија. Ако Остапенко пристојно сервира, односно има висок процент на уфрлен прв сервис, за да и оневозможи на Плискова да ја малтретира на втор сервис, може до победа.
Jelena is back bitches. Lets Muguruza dance again.

 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Startuva i Evroligata od denes, pisete nekoi tipovi.
Jas mu se mislam na Mike James 20.5+,
Novoto zasiluvanje za CSKA ( Shengelia ) izgleda nema da igra denes, taka da glavnata uloga vo napad se znae koj ke ja vodi.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Милер 14.5+

Број 1 играч на Промитеас, после рестартов во грчкиот супер куп кој го освоија имаше 19 и 24 поени дадено. Гран Канарија изгледа доста лошо во дефанзива, 88 примени од Зарагоза, 92 од Бургос, тука може да се проба и на т1+ на грците или конечен 1
Автоматски споено мислење:


IZI MANI, до полувреме веќе пребаци.


За вечер:
Рашон Томас 10.5+
Прв избор на позиција 4 за Партизан, одигра солидно на припремната утакмица, денес очекувам да има доста добра минутажа ако не влезе во проблем со лични, нема адекватна замена, Новица има 200 години и без колена е, а другите позиции во тимот се добро пополнети и може да се ротира доста.
На ситно ќе се проба Партизан 2, чисто како опција за изненадување.
Изи мани и на Томас, штета аматерска завршница на Партизан, водеа цел меч требаше да добијат..
За денес:

Ловерњ 11.5+
гостуваат на Олимпијакос, мечап му е Принтезис кој не може да прати во одбрана. Би требало да стартува Ловерњ, има и добар шут од полудистанца, би требало да има добра дистрибуција на топки за него, Жалгирис под Шарас традиционално веќе неколку сезони го користи пикот како главно оружје.

Ефес х1 -5.5, класи појака и повоиграна екипа од Зенит, сите утакмици во турска лига после рестартот се 30+ разлика, на “похрабро” ливче ова оди на основниот хендикеп 8.5. Зенит има уште да се воигра, не играат посебно и дозволуваат многу поени.
Валенсија х1 -6.5, истото важи и тука. Валенсија е машина од екипа, огромна ширина во ростерот, домашен терен со французиве кои победија викендов ама на сила помогнати од Норис Кол. Одлична дефанзива игра Валенсија, имаат играчи да го чуваат и Кол и да се ротираат цело време.
 
Член од
19 февруари 2013
Мислења
68
Поени од реакции
115
Во Евротип натпреварите кои се дадени во делот брзи пари можат да се врзуваат меѓу себе и со останатиот дел од понудата?
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Во Евротип натпреварите кои се дадени во делот брзи пари можат да се врзуваат меѓу себе и со останатиот дел од понудата?
Да, освен со истиот натпревар не можиш да одиграш друг тип.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Стивенс си се шетка по теренот. Е многу ме нервира понекогаш.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Стивенс си се шетка по теренот. Е многу ме нервира понекогаш.
Стивенс моментално не сака да игра тенис. Она буквално мрази што мора да биде тука на терен. Па ја видов бар 5 поени каде она буквално не сакаше да трча на топки кои може комотно да ги стигне. Види ја сега трет сет што прави, поен не може да земе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom