Кладилница (Генерална дискусија)

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Рубљев против Руд 1, коефициент 1.53 Пајнакл.

Малку сме кратки со коефициентот овде, се надевав на 1.6, но Рубљев игра во голема форма овде, вчера го збриша Бауриста Агут. Изгледа одморен и полн со енергија. Од другата страна Руд вчера изгледаше на ивица на силите против Умберт. Меѓусебниот е интересен, 2-0 за Рубљев, двата меча во три сета на земја. Руд се преигра последните две недели, мислам дека има повеќе од 10 натпревари, мислам дека тука му е крајот на серијата добри резултати.
Ти да не си UnderDog на betshoot :D

 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Оваа мисла е корисна за кладењето исто колку мислата дека мора само да се умре.
Муабетот ми е да се пазат, да не залетуваат на фаворити како Јунајтед.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Муабетот ми е да се пазат, да не залетуваат на фаворити како Јунајтед.
Некаде мора да се залетаат.

Инаку за денес коефициентот на Јунајтед има вредност против тим како Брајтон.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Искрено 1.60 негледам како имат вредност коеф на клуб опран ко Манчестер то незначит дека 0-3 неможат да ги победат ама на овој коеф не би ставил ни денар
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Искрено 1.60 негледам како имат вредност коеф на клуб опран ко Манчестер то незначит дека 0-3 неможат да ги победат ама на овој коеф не би ставил ни денар
2&2+ pp ја пробав сингл, 4.15 коефициент има, јесте да ми е навивачки типов, али сметам дека класи разлика се и во квалитет тимовите.
За некоја минута ќе видиме дали вредело или не :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Уште еден ризичен бет од ПЛ за денес.

Брајтон - Ман УТД 2-2 коефициент 2.5. Бет365.

После хорор шоуто против Кристал Палас, Манчестер мора да го добие овој натпревар. Одбраната би требало да делува многу подобро со оглед на тоа што Ван Бисака се враќа наместо гревот ТФМ, и најверојатно Баји ќе стартува наместо другиот грев Линделоф.
Брајтон одигра добро првите две кола, со Челзи беше во најмала рака равноправен противник, прими гол од глупа грешка по која следеше пенал, и плус еден евро гол од Џејмс, но во поголемиот дел од натпреварот одигра многу солидно. Во минатото коло го доби Њукасл во гости 0-3.

Тие два резултатите и не зборуваат добро за овој тип, но постои разлика во квалитет тука, плус Манчестер после само едно коло е донесен во ситуација да мора да победи. Екипата е реално многу подобро од она што го одигра против Палас, очекувам да проиграат денес.

Се мислев за чиста победа на Јунајтед, но коефициентот не е нешто, плус кога Манчестер игра добро тоа обично е блиц криг во прво полувреме.

pao.jpg
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Подравка - Дортмунд 1&55.5+ 3.20
Брза игра,лоши одбрани од двете страни,Подравка технички подобра,Дортмунд од дистанца предноста е на Подравка имаат Дортмунд проблеми против ваков стил на игра
Јас ја одиграв само кец, заедно со:

ЦСКА Москва -ЦСМ Валнеа 1 хен 4,5 @ 1.70

по се изгледа покрај Дортмунд и овие вториов тим на Букурешт ќе бидат декор во групата и освен во меѓусебниот дел нема да освојат никакви поени и ќе служат за пумпање гол разлика.

Што мислиш утре за БудуЧност, сигурен пораз трет по ред? :D
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Јас ја одиграв само кец, заедно со:

ЦСКА Москва -ЦСМ Валнеа 1 хен 4,5 @ 1.70

по се изгледа покрај Дортмунд и овие вториов тим на Букурешт ќе бидат декор во групата и освен во меѓусебниот дел нема да освојат никакви поени и ќе служат за пумпање гол разлика.

Што мислиш утре за БудуЧност, сигурен пораз трет по ред? :D
Не се баш декор али Германкиве општо се најслаби клубови во ЛШ со години
ЦСКА ја има ја спротивно одиграно од тебе 2(+6.5) а ја иам и 2ка на beer money Валчеа (како шо го имав Нант пред два дена)
Будуќност ке го јадат мислам се гледа дека се надвор од тренажен процес а и ако излезе уште некој позитивен на КОвид денес/утре оде воз у кукуруз ама Одензе се идиоти се мачеа со Дортмунд со Валчеа имаа овие едни жолти минути 12 мин без гол не се нешто едноставно Будуќност е неспремен моментално физички
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.333
Поени од реакции
504
Moze da se probaat utre

Shapovalov - Simon. (-7.5) hendikep 2


Na kratko - Shapovalov ne e na zemja nisto posebno a simón moze da ja drvi do sabajle I od cista dosada Shapovalov moze da pocne da se raspagja. Ne znam kakva mu e formata na simón ama hendikepov mi se gleda dobar.

Garin - Kohlschreiber hendikep 2 (-7.5)
Kolku I da e na zalez na kariera, Kohlschreiber sekogas imal uspeh na Roland Garros pretezno. Kolku I da e nova sila I vo forma Garin spored mene treba da se proba hendikep.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Рубљев против Руд 1, коефициент 1.53 Пајнакл.

Малку сме кратки со коефициентот овде, се надевав на 1.6, но Рубљев игра во голема форма овде, вчера го збриша Бауриста Агут. Изгледа одморен и полн со енергија. Од другата страна Руд вчера изгледаше на ивица на силите против Умберт. Меѓусебниот е интересен, 2-0 за Рубљев, двата меча во три сета на земја. Руд се преигра последните две недели, мислам дека има повеќе од 10 натпревари, мислам дека тука му е крајот на серијата добри резултати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom