Кладилница (Генерална дискусија)

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Зашо бе минус? Ја за плус га мислам, поточно у се плус 42,5 граница има
До сега во плеј офот на оваа граница има 6 овери и 6 андери.. ако добро прочитав, под упитком е за текмава нешто повреда препони.. и да биде опоравен мислам дека ќе го штедат и нема да има голема минутажа, очекувам околу 30 минути.. за све плус можеби ќе го даде, тука се и асистенциите негови.. барем тоа е моето мислење..
Автоматски споено мислење:

би идел и со кадвел поуп овер 1,5 тројки 1,70...
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.625
Поени од реакции
3.608
До сега во плеј офот на оваа граница има 6 овери и 6 андери.. ако добро прочитав, под упитком е за текмава нешто повреда препони.. и да биде опоравен мислам дека ќе го штедат и нема да има голема минутажа, очекувам околу 30 минути.. за све плус можеби ќе го даде, тука се и асистенциите негови.. барем тоа е моето мислење..
Автоматски споено мислење:

би идел и со кадвел поуп овер 1,5 тројки 1,70...
Секоја утакмица ги стават упитни и нега и Дејвис ама секад играт и нема шанси да га штедат сга посебно, ама не се знае може ипак да испадне минус поени ама за укупно се мислам дека му е мала граница и би требало да иде плус
 
Член од
4 јуни 2019
Мислења
90
Поени од реакции
44
Drugar, Makabi TA ima sest(6) zarazeni fudbaleri od koi dvajca se prvotimci... Ima razlika, nemoj dezinformacii da shirish, nekoj ke ja klaj kukjata i ke treba da zivee na ulica posle...
Realna dvojka, ama ima revansh, taka da, ne e za all in
Батка ако некој ја стаил куќата може сеа да си размислува за нов спрат:cool:
1-2 FT☑☑☑
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
440
Поени од реакции
93
USK Prague - Usti nad Labem - T2 -84.5 @1.7

Гостите последен пат дале повеќе од 84 коша во 2015 година.

USK е тим во кој играат млади надејни кошаркари од Чешка, играат тврда одбрана и мислам дека Usti ќе има проблеми во нападот.
Во оваа граница ни помага и самата "специфична" сала каде што многу од тимовите несакаат да играат и недаваат многу поени. Ако гледате историја на натпревари во салата на USK нека не ве лаже Nymburk кои се неколку класи подобри одколку Usti.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
USK Prague - Usti nad Labem - T2 -84.5 @1.7

Гостите последен пат дале повеќе од 84 коша во 2015 година.

USK е тим во кој играат млади надејни кошаркари од Чешка, играат тврда одбрана и мислам дека Usti ќе има проблеми во нападот.
Во оваа граница ни помага и самата "специфична" сала каде што многу од тимовите несакаат да играат и недаваат многу поени. Ако гледате историја на натпревари во салата на USK нека не ве лаже Nymburk кои се неколку класи подобри одколку Usti.
Pred nekolku meseci im stavile 107 poeni.
Patem vakvi umreni ligi nikoj ne prati a ni jas, voedno ne bi stavil ni edno evro na ovie.
Tebe sekoja cest ako gi pratis, i neka ti e so srekja (y)
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Молде - Ференцварош Т2 1+ @ 1.42 (Моцарт)

Можда малку низок коефициент, ама за мене има вредност. Молде некако не ми даде доверба во натпреварот со Карабаг, се пласираа дури по изведување на пенали, а Карабаг беше доста подобар во текот на целиот натпревар. Викендов го гледав и натпреварот Валеренга - Молде, а Валеренга имаше целосна доминација.

Ференцварош од друга страна, игра офанзивен фудбал, шо се докажа и во натпреварите досегашни во квалификациите, елиминирајќи ги Динамо Загреб, Селтик и Ѓургарден.

Иако има и реванш, мислам дека Ференцварош со својата игра би требало да постигни барем еден гол во Норвешка, земајќи ја предвид и сегашната форма на домаќинот, кој игра доста слабо.
 
Член од
5 август 2020
Мислења
95
Поени од реакции
117
Kawasaki - Yokohama - oвие Јокохама играат со 53 годишен напаѓач, 39 годишен везен и 42 годишен везен хахахаххах, нз вие одлучете што ќе играте
1600854864860.png 1600854895044.png
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
USK Prague - Usti nad Labem - T2 -84.5 @1.7

Гостите последен пат дале повеќе од 84 коша во 2015 година.

USK е тим во кој играат млади надејни кошаркари од Чешка, играат тврда одбрана и мислам дека Usti ќе има проблеми во нападот.
Во оваа граница ни помага и самата "специфична" сала каде што многу од тимовите несакаат да играат и недаваат многу поени. Ако гледате историја на натпревари во салата на USK нека не ве лаже Nymburk кои се неколку класи подобри одколку Usti.
Леле овие и кошаркарски тим имале, у УСТА да ги ебам, лани фудбалскиот тим ме закрпи. :busi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom