Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.827
Волфсбург т1 2+
Доста заебана и офанзивна екипа се овие, а на Левер им отидоа двајцата најдобри играчи од прошлата сезона, Фоланд и Хаверц. Не сфаќам зошто во гости се фаворити Фармацевтите кога Волфсбург се доста добра и организирана екипа, а и добро ја почнаа сезонава од офанзивен аспект. Тренер на Левер е Бош кој порано беше на Дортмунд и Ајакс и игра доста отворен фудбал со што противниците креираат доста шанси. Вегхорст, Мехмеди, Брекало и Сантос се во навалната линија и очекувам да чукнат два комада денес на Леверкузен.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Нфл експертите да се јават ќе ги замолам, недела е ден за нив :D
Колово има многу нагазни мини според мене, се е можно. Најфиксни се овие четири.
1600614302137.png

Грин Беј нема што да се објаснува, си кажа СанИкер, Роџо на домашен терен против Детроит, тоа е тоа. Аризона иако ич не ги готивам, нема како да изгубат. Кајлер почна феноменално, инстант хемија имаат со Хопкинс, им се вратија на гостински терен на СанФран (кои иако мислам дека ќе имаат супербоул хенговер годинава, сепак не е мала работа), а Вашингтон си се Вашингтон, ни сами не знаат како победија против Фили дома.

Видов една интересна статистика според која кога во 2 коло се сретнуваат две 0-1 екипи, гостинската екипа во 67% од случаите го покрива хендикепот. Мислам дека Минесота денеска сигурно ќе биде една таква (и пред податоков го мислев истиот тип). Инди и Риверс мене ми се преценети годинава, изгубија од Џексонвил прво коло, ништо конкретно немаат што да покажат. 50-50 утакмица според мене што ако заврши во корист на Инди сигурно ќе биде со еден посед разлика. Ако морам да бирам победник секако би ја избрал Минесота. -6,5 не ме бендисува целосно, да е -7,5 би било таман, ама тоа е тоа.

Дилемата за Сиетл ми е дали 1, дали +. Њутон и целиот тим на НЕ не изгледаа најсјајно против Мајами, заслужено може да се каже победија, ама 10 разлика беше пошто имаа 2 пресечени топки. Мислам, ама само мислам, дека е прерано за да бидат доволно уиграни за да им парираат на Сиетл, но бидејќи сепак се работи за Њутон и Беличик, малку посигурен ми е плусот. 6 тачдауни требаат за пониската граница, ништо спектакуларно, лесно достижно за вакви тимови.


Ќе склопам ваљда и едно лото ливче до 7, па ќе споделам.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
пратете ја сасуло-каљаеи во живо,ова може да е 2 денес
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
Ова го заклучи по тоа дека Каљари не можат средина да поминат? :icon_mrgr:
ти некоја снимка да не гледаш...........5.50 беше валуето кога пишав да се прати,значи и Х2 било големо......сасуло не може да шутне на голот а каљари излегуваат на контри и полуконтри цело време,ако немаш попаметна работа одбегни ја темава
Автоматски споено мислење:

1,60 даваа за ливерпул на полувреме................
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Челзи-Ливерпул 2, коефициент 2.26 Пајнакл.

Разлика во класа овде, Ливерпул е подобар на 9 од 11 позиции во екипата, новите засилувања на Челзи се оверхајпнати, Хаверц изгледа ко да има 50 кила со троседот на кој гледа ТВ, нема да претне против одбраната на Ливерпул. Не знам дали Пулишич ќе игра, тој е единствениот кој може да му направи какви такви проблеми на Ливерпул. Од друга страна одбраната на Челзи е потполно истата од минатата година која се опишуваше со зборовите да не дојде да не влезе. Навистина не гледам со која игра ќе му се спротистави Челзи на Ливерпул. За похрабрите победа со два разлика на Ливерпул се плаќа 4+ коефициент.
Автоматски споено мислење:

@Донев што мислиш за оваа анализа? Сакам да слушнам контра аргумент, пред да ја пишам 2 :coffee:
Следниот пат наместо со Донев со сестра ти консултирај се, од прва рака знам дека повеќе разбира од Донев.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Мразам викенди, на толкава понуда 3 утакмици неможам да фатам. Џабе правам пари преку недела, кога за викенди све враќам.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Barselona - San Pablo Burgos hendikep 1 -11.5 1.90
Pocna i shpanskata domasna liga vo kosarka,
Prvo kolo Barsa gi precekuva na domasen teren umrenite San Pablo Burgos.
Barsa sezonava napravi najaka ekipa vo evropa spored kladilnicite, glaven favorit se za osvojuvanje na evroligata.
Site Top igraci od prethodnata sezona ostanaa, gi donesoa dopolnitelno Calathes i Jasikevicius na klupa.
Odigraa nekolku primpremni utakmici i veruvam deka vekje se uigrani...
Mislam deka vecerva ke gi zdrobat na San Pablo Burgos, kako za pocetok na sezonata.
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 267231
Автоматски споено мислење:

Grmi sostavov na Barsa, a i na Real :D
Сепак не биле така јаки Барса или овие Бургос слаби...:confused: и то на -7.5 хен ја имав.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
уште 30 минути игра, квота јуве да даде втор гол е 1.70
Автоматски споено мислење:

евротип
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.894
Ајде бре среалу потони им го во 90та колку да се извадам ццц.... Ауу лош ден. 50ка спичкав на Хуеска, сеа уште 20ка на поправен тикет. :facepalm:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Da ne pravam recap na denov, so eden zbor, potop. :)
Автоматски споено мислење:

P.s ako gi proveriv rezultatite kako sto treba, valda Kanzas se reseni da me izebat za posledno denes.
Screenshot_20200920_230527.jpg
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Saraevo prolaz FT 2:3, ako imase hrabar za drugovo se zafrkna
sve sto kaza drzese vodaa i za prvotimci pa i nov trener, megjutoa toa deka ke kiksnat na start na sezona nz od kaj ti e.. bas komentatorot rece zadnji 10 godini u prvo kolo 7 pati dobile juve, od koi 4 pati po red, a so denesnovo vekje 5...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom