Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Моментот е шо секојпат ко че уплајчам лифче во работен ден, секојпат верувајте, начекувам средношколци со ранците на нив напалени да чукаат на апарати. Јас (интимно, во мене) мислам дека никогаш нема да му простам на татко ми шо ме залажи со ова гомно. Порано ко ставав 100че макс на тикет беше ок, ама сега.. И не само пари, губиш и нерви, квалитетно време и дружба со тие шо ти се најмили, позитивната енергија со гнев оти те заеба само Милан, итн итн..
Брат, па и ти коа Милан го стааш на тикет, шо појќе муабет да прајме.... :)

Шала на страна, Апаратите да ги тргнат од кладилниците под итно. Има доста казина низ Скопје па и цела Македонија. А за средношколците, сите ние у средно сме пуштале по некој тикет и сме киснеле по кладилници. Тоа што зимаат да лупаат на апарат е голем проблем... Од апарат многу лесно се заглавува, и тоа на големо... А за законот се знаеше дека е само празен муабет. Кој будала ваков профитабилен бизнис ќе ти угаси?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Знае ли некој да ми ги каже процедурите за отварање овложувалница во Македонија знам дека треба депозит во банка со седиште во Македонија ама др ништо не знам

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
Koj se sansite nekoj da go pomine ovoj koef?


Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Сега нека се јават форумџиите од претходните страници кои пишуваа дека е местенка натпреварот со погодување највисока квота.

Кога некои ќе си прават филмови со теории на заговор тешко е да им се докаже дека не постојат завери.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Сега нека се јават форумџиите од претходните страници кои пишуваа дека е местенка натпреварот со погодување највисока квота.

Кога некои ќе си прават филмови со теории на заговор тешко е да им се докаже дека не постојат завери.
Neznam dali sum pisuval teorii jas,ama citav deka se zborese deka sekojpat na krajot posledniot den nekoj fascinantno ja nadminuva kvotata,duri prosliot pat bese u ponedelnik kaj sto imase edvaj 10 utakmici.Toa bese muabetot na forumdziite tuka :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Имаше некој пред пар месеци некој што работел во Моцарт пишано дека ваљда не е местено и дека стварно на последен ден се уплаќало ептен повеќе ливчиња и дека и младо и старо и шуто и рогато уплаќало надрелани ливчиња со 500 утакмици само за да ја фати наградата и дека затоа секогаш се случувало на последен ден тоа
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Од утре, секој ден уплаќам на 20че 8 утакмици Х-Х, 8 утакмици ГГ1, 8 утакмици Х-1/Х-2 и 2-4 гола.

Ако спука, частам кафана.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Од утре, секој ден уплаќам на 20че 8 утакмици Х-Х, 8 утакмици ГГ1, 8 утакмици Х-1/Х-2 и 2-4 гола.

Ако спука, частам кафана.
Малце да не се 8? Да не нема за в кафана? :cautious:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Бабуш со пасатот кога ќе збрмчам пред кафана има цело село да ме гледа :D
Викат ги местеле моцарт наградните игри, само за пари ќе треба да играш :D
Ама секако сметката со пари се плаќа, со пасатот по дома ќе не носиш :pijani:
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
52
Поени од реакции
17
Bez mn polemiziranje vaka stojat realno rabotite

Najdobri evropski kladilnici za seriozni igraci koi igraat samo singlovi i uplajkaat pogolemi sumi
Pinnacle,Betfair exchange servisot 5 prazni mesta pa sve ostalo(najmali margini,najvisoki kvoti i najgolemi limiti) B365 bi ja stal posle niv radi sirokata ponuda na natprevari.
Za porekreativni igraci i vrzani taloni so najsiroka ponuda i dobri kvoti na favoriti ama slabi limiti Marathon i 1xbet(pomina vremeto koga 1xbet praese prevari sega na site im isplajkaat)
Od nasive kladilnici br.1 po kvoti e Evrotip bez konkurencija i najretko pajgaat koeficienti.

Ако на сите исплаќа 1xbet тогаш што е ова што го бараат. Не можеш да пројдеш како и да им праќаш.

Dear user, please provide us with colored photos of the document that you have mentioned in the registration form: your national ID card (both sides, please) or the first page of your passport.
Scanned copies and screenshots are not accepted for verification. The photos should not be cropped, all data should be visible and readable on the photo. Photos must be in JPG format.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.281
Ако на сите исплаќа 1xbet тогаш што е ова што го бараат. Не можеш да пројдеш како и да им праќаш.

Dear user, please provide us with colored photos of the document that you have mentioned in the registration form: your national ID card (both sides, please) or the first page of your passport.
Scanned copies and screenshots are not accepted for verification. The photos should not be cropped, all data should be visible and readable on the photo. Photos must be in JPG format.
Кој дел не е јасен од тоа што го бараат за верификација на документ?
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
52
Поени од реакции
17
Другарче им пракам лична карта во јпг формат, предна и задна страна се гледаат сите податоци. Не знам што бараат...Вакво нешто не сум видел а сум регистриран на повеќе онлине. Кај Енглези немаш вакви глупости. Еве кажи шо грешам!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom