Кладилница (Генерална дискусија)

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Е де бре јас прашав он те препорача тебе нема да ти се срони бисерот... мада не мора сварно извини :tapp:
Izvini drugar ova ligleto pogore ne me preporaca mene so dobra namera, tuku seir si tera.
Inace za vecerva uste neznam so da igram...
Na prv pogled dobro mi izgledaat Clippers hendi 1, i Juta hendi 2
Warriors se raspadnaa bi trebalo Juta da gi izdominiraat rutinski.
Clippers na domasen teren gi dochekuvaat raptors na koj ova im e b2b utakmica i ke bidat bez lowry i ibaka, nokjeska siakam igrase 42 minuti vanvleet 38, tie dvajca im se najaki igraci i vecerva ke si imaat golemi problemi protiv klipers, kako vo napad taka i vo odbrana.
Od igracive nemam idea za vecerva, ako vekje moram da odberam nekoj togas Kawhi ili Harden bi gi igral.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Izvini drugar ova ligleto pogore ne me preporaca mene so dobra namera, tuku seir si tera.
Inace za vecerva uste neznam so da igram...
Na prv pogled dobro mi izgledaat Clippers hendi 1, i Juta hendi 2
Warriors se raspadnaa bi trebalo Juta da gi izdominiraat rutinski.
Clippers na domasen teren gi dochekuvaat raptors na koj ova im e b2b utakmica i ke bidat bez lowry i ibaka, nokjeska siakam igrase 42 minuti vanvleet 38, tie dvajca im se najaki igraci i vecerva ke si imaat golemi problemi protiv klipers, kako vo napad taka i vo odbrana.
Od igracive nemam idea za vecerva, ako vekje moram da odberam nekoj togas Kawhi ili Harden bi gi igral.
ne znaev deka takva bila rabotata... vo sekoj slucaj fala ti (y)
Ako imam potreba drug pat verojatno moze da te kontaktiram ako ne e problem?
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544
Alexander Sarkissian - Diego Hidalgo 2:0 @2.2 ZLATNA KOPACKA

Тип на денот според мене, нема никаква шанса за пад, кладилниците гледаат само во ренкингот кога станува збор за вакви нискоразредни турнири и не се запознаени со класата на самите тенисери. Се игра на тврда подлога, Хидалго нема помирисано бетон цела сезона а Шарки, кој поради приватни проблеми доста се мачи во последниве неколку години, сепак е класа за тенисери од рангот на Хидалго.

Се освен сигурна и лесна победа од 2-0 ќе значи ОГРОМНО изненадување денес, па товарете, синглирајте, имате и ресто над 2 квота да покриете данок, вакви локуми ретко да најдете овие денови.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Federer 2-0 1.55
Автоматски споено мислење:

Sabota Kielce - Vardar 1 1.50
Автоматски споено мислење:

Kvota za castenje. Realno 1.30 treba da e.
 
Последно уредено:
Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544
Се извинувам во мое, и во име на Шаркишиан, пред малце разговарав на фејстајм, не можев да го добијам утрово па споделив лошо инфо. Имено вчера се прејал такоси па денеска имал пролив цел ден и дехидрирал, едвај зборуваше сега иако беше збришан од теренот.

Му кажав дека веќе сум објавил инфо да биде товарен па и тој малце не му беше сеедно и ми кажа за следен турнир ќе ми даде фикс за да го товариме само ве молам цел тим на кајгана, овие постови не смее да бидат преведувани на англиски, да протече некое инфо дека Шаркишиан мести натпревари, се' што пишувам тука се надевам ќе остане тука. Поздрав.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Се извинувам во мое, и во име на Шаркишиан, пред малце разговарав на фејстајм, не можев да го добијам утрово па споделив лошо инфо. Имено вчера се прејал такоси па денеска имал пролив цел ден и дехидрирал, едвај зборуваше сега иако беше збришан од теренот.

Му кажав дека веќе сум објавил инфо да биде товарен па и тој малце не му беше сеедно и ми кажа за следен турнир ќе ми даде фикс за да го товариме само ве молам цел тим на кајгана, овие постови не смее да бидат преведувани на англиски, да протече некое инфо дека Шаркишиан мести натпревари, се' што пишувам тука се надевам ќе остане тука. Поздрав.
:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::pos::pos:
storyy.jpg
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Federer 2-0 1.55
Автоматски споено мислење:

Sabota Kielce - Vardar 1 1.50
Автоматски споено мислење:

Kvota za castenje. Realno 1.30 treba da e.
Dobar tip e Kielce, bez zaebancija. I utre Kiel glupacite sto doma izgubija od ekipa sto ima desno krilo sto igra so desna raka. :facepalm:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.253
Надал на 2.1 има некој value утре?
Ех, на хартија би требало да има пошто ипак Медведев е во серија на 2 порази по ред и изгуби во првото коло во Париз, а надал делуваше солидно на тој турнир.

Ама ипак Надал има некоја повреда и делуваше очајно против Саша...
Чисто ако сакаш за забава, иначе нема потреба да ризикуваш ептен со тоа,би рекол дека се реални квотите more or less.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Се извинувам во мое, и во име на Шаркишиан, пред малце разговарав на фејстајм, не можев да го добијам утрово па споделив лошо инфо. Имено вчера се прејал такоси па денеска имал пролив цел ден и дехидрирал, едвај зборуваше сега иако беше збришан од теренот.

Му кажав дека веќе сум објавил инфо да биде товарен па и тој малце не му беше сеедно и ми кажа за следен турнир ќе ми даде фикс за да го товариме само ве молам цел тим на кајгана, овие постови не смее да бидат преведувани на англиски, да протече некое инфо дека Шаркишиан мести натпревари, се' што пишувам тука се надевам ќе остане тука. Поздрав.
Da te ebi sarkisian vo gaz. Ne tresi gluposti.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Надал на 2.1 има некој value утре?
Ima. Izjavi deka ne e povreden i deka ke igra do kraj, a deka mecot so Sasha bil samo los den. Medvedev vo Pariz mi izgledase na izduvan balon, a isto i prviot mec ovde protiv Cicipas.

Druga rabota e sto Medvedev e najidealen match up za Rafa, nema ostrina vo udarite, povekje ceka greska od protivnikot, nesto sto skroz mu odgovara na Rafa za da moze da vleze vo ritam, nesto od koe zivee vo tekot na mecevite.

Treta rabota e bitkata za no. 1, osobeno sega koga zagubi Nole, mora Rafa da ide all in na SF, a vo zavisnost od nastanite i na finale.

Jbg 2.10 protiv igrac sto mu e idealen match up mi nema logika, narocito sto veli deka ne e povreden.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.294
Novak - Federer 1
1.45 e maximumot sto ke go vidime za toj mec


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom