Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
pisuva deka oglasot zavrsuva na 04.06 2019 god mozda uskoro ke otvorat nekade
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
pisuva deka oglasot zavrsuva na 04.06 2019 god mozda uskoro ke otvorat nekade
Огласите се фиктивни најчесто во државава, реда ради само колку да се покаже некоја прозападна вредност.

Туку веројатно им фали уште некоја ситница за да почнат со работа.
Во Хрватска блокирани 14 странски кладилници вчера. Овие уште малку па да бидат како нашиве.

https://24info.mk/блокирана-работата-на-14-странски-облож/
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
Ај да видиме дали ќе го наместат ракометов со Грција некој X да извадиме или шо ти знам....
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
Не пишува на резултати квоти за утре..ама ако има за кладење негде Сепи да го тепа Миша Зверев би требало да влезе, па дури и со некој си 2.5/3.5 хендикеп (...ама можда и 1.1 ќе му дадат и некој висок хендикеп така да..џабе муабетов..)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.516
Не пишува на резултати квоти за утре..ама ако има за кладење негде Сепи да го тепа Миша Зверев би требало да влезе, па дури и со некој си 2.5/3.5 хендикеп (...ама можда и 1.1 ќе му дадат и некој висок хендикеп така да..џабе муабетов..)
Околу 1.45 се движи квотата за Сепи.
Претпоставувам дека хендикепот ќе е -2.5
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
Околу 1.45 се движи квотата за Сепи.
Претпоставувам дека хендикепот ќе е -2.5
Би требало да влезе ја мислам..

Дури и 2-0 ако има ок граница може да испадне.

Чисто некој ако го интересира.

Миша Зверев во последните 22 меча има само 1 победа (и еднаш еден противник му се повлече поради повреда што не се важи за кладилници)

Денеска играше против Лојд Харис 22 годишен дечко од Јужна Африка, водеше Миша 1-0 во сетови и имаше брјек...дозволи рибрејк и го изгуби сетот.

Среќа на крај се спаси.

Освен ако сеа не почне во некоја надреална серија од играње јако...би требало лагано да изгуби (нели, знам дека трева му е јака подлога ама веќе еднаш лагано изгуби на трева сезонава така да..)

Пред денешниов меч имаше изгубено 19 сета по ред.

Или еве да не испаден селективна статистика пуштам..

Со се денешниот меч има рекорд од:
2 добиени сета и 20 изггубени :')))))))))))

Чисто статистика пишувам да не испадне се јачам, фала богу да играш на ненормална пара на квалификации за трева не вреди ама 1.45 мислам дека е повеќе него што треба (особено па и 2.5/3.5 хендикеп ако е)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.048
Поени од реакции
6.655
годинава двата Зверева се посерковци,но треба да се знае дека Миша не ја игра "земјата" никогаш туку сезоната ја започнува со "тревата"..........и двата играчи не се во некоја форма,но ако има залагање од Миша би требало да излези 2 и плуска заради подобриот сервис и играта со лева рака........тип за мечот по мене само плуска најреално
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
Не пишува на резултати квоти за утре..ама ако има за кладење негде Сепи да го тепа Миша Зверев би требало да влезе, па дури и со некој си 2.5/3.5 хендикеп (...ама можда и 1.1 ќе му дадат и некој висок хендикеп така да..џабе муабетов..)
Лаганица as expected (y) Дури и стварно мислам 1.1 дека ќе беше реална квота ама не се жалам :LOL:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.516
Незнам зашто е толку голема квотата на Парагвај-Катар за победа на Парагвај (1.85) ама мислам дека ќе е добитен тип за вечерва.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Незнам зашто е толку голема квотата на Парагвај-Катар за победа на Парагвај (1.85) ама мислам дека ќе е добитен тип за вечерва.
Не се до толку боси Катар.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.516
Не се до толку боси Катар.
Абе знам тоа, сепак го освоија азискиот куп со 0 примени голови во група.
Ама од друга страна ниту Парагвај се грблиња. Изгледаат доста подобро споредбено со претходните години и ако не победат против Катар сигурно се аут.
Сигурно знаат колку битни три бода се овие, посебно што Аргентина изгуби од Колумбија синојќа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom