Кладилница (Генерална дискусија)

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Neka se najde nov pacient da mu puska sms pa da go stavi ovde. Ako procitas po komentari na negovata strana ke vidis deka koga pogoduva se fali stava sliki. Koga utnuva go nema nikade isto kako nisto da ne bilo.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
abe koj ima sluzben broj od sluzben neka prati :D
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
227

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.662
Поени од реакции
6.525
Сретнав ваква вест. Дали ако стане официјално, може кладилниците да го признаат резултатот, пошто ќе биде официјален, од УЕФА и со тоа да ми стане тикетот од четвртокот добитен? (Португалија - Украина ми беше 1) :LOL:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Сретнав ваква вест. Дали ако стане официјално, може кладилниците да го признаат резултатот, пошто ќе биде официјален, од УЕФА и со тоа да ми стане тикетот од четвртокот добитен? (Португалија - Украина ми беше 1) :LOL:
probaj, mozda kvotata ke ti ja presmetaat kako 1 i avtomatski ako samo taa te zeznala, ke bides dobiten..
 
B

Beginner

Гостин
И мене ме заеба само она за 2800 мада не ми се верува ова...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.834
Ne ste valjda seriozni..... Ako ste ondak psihijatar posetete.
 
Ф

Флеш

Гостин
Сретнав ваква вест. Дали ако стане официјално, може кладилниците да го признаат резултатот, пошто ќе биде официјален, од УЕФА и со тоа да ми стане тикетот од четвртокот добитен? (Португалија - Украина ми беше 1) :LOL:
Пиши пропало,нема да признаат кладилниците....Се работи за сложен случај ....
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
153
Поени од реакции
33
Umrenata Spanija ne mozi da mu klaj 3 gola na Malta. Pa Kosovo 5 mu klade na tie policajcite od Malta :facepalm:
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
696
Поени од реакции
1.554
Милано-Фенер зошто толку паѓа коефициентот за 1 ?
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.897
Поени од реакции
9.494
Некој да го имат искористено овој бонусов на 2вин?
Да знам шо требит да прам да нечитм куп правила и прописи
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
Член 7
Средствата од промотивниот бонус ваучер се сметаат за целосно искористени откако учесникот во игрите на среќа ќе направи влогови во игрите на среќа во износ 6 (шест) пати поголеми од вредноста на доделениот бонус ваучер. Добивките остварени од влоговите во игрите на среќа со средствата од промотивниот бонус ваучер можат да се користат за нови влогови во игри на среќа.
Во пресметката на искористените средства влегуваат само оние влогови во игри на среќа кои се започнати и завршени во рокот за користење на бонус ваучерот, односно за вкупно искористени средства се смета шестина од вкупниот износ на влоговите во започнатите и завршени игри на среќа во рокот за користење на промотивниот бонус ваучерот, најмногу до износ на вредноста на бонус ваучерот. Влог во започната и завршена игра кај спортско обложување се смета влог на тикет кој е конечно обработен како добитен/недобитен согласно правилата за обложување.


o_O :sekcza:
 
Член од
20 август 2018
Мислења
170
Поени од реакции
299
Член 7
Средствата од промотивниот бонус ваучер се сметаат за целосно искористени откако учесникот во игрите на среќа ќе направи влогови во игрите на среќа во износ 6 (шест) пати поголеми од вредноста на доделениот бонус ваучер. Добивките остварени од влоговите во игрите на среќа со средствата од промотивниот бонус ваучер можат да се користат за нови влогови во игри на среќа.
Во пресметката на искористените средства влегуваат само оние влогови во игри на среќа кои се започнати и завршени во рокот за користење на бонус ваучерот, односно за вкупно искористени средства се смета шестина од вкупниот износ на влоговите во започнатите и завршени игри на среќа во рокот за користење на промотивниот бонус ваучерот, најмногу до износ на вредноста на бонус ваучерот. Влог во започната и завршена игра кај спортско обложување се смета влог на тикет кој е конечно обработен како добитен/недобитен согласно правилата за обложување.


o_O :sekcza:
Или просто речено треба да имаш уплата на тикети од мин. 4800 денари за да ти легнат парите од бонусот. Малку претерале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom