Кладилница (Генерална дискусија)

G

Goldie

Гостин
Русија, Полска, Норвешка, Србија, Франција и Германија за влакно. Ракомет веќе никогаш нема да пишам, НИКОГАШШШШШШШШШ. Едно време убаво се отргнав од тој глуп и смрдлив спорт, што кур ми текна денес пак да играм не ми е јасно. Белгија им дава 36 голови на Франција, ајде важи дека е регуларно ова, само во некој паралелен универзум, не во овој.
Сега јас гледам дека Белгија изиграла 37-38 со Франција, а и Црногорциве 15 разлика изгубија од Шведска денеска нерешено со Русија :чда:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ете ги зицерите 2/4 испаднаа
Норвешка на 1.05, Босна на 1.5 и Унгарциве на 1.35 за малце ќе заебеа..
Шо да испаднат,се посраа од местење..најдобро ќе беше да се изигра само Чешка -1 бидејќи нашите се најголеми лузери
 
L

Löwe

Гостин
Значи реков и пак ќе речам. резулативе денешни МОРА да бидат под истрага, мора да се истражува дали и каде се уплатени високи суми на вакви нелогични настани, посебно затоа што имаше 3 икса (Словенија, Црна Гора + Косово од другиот циклус), Русија имаа цела минута за напад, па и тајм аути и врагови и џабе не дадоја победоносен гол, Словенија губеше 1 разлика, на 10 секунди до крај изедначија од пенал.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.895
А овој Базел воопшто му праќаат инспекции таму? Не е ни чудно шо Швајцарија е јака земја , тешки превари се сите таму ебате криминалците.
Лозана дава гол за 0-1 во 42ра минута , Базел израмнува во 90та 1-1 и во 91ва заводува 2-1. Ако местете барем правете го како професионалци бе ебате криминалците ебати. Ова се дешава во Швајцарија најмалце 5-6 пати годишно од Базел и Јанг Бојс.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
А овој Базел воопшто му праќаат инспекции таму? Не е ни чудно шо Швајцарија е јака земја , тешки превари се сите таму ебате криминалците.
Лозана дава гол за 0-1 во 42ра минута , Базел израмнува во 90та 1-1 и во 91ва заводува 2-1. Ако местете барем правете го како професионалци бе ебате криминалците ебати. Ова се дешава во Швајцарија најмалце 5-6 пати годишно од Базел и Јанг Бојс.
Зошто да местат како професионалци кога коефициентот да ја врти Базел во живо на 0-1 во 90та знаеш колкав е?
Ги боли кур,кога никој не ги чепка,и ја би местел :D
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Јас не знам како тоа за секоја утакмица викате местена била. Точно е дека се мести ама не толку колку што вие викате. Најмногу местење има во Тенис.
Ракометот да е наместен не верувам ете Словенија губела -1 10секунди до крај, и од пенал израмниле. Ако беше местена на време ќе го имаа средено резултатот а не во последни секунди да стават гол.
Фудбал, исто местат диви лиги, има и многу нестабилни и луди тимови кој од што незнаат кај тераат изгледа како да местат. Нема шанса една Германија и Франција да местат утакмица во Ракомет ало.
 
L

Löwe

Гостин
Јас не знам како тоа за секоја утакмица викате местена била. Точно е дека се мести ама не толку колку што вие викате. Најмногу местење има во Тенис.
Ракометот да е наместен не верувам ете Словенија губела -1 10секунди до крај, и од пенал израмниле. Ако беше местена на време ќе го имаа средено резултатот а не во последни секунди да стават гол.
Фудбал, исто местат диви лиги, има и многу нестабилни и луди тимови кој од што незнаат кај тераат изгледа како да местат. Нема шанса една Германија и Франција да местат утакмица во Ракомет ало.
http://en.rfi.fr/sports/20150711-french-handball-player-found-guilty-match-fixing
Aj оди легниси сега, ало.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
На линков пишува за утакмица во француската лига од 2012. Ние сега зборуваме за репрезентациите од завчера. Франција и Германија како репрезентации нема шанса да местат утакмици, ама ти ако викаш дека е така, така нека е.
 
L

Löwe

Гостин
Па сигурно не очекуваше да ти пишува за утакмицата од вчера дека била местeна. Муабетот ми беше да видиш дека се мести во ракометот и тоа на велико. Па безброј утакмици (што Х им одговарал на двете) се завршени со Х, колку и да е тешко Х да се наштелова во ракомет. Ама ајде, Франција и Германија нема шанса да местат оти ИЛЗ Велики така вели. Оди во играчница жити очи и бројте со Сунгѓерот до 100 000 и не умарај во темава, и така појма немаш.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Па сигурно не очекуваше да ти пишува за утакмицата од вчера дека била местeна. Муабетот ми беше да видиш дека се мести во ракометот и тоа на велико. Па безброј утакмици (што Х им одговарал на двете) се завршени со Х, колку и да е тешко Х да се наштелова во ракомет. Ама ајде, Франција и Германија нема шанса да местат оти ИЛЗ Велики така вели. Оди во играчница жити очи и бројте со Сунгѓерот до 100 000 и не умарај во темава, и така појма немаш.
Нема шо да се дискутира со тебе појке. Глуп си.
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Само паметни како тебе можат да бројат до 100 000 на кајгана :D
On topic,
Dancevic - Kavcic 1 (1.90)
Зашто 1? Не се разбирам многу во тенисот и ја ставив обратно на илјадарка. Значи да го фрлам уште од сега ливчето
 

Kajgana Shop

На врв Bottom