Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
дечки, шо има?
паузата помина, за утре ќе има ливче, со уплата за 1000-че, па да видиме како ќе оди.
е сега, пошто имав една пп дискусија со еден член, тој не ми верува дека ставав толкави суми, па од утре натаму, за секоја уплата ќе има и доказ тука!
сега наредно ќе речи дека користам фотошоп :D
планирам да ги играм
блекбурн-лидс 1х
колдинг 2
барса-вардар 1
за 1000 ден
ако има промени, ќе пишам утре.
позз
Братче,сигурен си за Колдинг?Пошто Ким Андерсон им се повреди на 2 месеци...
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Братче,сигурен си за Колдинг?Пошто Ким Андерсон им се повреди на 2 месеци...
за денес
колдинг 2
блекбурн 1х
барса-вардар 1
за 1000-че
можи ќе го пишам и баерн 1, ама за то ќе решам в кладилница.

Колдскај-не постои 100% сигурна утакмица. таква ми беше киелце-колдинг пред 2 недели, па се слупав. колдинг и тогаш беа без андерсон, па ги раскостија пољаците и во двете утакмици. шо сакам да кажам-ако се е реално, без местенки, колдинг денес треба да победи лесно и убедливо. после колдинг има тешка утакмица, па мислам дека денес добива.
за ракометите се консултирав со Томасино, па дојдовме до заклучок дека за денес, овие 2 се најсигурни.
лидс го играм од проста причина шо има 3 победи по ред, а нне е толку силен за да атакува на место во плеј-оф. си тера шема од лани да дава бодови кај шо треба, па денес, похрабрите можат и чист 1 да го играат.
поздрав

пс. ако погодам, ливчето ќе го имате скенирано после во добивка.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
за денес
колдинг 2
блекбурн 1х
барса-вардар 1
за 1000-че
можи ќе го пишам и баерн 1, ама за то ќе решам в кладилница.

Колдскај-не постои 100% сигурна утакмица. таква ми беше киелце-колдинг пред 2 недели, па се слупав. колдинг и тогаш беа без андерсон, па ги раскостија пољаците и во двете утакмици. шо сакам да кажам-ако се е реално, без местенки, колдинг денес треба да победи лесно и убедливо. после колдинг има тешка утакмица, па мислам дека денес добива.
за ракометите се консултирав со Томасино, па дојдовме до заклучок дека за денес, овие 2 се најсигурни.
лидс го играм од проста причина шо има 3 победи по ред, а нне е толку силен за да атакува на место во плеј-оф. си тера шема од лани да дава бодови кај шо треба, па денес, похрабрите можат и чист 1 да го играат.
поздрав

пс. ако погодам, ливчето ќе го имате скенирано после во добивка.

Колку ти фаќа вкупен коеф ? 1.7 ?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Kayseri - 1 :coffee:
--- надополнето: 30 ноември 2013 во 11:53 ---
Братче,сигурен си за Колдинг?Пошто Ким Андерсон им се повреди на 2 месеци...
Ким не ни играше на предходните ни со Киелце па и со Кил ги гледав влезе во второ малце само..добра екипа ама ако е 1.25 подобро одбегни ја никаква вредност нема за тој коефициент.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
SINGL 1
Northampton-Accrington 2 koef. 3.75

SINGL 2
Cliftonville-Linfield 1 koef. 2.25

SINGL 3
Charlton-Ipswich 2 koef.2.9
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ептен ретко ставам типови овде зошто ми е малер некако местово,али ова сепак треба да се сподели.
Клифтонвил-Линфилд(Северна Ирска)
17th Aug 13 N. Ireland - Premiership Linfield : Cliftonville 2:4
13th Apr 13 N. Ireland - Premiership Cliftonville : Linfield 3:2
01st Jan 13 N. Ireland - Premiership Linfield : Cliftonville 3:1
10th Nov 12 N. Ireland - Premiership Cliftonville : Linfield 3:0
15th Sep 12 N. Ireland - Premiership Linfield : Cliftonville 1:2
10th Apr 12 N. Ireland - Premiership Linfield : Cliftonville 2:1
25th Feb 12 N. Ireland - Premiership Cliftonville : Linfield 1:3
05th Nov 11 N. Ireland - Premiership Cliftonville : Linfield 4:2
01st Oct 11 N. Ireland - Premiership Linfield : Cliftonville
4:1

9/9 3+,2 се ГГ3+ и 6 гг4+

ГГ3+-1.95
ГГ4+-2.90
--- надополнето: 30 ноември 2013 во 13:11 ---
Еве уште нешто интересно
Grodig - Austria Vienna
Austrian Bundesliga is in big scandal. Several players from different teams are investigated for match fixing.

Now for this game, Grodig already released two players who were taken in police custody Taboga (d/14/0) and Zündel (d/14/0), both regular defenders.
Captain Ione Cabrera (d/10/1/ankle), Karner (d/6/1/sick), Strobl (d/6/0/foot), Schubert (d/5/0/heart muscle inflammation) are all injured, so 6 in 7 defenders in the team are missing.

Austria Vienna will have to deal without injured Rogulj (d/10/0), A. Grunwald (m/8/2), Gorgon (m/4/1/knee surgery), Stankovic (s/9/6/calf) and suspended Holland (m/15/0).

Austria Vienna is playing for title, and after they realized there's no place for them in Champions League they started winning, getting fully focused on the league.
Three wins in row and I think we will see the 4th one.

Possible lineups:
Grödig: C. Stankovic (5/0) - Potzmann (6/0), Tschernegg (15/0), Hayden (3/0), Salamon (16/3) - Nutz (9/1), M. Leitgeb (13/3) - Huspek (15/2), Tomi (12/2), Boller (11/0) - Zulechner (16/13)
Austria: Lindner (16/0) - F. Koch (10/0), Ramsebner (2/0), Ortlechner (16/0), Suttner (16/1) - Dilaver (10/0), Mader (14/0) - Royer (14/3), Kienast (10/4), Murg (7/2) - Hosiner (14/8)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.986
Во Бетсити за играта број на поени на играчи се сметаат и продолженија или само тие поени постигнати во регуларниот дел ?
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Во Бетсити за играта број на поени на играчи се сметаат и продолженија или само тие поени постигнати во регуларниот дел ?
Mislam deka tamu koga igras kosarka, sve se smeta do konecen kraj, znaci i produzetocite!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Во Бетсити за играта број на поени на играчи се сметаат и продолженија или само тие поени постигнати во регуларниот дел ?
И тие во продолженија. Нормално, ако е останато правилото од пред некое време, се надевам не смениле нешто.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Зомимак-М Струмица - Архус 1 @2,05 (бетсити) ракомет квалификации за влез во групи во ЕХФ куп, реванш натпреват.
Зомимак брка негатива од 3 гола , ќе игра голема улога и публиката ќе биде преполна салата Парк во Струмица, нема никакви проблеми со составот сите се на располагање. Од пресовите со играчите и тренерот разбрав дека воопшто не се непобедливи данците, дека во Данска домаќините имале голема помош од судиите. Супер мотивирани се и со подршка од преполна сала јас очекувам дека ќе победат и со повеќе од 3 разлика . Сепак нема да одам со супер висок влог, туку средно накај висок 8/10 и ќе ја врзам со Реал 1иТ1 и Барса ракомет со хедикеп -6.5 .
 
Член од
19 март 2011
Мислења
565
Поени од реакции
256
За утре пробајте ја Данубио од Уругвај 2-1. Денес секаде бев во Струмица и не ја дадоа ни сингл, ни со други утакмици. Тие што имате акаунти на нет ако сакате пробајте ја на ситно.
Сабајлево му се јавија на татко ми дека имало шанси да биде 2-1, а истиот тој човек што рече ја уплаќал некни Динамо Загреб прелаз. Поздрав
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Оти нема македонско за играње?

Едит: Имало еврогол во додаток. 1.50 за Работнички ? :eek: Леле леле каков поклон бил....:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom