Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
Џенова тешко да е 2 денес,мене ми мириса на Х ама гледам на интернет па паднал до 1.60 коеф за нерешено.
Тоа им одговара и на двете екипи да не изгубат за да не може да ги стигне палермо со 1 победа.Којзнае.
Палермо - Удине е 1 денес.
Сампдорија ќе победи исто .
Мои мислења,тикети покасно ќе пишам.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Alloa - GG3+
Vienna - GG3+
Braga 2 - GG3+

-------------------

Real - 2/1

Chelsea - 2/1
 
А

Атомската мравка

Гостин
Youzhny M. (Rus) - Almagro N. (Esp) 1 ; 3.90
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.688
Поени од реакции
5.306
Челзи - Toтенхем =1&3+
Селта - Атлетико Мадрид = 1
Каљари - Парма = X
Интер - Лацио = 1
Сампдорија - Катанија = 1
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Исто така мислам има валуе на Травник - Широки Бријег овие првиве им требаат очајно бодови да избегнат испаѓање ама тоа не гарантира победа

Травник - Широки Бријег X @ 4.33 и x2 @ 3.00


---
Едит

Да се надополнам на претходното. Значи пазете што прават кои клети ѓубриња се со местењево утакмици само предоцна го видов некаде 2-3 минути пред да почнеа утакмициве од 5 и пол џабе ќе ви кажував.

Значи пазете што прават во Босна, последниот сигурно е испаднат и има уште еден за испаѓање Габела кој мора да победи и да чека кикс на тој пред него што му бега еден бод ако не сака да испадне.

Намерно ја ставаат утакмицата Челик - Габела во 17.00 за да може да може дотичните Габела да примат гол и третиве отпозади т.е Травник кога ќе почнат во 17.30 да знаат дека не мора да победат и пак да им биде опстанокот колку толку сигурен.

Челик - Габела 2-0 (1-0 беше уште 23' значи 7 мин пред да почнат тие од 17.30)
Травник-Широки 1-1 моментално и длабоко се сомневам дека Травник ќе победи.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.510
Ај дај боже да заебе Габела, сакав да ја пишам, но задоцнив, ми почна.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Каљари - Парма Х прво полувреме
Сиена - Фиорентина Х прво полувреме
Палермо - Удинезе 2>1
Аталанта - Јувентус 2
Интер - Лацио прв гол 30+

Ги уплатив 5 од 5 ама можеше и 4/5 ама тоа е :)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Знае ли некој шо е финтата шо не ми дава да уплатам повеќе од 1 евро на тикет? Некој "stake limit" ми се појавува а јас немам подесено таква опција, вчера почна да ми се појавува. Чаре?
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Знае ли некој шо е финтата шо не ми дава да уплатам повеќе од 1 евро на тикет? Некој "stake limit" ми се појавува а јас немам подесено таква опција, вчера почна да ми се појавува. Чаре?
Те ограничиле на уплата од кладилницата и тоа драстично. Тоа го прават сите онлајн кладилници (освен pinnaclesports) кога ќе почнеш да погодуваш и да им ги земаш парите. Регистрирај се и бегај на друга оти нема начин да ти го тргнат лимитот во таа кладилница (претпоставувам бет365).
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Те ограничиле на уплата од кладилницата и тоа драстично. Тоа го прават сите онлајн кладилници (освен pinnaclesports) кога ќе почнеш да погодуваш и да им ги земаш парите. Регистрирај се и бегај на друга оти нема начин да ти го тргнат лимитот во таа кладилница (претпоставувам бет365).
Шо пари сум им зел, 25 евра зијан сум ебаго. На Bwin сум регистриран, гледам некои од вас имаат солени суми земано па немале ваков проблем
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Шо пари сум им зел, 25 евра зијан сум ебаго. На Bwin сум регистриран, гледам некои од вас имаат солени суми земано па немале ваков проблем
Bwin се катастрофа. Можеби те лимитираат само на одредени лиги, па види тргни некоја утакмица од тикетот поединечно и пробај да видиш дали има stakelimit и ќе видиш на која лига си лимитиран.

Генерално не ти препорачувам да играш во bwin. Остави ги рекламите настрана има многу други пофер кладилници и со подобри коефициенти. Bet365 pinnaclesports ladbrokes marathonbet
 
Член од
25 април 2013
Мислења
21
Поени од реакции
6
Јас на bet365 побарав withdraw, сеуште ми се немаат јавено.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Bwin се катастрофа. Можеби те лимитираат само на одредени лиги, па види тргни некоја утакмица од тикетот поединечно и пробај да видиш дали има stakelimit и ќе видиш на која лига си лимитиран.

Генерално не ти препорачувам да играш во bwin. Остави ги рекламите настрана има многу други пофер кладилници и со подобри коефициенти. Bet365 pinnaclesports ladbrokes marathonbet
Абе од поодамна имав направено акаунт само шо немав внесено број на картичка и сл, не ми беше активен, инаку гледам бет365 е поактуелна. Има таму вакви заебанции?
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Абе од поодамна имав направено акаунт само шо немав внесено број на картичка и сл, не ми беше активен, инаку гледам бет365 е поактуелна. Има таму вакви заебанции?
Има и таму лимити ако уплаќаш посолени суми, ама јас сум повеќе од една година корисник и севкупно сум во плус 40тина Е се на доста ситни уплати и немам проблеми. Ако почнеш да добиваш многу без да губиш секаде ќе бидеш лимитиран, некаде порано некаде подоцна.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Има и таму лимити ако уплаќаш посолени суми, ама јас сум повеќе од една година корисник и севкупно сум во плус 40тина Е се на доста ситни уплати и немам проблеми. Ако почнеш да добиваш многу без да губиш секаде ќе бидеш лимитиран, некаде порано некаде подоцна.
Тоа и ми е чудно најголема добивка ми е 10е со 5 уплата. Пошо скоро почнав со онлајн кладење сеуште испитувам опции и сл. Ама баш никаква причина нема да бидам лимитиран на само 1 евро. Туку ај ќе видам шо ќе праам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom