Кладилница (Генерална дискусија)

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Нема да испадне Барса гг.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Јас лично не би се залетувал многу на ГГ за вечер бидејќи Реал знаат дека ако примат гол се аут 100 %. Повеќе би одел на 3+ и на двете утакмици.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Ја си најде 5 интересни типа :

Прво од Германија 4 лига регион Баварија : Минхен 2 - Исманинг , коеф е во голем пад од 1.90 на 1.20 , а јас ја имам Минхен со -1,5 @ 1.95. Немам нишо инфо за натпреварот освен основното статистика и табела , и според табелата квалитетот е на страната на домашните. Па според тоа победата од 2 и повеќе гола разлика @ 1.95 има value.

Следно е словенското дерби во првата кошаркарска лига помеѓу Олимпија и Крка. Крка се први на табелата со 9-0 скор Олимпија се втори со 6-3 скор. Олимпија вчера останаа без тренерот Филиповски, ќе бидат без еден важен кошаркар и плус уште еден важен им е неизвесен. Крка немат никакви проблеми и пред скоро месец дена ја победија Олимпија дома тесно со 67:65. Понудените коеф кои ги имам во билтен се Олимпија 1.50 Крка 2.75 ( ?! ) со -/+3,5 хендикеп. На нет коеф се 1.80 со 1.90 пришто коеф на Крка е во благ пад. Мислам дека според ова +3,5 хендикеп на Крка има вредност и може да се проба со малвлог на чиста победа на Крка.

Третата доаѓа исто од Словенија а тоа е дуелот меѓу Тајфун и Марибор. Понудениот коеф за Марибор на нет е 1.65 и е во благ пад , додека кај мене у билтен е 2.00. Победа на Марибор над најслабиот тим во лигата во комбинација со пораз на Олимпија од Крка , ги става марибор на втората позиција и играње во АБА лигата следната година. Мотивацијата е на страната на Марибор и според ова коеф има вредност. Интересно е тоа што Марибор двапати загуби од овој тим во 2013 во рок од 40 дена.

Четврт тип ми е дуелот меѓу Загреб и Задар во хрватската кошаркарска лига. На нет коеф за победа на Задар е 1.50 , додека кај мене у билтен е 2.45 ( ?!?! ) со +3,5 хендикеп на гостите. Иста ситуација ко и кај Олимпија-Крка. Лошо поставени коеф и ќе пробам дапрофитирам од тоа.

И петиот тип е од тенисот , од турнирот во Минхен. Дуел меѓу Мелцер и Монфилс. И двата тенисера имат проблеми со здравјето Мелзер имаше проблеми минатата недела со пелвисот , додека Момфилс има(ше) проблеми со коленото и го тепа мала депресија.Како и да е според мене Момфилс е поквалитетен тенисер и во дуел помеѓу двајца нетолку здрави тенисери , тој треба да биде благ фаворит, понудениот коеф е 1.90 за Монфилс и мислам дека има вредност за да се одигра.

Имам уште типови , но тоа е сеа за сеа :coffee:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Колку ги мразам кошарките тоа чудо нешто..ќе ги пишиш како што треба и обратно ќе излезат..јас најмногу кошарки имам пишано во животот и ве уверувам дека нема нешто полошо за кладење ..никогаш не излегва според планираното или ќе се истанчи некако до крај
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Јас не пишав дека тој ке дади 100% реков може има шанси да помине али кој ме разбра нема везе.
Играш со вистински кеш а не со пари од монопол па затоа глупо е да ставиш утакмица напишана од некој на фејсбук без образложение зошто така треба да биде.Играј си по свое или па ако видиш добра анализа за една утакмица па да вреди да се стави добра уплата.Вака кога ќе видам Тим А-Тим б 1 -10000000% ми се сере искрено.Ниедна утакмица не е 100% сигурно дека ќе излезе,тоа е факт.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Македнска 2 лига имат во Хоризонт давајте ако имат некој информации нешто да фатиме некој денар
 
G

Geezer

Гостин
Реал, Баерн, Фенер и Челзи одат понатаму, за ситно. Можеби и ќе излезе.
 
Член од
25 април 2013
Мислења
21
Поени од реакции
6
Охрид 2004 веќе два пати од истава утакмица губат 6-1, јас ја уплатив 3+ на 20 евра на бет365.
 
B

Beck's

Гостин
Ги пуштив Реал 1-1&4+ и Барца 1-1&3+ за 500ден па што буде нек буде:D
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
3 натпревари од македонскава втора лига ги има за играње во живо на бет365
Ако имате некоја информација давајте да ги твариме
 
B

Beck's

Гостин
lol Vrapciste-11 Oktomvri на бет365:pos: Еве ги со 3+ пп. Значи кои дегени се овие од бет, од прва лига едвај по една утакмица ставаат а од втора 3. Ќе се борат сеа прволигашите кој да испадне у втора
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
3 натпревари од македонскава втора лига ги има за играње во живо на бет365
Ако имате некоја информација давајте да ги твариме
Кои три јас гледам само 2

Гостивар - Локомотива
Врапчиште - 11 Октомври
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.229
Поени од реакции
78.827
Претеравте ептен да не каже нешто човек ке го отепате.
Ок тогаш ајде да ве прашам што мислите за барса ГГ и реал ГГ и која сума е најсоодветна да се стави според мене треба да испаднат.
Не знам, али глеам, дека цел свет ќе ги има овие две ГГ, на ливче.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас Ѓорче двојка ја изиграв со поголема сума заедно со Реал вечер ГГ,3+..колку што разбрав договорени биле за да победи Ѓорче
 

Kajgana Shop

На врв Bottom