Кладилница (Генерална дискусија)

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.017
Поени од реакции
22.917
Барса го пратија Нејмар у Бразил на одмор, да имате на ум ;)
Суспендиран е заради 5 жолти картони.

Барса денес не би ја играл ни со туѓи пари. Од друга страна Рома хендикеп, Јувентус 2 и миланското дерби гг треба да бидат.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
што е со реал, во супер тип или како и да се вика во копачка му дале 1.75 коеф...ќе има некој што нема да играат од играчиве или? валенсија се пациенти невидени ...
дајте инаку некоја за денес еве од мене
ајакс 3+ 1.45
Kayserispor 1x 1.21
Verona-Lazio GG 1.8
Aris-Panionios (kosarka) 2ka 1.65
Lorient-Lyon GG 1.8
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.715
Поени од реакции
7.938
Дечки да ве прашам, досега неам играно така... две утакмици може за 30 денара да се уплатат у SportLife?
 

icerici

No Woman No Cry
Член од
19 април 2012
Мислења
315
Поени од реакции
466
Torino 1
Real Madrid 2
Everton 2
Fenerbahce 2
Olympique de Marseille 1
Fiorentina 2
Milan X

za denes
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.666
Поени од реакции
83.688
Србинкиве мора да победат денес. Финале, на свој терен против Бразил. Кој знае кога ќе имаат пак ваква шанса. 1,75 е коефициент.
 

Jovan 995

Моторџија !
Член од
10 ноември 2013
Мислења
284
Поени од реакции
69
Денеска сите што се по фаворити ќе ги играм било кога кец или двојка 10 утакмици на 50 денари добивка 2000 ќе се проба нешто
Фиорентина билко кога 2
Псг б1
лион б2
Лацио б2
тотенхем б2
Реал б2
Барса б2
Германциве незнам за нив ваљда ќе ги играм Волсбург б2
Евертон б2
Најубаво вака
 
Член од
14 април 2012
Мислења
30.849
Поени од реакции
60.114
што е со реал, во супер тип или како и да се вика во копачка му дале 1.75 коеф...ќе има некој што нема да играат од играчиве или? валенсија се пациенти невидени ...
дајте инаку некоја за денес еве од мене
ајакс 3+ 1.45
Kayserispor 1x 1.21
Verona-Lazio GG 1.8
Aris-Panionios (kosarka) 2ka 1.65
Lorient-Lyon GG 1.8

Бејл им е неизвесен, а никогаш не може да знаеш што да очекуваш со одбраната на Реал.
Така да, пре би го играл тим2, него ли чиста 2-ка ако си на таков ум.

Лично,
Реал GG3+
Саутемптон 1
Интер GG
Евертон х2
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.904
Поени од реакции
41.851
што е со реал, во супер тип или како и да се вика во копачка му дале 1.75 коеф...ќе има некој што нема да играат од играчиве или? валенсија се пациенти невидени ...
дајте инаку некоја за денес еве од мене
ајакс 3+ 1.45
Kayserispor 1x 1.21
Verona-Lazio GG 1.8
Aris-Panionios (kosarka) 2ka 1.65
Lorient-Lyon GG 1.8
Real Madrid are without two of their preferred centre halves with Raphael Varane still out injured while Pepe is suspended.
Sergio Ramos, it is hoped, will be fit enough to play though there are minor doubts about his fitness.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Гројтер - 1
Ајакс - 2
Јувентус - 2
Барселона - 2
Реал Мадрид - 2
Спортинг Лисабон Б - 1
________________________
Уплата: 200 денари
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.715
Поени од реакции
7.938
Две оптимистички ливчиња... и денеска ништо ако не излезе... незнам веќе шо да кажам -.-

Southampton - Tottenham - GG прво
Lorient - Lyon - GG прво

------------

Swansea - Everton - 2 & 3+
Torino - Chievo - 1 & 3+
Borussia Monchengladbach - Wolfsburg - GG & 3+
Celta Vigo - Osasuna - GG & 3+
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.522
Поени од реакции
9.907
мое мислење дека Евертон денес нема да тепа.
Стандард ми е сигурен 1 само незнам со кои 2 да ја врзам :/
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.251
Поени од реакции
2.232
Real Madrid are without two of their preferred centre halves with Raphael Varane still out injured while Pepe is suspended.
Sergio Ramos, it is hoped, will be fit enough to play though there are minor doubts about his fitness.

Рамос дај боже да не игра, ебаму гадот, тогаш може и нема да примат гол. Инаку штом играат Роналдо, Чаби Алонсо и Модрич не би требало да има проблем против никаквата Валенсија иако за тоа не зборува и последниот меч на Реал против Осасуна.

Како и да е, мислам дека чиста 2ка ќе влезе денес, ваквите тимови повеќе шанси има да кикснат со никакви противиници(уствари и Валенсија е таква моментално), отколку со портивници кои ги сметаш за некаква опасност.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.827
Поени од реакции
10.139
Саутемптон 1
Свонси 1
Андерлехт 2
Фиорентина 2
Марсеј 1
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.554
Поени од реакции
962
у спортлајф има некој ваучер ако промашиш само една, ама да не си нивни член?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom