Кладилница (Генерална дискусија)

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Евертон - Стоук 2>1
Евертон годинава играат многу тромаво и тврдо, а и Стоук знаеме уште од претходните години каква им е играта. Очекувам прво полувреме тврдо (0:0) и после второ максимално 1-2 гола
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Зомимак-М Струмица - Архус 1 @2,05 (бетсити) ракомет квалификации за влез во групи во ЕХФ куп, реванш натпреват.
Зомимак брка негатива од 3 гола , ќе игра голема улога и публиката ќе биде преполна салата Парк во Струмица, нема никакви проблеми со составот сите се на располагање. Од пресовите со играчите и тренерот разбрав дека воопшто не се непобедливи данците, дека во Данска домаќините имале голема помош од судиите. Супер мотивирани се и со подршка од преполна сала јас очекувам дека ќе победат и со повеќе од 3 разлика . Сепак нема да одам со супер висок влог, туку средно накај висок 8/10 и ќе ја врзам со Реал 1иТ1 и Барса ракомет.
У Моцарт е 2,45,не знам некако нешто не ми штима,мој совет пази со уплатата.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
У Моцарт е 2,45,не знам некако нешто не ми штима,мој совет пази со уплатата.
2.45? тие не се нормални.... па не штима, едноставно ги преценуваат данците, ако се Данци не се вонземјани ... подмладен состав имаат неискусни и нешто искусно мешавина.. шансите се 50/50 реално, коефициент повеќе од 2 е подценување и на Зомимак и преценување на Архус во исто време...
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
еве од мене едно добитно

арсенал дава гол
атл.мадрид дава гол
тнс 2+ цела
баерн 2+ цела
леверкузен 1X

1.50 коеф.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
За денес ги пишав
Реал-1
Баерн-1
Дортмунд-2
Евертон 1X
Барселона-Вардар 1

Иначе кога сме веќе кај местените утакмици http://www.rezultati.com/utakmica/C0VRDfRk/#detalji-utakmice..оваа беше чиста местенка ама ми ја кажаа одпосле едни луѓе кои ја изиграа со над 10.000 за X...имам еден другар татко му работи и живее во Пиаченца(Италија) и му ја кажал оваа за нерешено а кај Апенините на големо ја играле X ..и италјанци како италјанци стручно 90+4 2-2 и ајде на здравје
 
Член од
19 март 2011
Мислења
565
Поени од реакции
256
Ај за вечер две бразилски што мислам дека ќе излезат..

Флуминенсе - Атлетико МГ 1 @ (2 намален на 1.75)
Флуминенсе се бори за опстанок и очајно му се потребни бодовите. Има уште две кола до крајот па мора да победи. Атлетико е на 6 то место, има обезбедено настап во Копа Либертадорес, па вечер и ќе немаат многу мотиви за победа.

Атлетико Го - Гуарантингуета 1 @ 1.75
Последно коло од бразилската втора лига и тоа е директен дуел за тоа кој ке остане во лигата.
На Атлетико му е потребна единствено победа.
 
А

Атомската мравка

Гостин
1 - 4.8
Елче - Атлетико 2
Њукасл - Вба 1
Мајнц - Дортмунд 2

2 - 401 за помала уплата истите од првиот +
Баерн - Брауншвајн X2
Ла Коруња - Луго 1
Монако - Рен 1
Лас Палмас - Сарагоса 2
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Хофенхајм леле ќе ме заебат само они ако продолжат вака да играат :mad:

П.С браво за тој што ја пиша Хофенхајм - Вердер Бремен 7+!
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Дортмунд ќе ни ја ебе мамицата,очајно играат:facepalm:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ебати екипата боса на еден мајнц не можат гол да му дает . :mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom