Кладилница (Генерална дискусија)

дечки, шо има?
паузата помина, за утре ќе има ливче, со уплата за 1000-че, па да видиме како ќе оди.
е сега, пошто имав една пп дискусија со еден член, тој не ми верува дека ставав толкави суми, па од утре натаму, за секоја уплата ќе има и доказ тука!
сега наредно ќе речи дека користам фотошоп :D
планирам да ги играм
блекбурн-лидс 1х
колдинг 2
барса-вардар 1
за 1000 ден
ако има промени, ќе пишам утре.
позз
Братче,сигурен си за Колдинг?Пошто Ким Андерсон им се повреди на 2 месеци...
 
Братче,сигурен си за Колдинг?Пошто Ким Андерсон им се повреди на 2 месеци...
за денес
колдинг 2
блекбурн 1х
барса-вардар 1
за 1000-че
можи ќе го пишам и баерн 1, ама за то ќе решам в кладилница.

Колдскај-не постои 100% сигурна утакмица. таква ми беше киелце-колдинг пред 2 недели, па се слупав. колдинг и тогаш беа без андерсон, па ги раскостија пољаците и во двете утакмици. шо сакам да кажам-ако се е реално, без местенки, колдинг денес треба да победи лесно и убедливо. после колдинг има тешка утакмица, па мислам дека денес добива.
за ракометите се консултирав со Томасино, па дојдовме до заклучок дека за денес, овие 2 се најсигурни.
лидс го играм од проста причина шо има 3 победи по ред, а нне е толку силен за да атакува на место во плеј-оф. си тера шема од лани да дава бодови кај шо треба, па денес, похрабрите можат и чист 1 да го играат.
поздрав

пс. ако погодам, ливчето ќе го имате скенирано после во добивка.
 
за денес
колдинг 2
блекбурн 1х
барса-вардар 1
за 1000-че
можи ќе го пишам и баерн 1, ама за то ќе решам в кладилница.

Колдскај-не постои 100% сигурна утакмица. таква ми беше киелце-колдинг пред 2 недели, па се слупав. колдинг и тогаш беа без андерсон, па ги раскостија пољаците и во двете утакмици. шо сакам да кажам-ако се е реално, без местенки, колдинг денес треба да победи лесно и убедливо. после колдинг има тешка утакмица, па мислам дека денес добива.
за ракометите се консултирав со Томасино, па дојдовме до заклучок дека за денес, овие 2 се најсигурни.
лидс го играм од проста причина шо има 3 победи по ред, а нне е толку силен за да атакува на место во плеј-оф. си тера шема од лани да дава бодови кај шо треба, па денес, похрабрите можат и чист 1 да го играат.
поздрав

пс. ако погодам, ливчето ќе го имате скенирано после во добивка.

Колку ти фаќа вкупен коеф ? 1.7 ?
 
Kayseri - 1 :coffee:
--- надополнето: 30 ноември 2013 во 11:53 ---
Братче,сигурен си за Колдинг?Пошто Ким Андерсон им се повреди на 2 месеци...
Ким не ни играше на предходните ни со Киелце па и со Кил ги гледав влезе во второ малце само..добра екипа ама ако е 1.25 подобро одбегни ја никаква вредност нема за тој коефициент.
 

Кирца

Монк
Ептен ретко ставам типови овде зошто ми е малер некако местово,али ова сепак треба да се сподели.
Клифтонвил-Линфилд(Северна Ирска)
17th Aug 13 N. Ireland - Premiership Linfield : Cliftonville 2:4
13th Apr 13 N. Ireland - Premiership Cliftonville : Linfield 3:2
01st Jan 13 N. Ireland - Premiership Linfield : Cliftonville 3:1
10th Nov 12 N. Ireland - Premiership Cliftonville : Linfield 3:0
15th Sep 12 N. Ireland - Premiership Linfield : Cliftonville 1:2
10th Apr 12 N. Ireland - Premiership Linfield : Cliftonville 2:1
25th Feb 12 N. Ireland - Premiership Cliftonville : Linfield 1:3
05th Nov 11 N. Ireland - Premiership Cliftonville : Linfield 4:2
01st Oct 11 N. Ireland - Premiership Linfield : Cliftonville
4:1

9/9 3+,2 се ГГ3+ и 6 гг4+

ГГ3+-1.95
ГГ4+-2.90
--- надополнето: 30 ноември 2013 во 13:11 ---
Еве уште нешто интересно
Grodig - Austria Vienna
Austrian Bundesliga is in big scandal. Several players from different teams are investigated for match fixing.

Now for this game, Grodig already released two players who were taken in police custody Taboga (d/14/0) and Zündel (d/14/0), both regular defenders.
Captain Ione Cabrera (d/10/1/ankle), Karner (d/6/1/sick), Strobl (d/6/0/foot), Schubert (d/5/0/heart muscle inflammation) are all injured, so 6 in 7 defenders in the team are missing.

Austria Vienna will have to deal without injured Rogulj (d/10/0), A. Grunwald (m/8/2), Gorgon (m/4/1/knee surgery), Stankovic (s/9/6/calf) and suspended Holland (m/15/0).

Austria Vienna is playing for title, and after they realized there's no place for them in Champions League they started winning, getting fully focused on the league.
Three wins in row and I think we will see the 4th one.

Possible lineups:
Grödig: C. Stankovic (5/0) - Potzmann (6/0), Tschernegg (15/0), Hayden (3/0), Salamon (16/3) - Nutz (9/1), M. Leitgeb (13/3) - Huspek (15/2), Tomi (12/2), Boller (11/0) - Zulechner (16/13)
Austria: Lindner (16/0) - F. Koch (10/0), Ramsebner (2/0), Ortlechner (16/0), Suttner (16/1) - Dilaver (10/0), Mader (14/0) - Royer (14/3), Kienast (10/4), Murg (7/2) - Hosiner (14/8)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Во Бетсити за играта број на поени на играчи се сметаат и продолженија или само тие поени постигнати во регуларниот дел ?
 
Во Бетсити за играта број на поени на играчи се сметаат и продолженија или само тие поени постигнати во регуларниот дел ?
И тие во продолженија. Нормално, ако е останато правилото од пред некое време, се надевам не смениле нешто.
 
Зомимак-М Струмица - Архус 1 @2,05 (бетсити) ракомет квалификации за влез во групи во ЕХФ куп, реванш натпреват.
Зомимак брка негатива од 3 гола , ќе игра голема улога и публиката ќе биде преполна салата Парк во Струмица, нема никакви проблеми со составот сите се на располагање. Од пресовите со играчите и тренерот разбрав дека воопшто не се непобедливи данците, дека во Данска домаќините имале голема помош од судиите. Супер мотивирани се и со подршка од преполна сала јас очекувам дека ќе победат и со повеќе од 3 разлика . Сепак нема да одам со супер висок влог, туку средно накај висок 8/10 и ќе ја врзам со Реал 1иТ1 и Барса ракомет со хедикеп -6.5 .
 
За утре пробајте ја Данубио од Уругвај 2-1. Денес секаде бев во Струмица и не ја дадоа ни сингл, ни со други утакмици. Тие што имате акаунти на нет ако сакате пробајте ја на ситно.
Сабајлево му се јавија на татко ми дека имало шанси да биде 2-1, а истиот тој човек што рече ја уплаќал некни Динамо Загреб прелаз. Поздрав
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Оти нема македонско за играње?

Едит: Имало еврогол во додаток. 1.50 за Работнички ? :eek: Леле леле каков поклон бил....:facepalm:
 

Маркетинг

Нови теми

На врв