Кладилница (Генерална дискусија)

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.929
Поени од реакции
22.467
За вечер мислам можно е Вашингтон да ги изненади Минесота, иако имаат некои повредени играчи. Минесота е сосема различна екипа, кога игра во гости. Не можат да бидат толку ефикасни, а на добра одбрана ни да помислат.
За Феникс исто сметам дека ќе победи против Сакраменто. На овие две ќе ги додадам и Хјустон хендикеп -9.5.
 
Член од
18 ноември 2013
Мислења
7
Поени од реакции
0
Decki ve molam kazete mi vo koi kladilnici mozam da se kladam za toa koj igrac ke osvoi Balon D Or (najdobar igrac za 2013)
Blagodaram odnapred
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.133
Се мислам дали утре вреди Нов Зеланд - Мексико 1Х. Имаат Мексико сигурна предност и може ќе се штедат некои играчи а и мотивот ќе биде помал, НЗ ќе сакаат да не дожиеват уште еден дебакл.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
793
Поени од реакции
506
Plymouth-Lincoln 2 koef. 4.5

Plymouth ne e ekipa sto igra vo FA kup. Minatata godina bese eliminirana od Dorcester. Godinava mislam deka ke se bori za opstanok vo ligata taka da nema da trosi sili vo FA kupot.
Lincoln minatata godina go eliminira Walsal a malce falese da go eliminira i Mansfield ( se igrase vtora utakmica bidejki prvata zavrsi nereseno)

Toa e od mene a za utre moze i da se proba od kupot vo Ungarija
Kozarmisleny-Paks 1

Paks vekje go obezbedi plasmanot ponatamu i ke gi cuva igracite za vo liga.
Utre sigurno ke ima nekoi presvrt 1 vo 2 ili 2 vo 1 samo na koja utakmica od kupot e prasanje
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.070
Поени од реакции
14.150
Колку да се прати нешто вечерва

Union de Santa Fe - Atl. Tucuman - X @ 3.30
Honduras - Ecuador 1x @ 2.05
T&T - Jamaica 0:0 TR @ 8.00
Бразил Т12+ @ 1.57

И малку кошарка на ситно
Вашингтон - Минесота 207+
Детроит - Њујорк 198.5+
Атланта 97.5-
Хјустон - Бостон - 205.6+
Сакраменто - Феникс 194.5-
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.044
Поени од реакции
2.289
Колку да се прати нешто вечерва

Union de Santa Fe - Atl. Tucuman - X @ 3.30
Honduras - Ecuador 1x @ 2.05
T&T - Jamaica 0:0 TR @ 8.00
Бразил Т12+ @ 1.57

И малку кошарка на ситно
Вашингтон - Минесота 207+
Њујорк - Детроит 198.5+
Атланта 97.5-
Бостон - Хјустон 205.6+
Феникс - Сакраменто 194.5-


Овие ти се обратно,односно Сакраменто и Хјустон играат дома.
 
Член од
19 април 2008
Мислења
302
Поени од реакции
25
England FA Cup
Gateshad - Oxford Utd
Oxford with only 9 proffesional players,others will be youngsters from their young team...
injury crisis for guests; Jake Wright(df 11/0), Alfie Potter(att 11/3) and Jon Meades(df 0/0),Deane Smalley(att 11/5 top scorer),Andy Whing(df 14/0),James Constable(att 14/5 top scorer) and Dave Kitson(att 13/1) are injured.
so without 4 best strikers and without some other important players Oxford will have hard job today...

in first match Oxford 2-2 Gateshad , gateshad was leading whole match and oxford score in 90min...
--- надополнето: 20 ноември 2013 во 00:44 ---
http://www.rezultati.com/utakmica/U7Y6BuyH/#tecajevi;home-away;kraj-utakmice
еве една за добро утро,пробајте и h2 (гемови/сетови), само треба рано да се провери кај го има турнирот и каде ќе биде излезен додатокот
--- надополнето: 20 ноември 2013 во 00:52 ---
http://www.rezultati.com/utakmica/fyNGPvfO/#omjer;overall и тука 1 ама на некој среден влог,НИмбург ќе сака одмазда за исфрлањето од квалификацискиот турнир за у евролига
 
Член од
18 ноември 2013
Мислења
7
Поени од реакции
0
Decki ve molam kazete mi vo koi kladilnici mozam da se kladam za toa koj igrac ke osvoi Balon D Or (najdobar igrac za 2013)
Blagodaram odnapred
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.904
Поени од реакции
50.249
Sakam da go Igram Cristano Ronaldo da osvoi Balon D Or- najdobar igrac za 2013 godina. Koeficientot se dvizi od 2.00 do 2.75. Dosega nikogas se nemam kladeno vaka online. Ke mozeli nekoj da mi kaze vo koja online oblozuvalnica da se prijavam ili nesto poveke vo vrska so ova
Blagodaram odnapred
Sakam da go Igram Cristano Ronaldo da osvoi Balon D Or- najdobar igrac za 2013 godina. Koeficientot se dvizi od 2.00 do 2.75. Dosega nikogas se nemam kladeno vaka online. Ke mozeli nekoj da mi kaze vo koja online oblozuvalnica da se prijavam ili nesto poveke vo vrska so ova
Blagodaram odnapred
Decki ve molam kazete mi vo koi kladilnici mozam da se kladam za toa koj igrac ke osvoi Balon D Or (najdobar igrac za 2013)

Blagodaram odnapred
Decki ve molam kazete mi vo koi kladilnici mozam da se kladam za toa koj igrac ke osvoi Balon D Or (najdobar igrac za 2013)

Blagodaram odnapred
Ај дека не можеш да прашаш по 5-ти пат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.400
Поени од реакции
90.426
Decki aj ako moze nekoj neka mi kaze kade mozam da go uplatam Ronaldo za osvojuvac na Balon D or. Mnogu ke vi bidam blagodaren.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.400
Поени од реакции
90.426
И ја се искиксав, сакав да го цитирам Видоок ама не ми искочи мислењето како цитирано, него како посебен пост. :icon_mrgr:

Да не бидам оф, за утре Банвит т2 овер, Химки 2, Химик Јужњи т1 овер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom